Külföldi rendszám, magyar állampolgár

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #20525 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Ilyenektöl feltem en, amikor több, mint 20 000,- FT-ert hitelesen lefordittattam a papirjaimat. Azt hittem, feleslegesen felek, de ezek szerint nem....
Lehet, Decotext, es mas erös ferfiak el tudnak ugy jarni, hogy nem esik meg velük ilyen, de nekem mar kereste a rendör a szememben a kontaktlencset, amikor az volt beirva a jogositvanyomba....
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #20533 Írta: NKri
NKri válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

A papírok lefordíttatása azt hiszem, hogy innentől kezdve nálunk is feladat. Ma Édesanyám élettársa gyorsan kijelentkezett "itthonról", mindenféle címét megszüntette, és várjuk a határozatot, fellebbezünk, meg megyünk mindent fordíttatni.
Érdekességképp beszéltek a németországi magyar rokonok német rendőrséggel is, és még az ottani "szervek" is totálisan elképedtek a történeten...
A kontaktlencse sem semmi, nekem is az van, de még nem keresték rajtam, de ezek szerint erre sem árt felkészülni...
Amúgy meg majd megyünk az ombudsmanhoz is, azért ott is bejelentjük majd az esetet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #20534 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Amúgy meg majd megyünk az ombudsmanhoz is, azért ott is bejelentjük majd az esetet.

Egy idézet, a forrás HVG.hu, az időpont 2012. február 29.
"Törvénymódosítás kezdeményezésére kérte fel a kormányt a külföldi rendszámmal ellátott járművek belföldi üzemeltetésére és használatára vonatkozó jogszabályi rendelkezések kapcsán az alapvető jogok biztosa - közölte az ombudsman hivatala.
Szabó Máté, aki több panaszbeadvány alapján indított vizsgálatot, megállapította: a vonatkozó jogszabályi rendelkezések alkalmasak arra, hogy sértsék a tulajdonhoz, a szabad mozgáshoz és a tartózkodási hely szabad megválasztásához való jogot, s közvetlenül veszélyeztessék a tisztességes eljárás jogát."
Mi történt az eltelt 4 hónapban ??
Semmi.
Mert ez az eccerű zembereket érinti, és nem őket.
Egyébként a törvénykezési gyakorlatuk alapján - ha akarták volna - 1 nap alatt módosíthatták volna.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #20535 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Nkri, en mindenhova mennek, ahova lehet. Mert en ugy gondolom, amit tettek - es föleg, ahogyan tettek - az biztosan nem szabalyos!
Egyebkent egyszer megallitott a rendör, es az iratok ellenörzese utan nagyon erösen nezett, es sokaig, a vegen megkerdeztem, hogy mit nez, akkor mondta, hogy a kontaktlencset keresi a szememben. Hat megmondtam neki, hogyan tudja latni.
DE ha mar nincsen a tulajdonosnak magyar bejelentett lakcime, akkor nem kellenek az iratok szerintem, de nezzetek utana.
sok sikert:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #20537 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Én azért kiváncsi vagyok arra, hogy mit mond a törvény, pl a Mo.-on állandóra bejelentkezett külföldiek gépkocsitartásáról. A nagy helyzet, hogy szinte mind, külföldi rendszámú kocsival él Mo.-on és van nekik külföldi állandó lakásuk is! (Akiket ismerek azok mind igy vannak!) Osztrákok, németek egy hollan, egy belga és ismerek 3 schweizit is, aki mind Mo-on élnek! Egynek sincs magyar rendszámú kocsija! A rendőrbácsi, hogy intézkedik ebben az esetben?

Ugynais ha az állandó lakcím a mérvadó, akkor
nekik sem szabadna igy járniuk! Vagy mindenki
egyenlő a törvény előtt, de van aki egyenlőbb?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #20545 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

DECOTEXT írta: Én azért kiváncsi vagyok arra, hogy mit mond a törvény, pl a Mo.-on állandóra bejelentkezett külföldiek gépkocsitartásáról. A nagy helyzet, hogy szinte mind, külföldi rendszámú kocsival él Mo.-on és van nekik külföldi állandó lakásuk is! (Akiket ismerek azok mind igy vannak!) Osztrákok, németek egy hollan, egy belga és ismerek 3 schweizit is, aki mind Mo-on élnek! Egynek sincs magyar rendszámú kocsija! A rendőrbácsi, hogy intézkedik ebben az esetben?

Ugynais ha az állandó lakcím a mérvadó, akkor
nekik sem szabadna igy járniuk! Vagy mindenki
egyenlő a törvény előtt, de van aki egyenlőbb?


Idézet a törvényből:

"Rendőri intézkedés során ezért elsőként az intézkedő rendőr ellenőrzi, hogy a nem magyar rendszámmal rendelkező jármű vezetőjének – állampolgárságára való tekintet nélkül – van-e magyarországi lakóhelye. Az ellenőrzést akkor is el kell végezni, ha az intézkedés alá vont személy nem ad át magyar hatóság által kiállított lakó- vagy tartózkodási helyet megjelölő igazolványt (lakcímkártyát)."

Tehát nem tesz különbséget az állampolgárság alapján! Bár a törvény - ami most életben van - rendelkezik a kivételekről, azonban több pontos sérti pl. a tulajdonhoz és a fellebbezéshez való jogot is. Konkrétan nincs ilyen benne.

Saját pl. a tulajdonomhoz való jog megsértése: a férjemmel közösen vásárol német rendszámú autót nem vezethetem Mo csak 23 óra 59 percig. Ha valami nincs nálam az igazoltatáskor, ( akár egy papír, vagy egy fordítás, vagy bármi ) akkor leveszik a rendszámot, ellenem szabálysértési eljárást indítanak, a kocsit pedig elkezdik honosítani.

A törvényt oda-vissza ismerem, hiszen kénytelen vagyok, mert a cégem miatt még a Mo-i lakhelyemről nem tudok kijelentkezni ( pl. aláírási címpéldányban a lakcímkártyám száma szerepel, ha megyek a szolgáltatókat lemondani, mind kéri stbstb.).

Nemrégen átküldtem a tervezett módosítást ( jó olvasgatást megjegyzéssel ), mely egy évben 30 napra korlátozná számomra a használatot, amennyiben van magyarországi lakhelyem. Ha nincs tiszta sor, de ha van, nyűg a köbön.

Fentiekből következően, ha az igazoltatáskor a nem magyar állampolgár a törvényben szereplő módon nem tudja igazolni azt, hogy Ő kivétel, bizony leveszik az Ő rendszámát és elindítják az eljárást ellene, a kocsit pedig honosítják. E tekintetben két szempontból vizsgálódik a rendőr:
1.) vezető
2.) autó

amennyiben bármely esetben gond van, rendszám le, és szevasz... mehetsz, ahova akarsz.

Vannak cikkek arról, hogy némely esetben eltekintettek az igazoltató rendőrök a dolgoktól, azonban a törvény úgy rendelkezik, ahogy abból pár dolgot kiemeltem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!