Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Több
11 éve 10 hónapja #20138 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Deco, egy új autó vásárlásakor, mikor kijöttél vele a szalonból, már simán vagy 3000 Eurót kidobtál az ablakon az általad említett 350 mellé (1 óra alatt!!) . Most meg ha 6 éves az autód, akkor 12-14ezer Euró felett simán. Volt olyan autóm, amit 5 évesen vettem, és 2 év múlva mindössze a vásárolt ár - 5% adtam el. Persze mindenki azt csinál amit akar, de ne legyen már hibbant minden használt autó vásárló!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20146 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Gyerekek. Itt nem arról van szó, hogy mennyi egy új kocsi és mennyi az amortizáció! A kocsit Mo-on is éppen úgy öregszenek, s értéktelendenek mint itt. Egy használt kocsi mindenhol romlik, s mindenhol lehetnek javitási költségek. Az alap vitánk az, hogy itt miért magyar rendszam, s otthon miért külföldi? (Ezt szeretném megérteni.)
Azt értem tehát, hogy ha valaki vesz egy új kocsit, akkor Mo.-on inkább külföldi rendszámot akar, mert minden olcsóbb lesz igy. Ha azonan itt él, akkor miért nem itt vesz új kocsit, miért ragaszkodik a magyar rendszámú autóhoz! Ebben nem értem a logikát! Rádasul nem mindenki lakik Passauban, hogy "gyorsan hazaugorhat" ha gond van a kocsival. Mi van ha a munkahely változik? Kapkodás?


Én azt mondtam, kezdettöl fogva, hogy ha valaki itt él a BRD-ben, az itt vegyen új kocsit és járjon német rendszámmal. Még az is jobb, ha már van magyar kocsija, ha otthon eldja és itt vesz használtat! Idös, sokat futott kocsit viszont sehol nem éri meg venni! 6-8 éven felüli autóknál már kezdödhetnek a javitási opciók! Az viszont tény, hogy az új kocsinál több az értékvesztés az elsö évben, mint egy 1 éves használtnál! Viszont nem erröl volt szó!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20151 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Ok ebben igazad van, nem erről volt szó!
A mi helyzetünk, hogy 2 hónapja vagyunk kint, és egyelőre sem energiánk, sem pénzünk, sem időnk, hogy ezt megtegyük, ill. még mi sem tudjuk mit hoz a közel jövő. Az első nap mentünk a TÜV-hoz a környezetvédelmi plakettért, ha kell bejelentem hivatalosan és kifizetem rá az éves adót, mindent meg teszek, csak nem szeretném eljátszani azt, hogy otthon nagy nehezen eladom, itt veszek egy másikat (mindenki tudja ezek a dolgok mivel járnak), és valami oknál fogva nem jön be a kint lét, és én ott vagyok, hogy van egy német rendszámú autónk, amivel pld. hazamenni nem tudok, és a többi kellemetlenség....amint hosszútávon realizálódnak a dolgaink, azonnal váltunk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20162 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Emilio33 írta: .... valami oknál fogva nem jön be a kint lét, .

Nos, ez bejön, mert csak tölünk függ!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20163 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

DECOTEXT írta:

zigeuner írta: . De nekem bőven megéri, hogy németben magyar rendszámmal kocsikázzak.Ennyi és nem több. Nem kell, hogy megértsd.

Oké! Azt hittem Te tudod és elmondod! Akkor már csak egy kérdésem
van. Hol veszel Mo.-on ennyiért, vadonat új és ilyen opciókkal autót:


Info kamat nélküli hitelért és kp. befizetés nélküli kocsi vételéhez!

A fenntartásáról meg jobb is, ha nem beszélünk! ;)

Offtopic, csak a kivancsisag kedveert megneztem ezt a 0%os autot. Anniyt ajanlgatod, hogy kivancsi lettem:) Eloszor is azt hiszem az elnezesedet kell kernem, mert a multkoraban egy pottyet eldurvult a vitank! Sok mindenben nem fogunk egyet erteni, de az egymas hulyezesenek se sok ertelme van! :)
Tehat Seat Ibiza, 1,2 12V 60LE benzines, reference-alap felszereltseg, vetelar 11000 EUR. 0% THMre lehet 5 evre elhozni.
Megneztem a magyar arlistat, abban ez a motor valasztek nem is szerepel, tehat nagy esellyel ez egy promocios auto. Ellenben a listaban szerepel egy alap 1,2 8V motor, ami 70LE, tehat erosebb motor. Vetelar 10000 euro (300Ft-os arfolyamon). A 0%THMes nemet verzobol alkudni mar nem fogsz, de a magyar alaparas modelbol meg siman lejohet 5-10%. Tehat a hitel megsem tunik annyira 0%-osnak:)
Ja es a meglepi, most Mo.-on importori akcios az magasabban felszerelt Ibiza 1,4 16V 86LE motorral!! 10300EUR (300Ft-os arfolyamon) vetelar!! 700EUR-bol meg szerintem behozod es uzembe helyezed Nemetorszagban! Azaz ugyanannyibol behoztal egy lenyegesen jobb autot. BAr igazabol nem ugyanannyi, mert a havi torlesztes azert egy konnyebbseg es ha megvan a penzed ra, akkor azt ha bankba teszed, akkor nemileg visszadolgozik a teljes arbol:). (Mondjuk en hitelre csak nagyon kiveteles esetben vennek autot)
Nyilvan vannak elonyok hatranyok kesobb, szerviz, garancia ervenyesites. Kinek mi eri meg jobban:) Ki mennyit jar haza stb..
Ezt csak azert irom, hogy nem minden esetben egyertelmu, hogy Nemetorszagban kell autot venni. Bar en is azt preferalnam alapbol.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20184 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Azt értem tehát, hogy ha valaki vesz egy új kocsit, akkor Mo.-on inkább külföldi rendszámot akar, mert minden olcsóbb lesz igy. Ha azonan itt él, akkor miért nem itt vesz új kocsit, miért ragaszkodik a magyar rendszámú autóhoz! Ebben nem értem a logikát! Rádasul nem mindenki lakik Passauban, hogy "gyorsan hazaugorhat" ha gond van a kocsival. Mi van ha a munkahely változik? Kapkodás?

Még egyszer megpróbálom, bár alighanem reménytelen.

Azok, akik Mo-on élnek, és mégis külföldi rendszámó autót akarnak tartani, azok azért teszik, mert meg akarják takarítani a regisztrációs adót. + a rengeteg utána járást + költséget, ha nem Mo-on már forgalomba helyezett autóról van szó.
Akik itt akarnak magyar renszámmal járni, azok döntő többségében, már a meglevő autójukat használják, nem régen jöttek ki, és kezdetben minden euró sokat számít, és a biztosítás itt sokkal drágább,
Aztán persze vannak, akik már kint élnek régebben, és mégis magyar rendszámmal akarnak közlekedni, az már nem ennyire egyértelmű. Én már itt vásárolt, német rendszámú autóval járok, de ha nem lennék szabály tisztelő, akkor pusztán pénzügyileg nevetséges módon megérni kifizetni a regisztrációs díjat, mert az egy évi kötelező biztosításon megspórolnám.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!