Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Több
11 éve 9 hónapja #20036 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

mahlzeit írta:

Szilvi írta:

mahlzeit írta: Jo hirek a frontrol :) megbukott a rendszamtorveny.

totalcar.hu/magazin/kozelet/2012/06/01/megbukott_a_rendszamtorveny


Azért én külföldi rendszámos autóval való hazautazással megvárnám az új, elfogadott törvényt. Mert én már csak ilyen pesszimista vagyok :)

Hat nyilvan. De azert jo hir, hogy nem marad igy a torveny:)


Ne igyunk előre a medve bőrére, volt már amit megváltoztattak és...... rosszabb lett :woohoo:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #20055 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Szilvi írta:

mahlzeit írta: Jo hirek a frontrol :) megbukott a rendszamtorveny.

totalcar.hu/magazin/kozelet/2012/0 /01/megbukott_a_rendszamtorveny

Azért én külföldi rendszámos autóval való hazautazással megvárnám az új, elfogadott törvényt. Mert én már csak ilyen pesszimista vagyok :)

Azért én nagyon kiváncsi lennék arra, hogy német jogsival, magyar útlevéllel (magyar állampolgár vagyok), német kocsit vezetve, honnan fogja megtudni, hogy van e állandó lakásom otthon és hol? Pláne, hogy most az új magyar útlevelemben már nem lesz a hologrammos tartózkodási, hanem a németek adnak egy "csekkártyaszeű" tartózkodási igazolványt. Akik meg valóban sumákolnak azok fizessenek.Szerintem ez is valahol morális kérdés. Nem értem hogymiért mindig s mindenhol a kibúvót és a csalást kell keresni!.
;)

Érdekes azért, hogy otthonról meg sokan magyar rendszámmal,
itt akarnak evezni! Most akkor hol olcsóbb, itt vagy ott?
Otthon azért külföldi rendszámmal, hogy adót takaritson meg.
Itt akkor miért magyarral, ha otthon drágább?


Valamit nem értek??? :whistle:
Valamit nem értek!!! :sick:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #20064 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

DECOTEXT írta: Azért én nagyon kiváncsi lennék arra, hogy német jogsival, magyar útlevéllel (magyar állampolgár vagyok), német kocsit vezetve, honnan fogja megtudni, hogy van e állandó lakásom otthon és hol?


Beszól a központba és a lakcímnyilvántartásból kiderül fél perc alatt. Hidd el, ha akarnak megszivatnak, akármennyire is felháborodsz vagy próbálsz velük vitatkozni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #20067 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

AiRLAC írta: Hidd el, ha akarnak megszivatnak, akármennyire is felháborodsz vagy próbálsz velük vitatkozni.


ugyan hagyd!.......egyszer neki is ki kell próbálnia a tutit ;)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #20071 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

DECOTEXT írta:

Szilvi írta:

mahlzeit írta: Jo hirek a frontrol :) megbukott a rendszamtorveny.

totalcar.hu/magazin/kozelet/2012/0 /01/megbukott_a_rendszamtorveny

Azért én külföldi rendszámos autóval való hazautazással megvárnám az új, elfogadott törvényt. Mert én már csak ilyen pesszimista vagyok :)

Azért én nagyon kiváncsi lennék arra, hogy német jogsival, magyar útlevéllel (magyar állampolgár vagyok), német kocsit vezetve, honnan fogja megtudni, hogy van e állandó lakásom otthon és hol? Pláne, hogy most az új magyar útlevelemben már nem lesz a hologrammos tartózkodási, hanem a németek adnak egy "csekkártyaszeű" tartózkodási igazolványt. Akik meg valóban sumákolnak azok fizessenek.Szerintem ez is valahol morális kérdés. Nem értem hogymiért mindig s mindenhol a kibúvót és a csalást kell keresni!.
;)

Érdekes azért, hogy otthonról meg sokan magyar rendszámmal,
itt akarnak evezni! Most akkor hol olcsóbb, itt vagy ott?
Otthon azért külföldi rendszámmal, hogy adót takaritson meg.
Itt akkor miért magyarral, ha otthon drágább?


Valamit nem értek??? :whistle:
Valamit nem értek!!! :sick:


Sumákolni? Akar a tököm sumálkolni, én csak használni szeretném Mo-i lakcímmel ( amíg a cégem megvan, addig nem tudom megszüntetni a mo-i címemet, mert a céges papírokban az a lakcímkártyaszám szerepel és a nélkül nem tudom magam igazolni sehol!) a férjemmel közösen vásárolt német rendszámos autónkat. A törvény betűje szerint ezt hivatalosan csak akkor tehetem, ha a bugyim méretének igazolásáról is fordítást viszek magammal, ráadásul akkor is csak 23 óra 59 percig vezethetem a közös tulajdonunkat. Igen, valóban morális kérdés, hogy 8 évvel a csatlakozás után nem használhatom szabadon az autómat, mert nem engedik a hatályos törvények.

Ami rossz, azt meg kell változtatni, erre 60 napja lett volna a hivatalos szerveknek, nos az ombudsman február végi beadványára június elején érkezett válasz, azaz a 60 napot jócskán túllépve. Én tartsam be a törvényt, de ők nem? Hogy is van ez?

De kérdésedre a válasz:
A biztosítás egy autóra Mo-on olcsóbb, a forgalombahelyezés meg a BRD-ben olcsóbb és egyszerűbb.

Vegyünk alapul egy 2007. 01 havi Audit A3-as-t, 1990 ccm-vel.

Mo-on egy nap a regadó elintézése, és vastag pénztárcával indulj neki a manővernek, ára 466.200,- Ft.
Egy nap az első forgalombahelyezés vizsgája, ha van ismerősöd, mert ha nincs, akkor 30 nap. Ára kb 30. 000 ( 2 éve volt ennyi, most nem tudom, de kétlem, hogy az ára csökkent volna).

De mivel nincs ekkor még rendszám az autón, csak trailerrel tudod szállíttatni. ( Szállítás várakozással kb. 20 e Ft.) A jogszabály értelmében ami nem volt forgalomba Mo-on, arra nem adnak útvonalengedélyt. Marad a trailer.

Eredetvizsga kb 20.000,-. Előjegyzésre csinálják, de mivel az autón még mindig nincs rendszám, ide is trailerrel szállíttatod. ( Szállítás ismét 20.000,-) A mobil eredetvizsga megszűnt, hogy még csak egyszerű se legyen.

Forgalomba helyezés: forgalmi 6.000,- , törzskönyv : 6.000,- , matrica ( rendszámon hátul ) 540,- Ft, 1890 ccm alatti autónál az átírási költség ccm-ként 18 ft, felette 24 ft. ( egy átlagos 1900 ccm motorú autó esetén ez : 45.600,- Ft, összesen : 57600,-

Eddig 613.000,- Ft és az autón nincs biztosítás.

Most mondd azt, hogy nem érted, miért járnak sokan külföldi rendszámos autóval, és miért fizetik ki a német magas biztosítási összegeket.

De még mielőtt szó érné a házam elejét, eddig soha nem jártam külföldi rendszámos autóval, és 2004 óta sokszor csináltam végig a Mo-i forgalomba helyezést, ebből két esetben 2007 után. A magam részéről tehát nem vagyok adócsaló, mindig kifizettem azt, amit kellett, de nem vagyok hajlandó bírságot fizetni azért, mert a sajátomat vezetem, amin nem magyar rendszám van.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #20077 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Szilvi írta: Most mondd azt, hogy nem érted, miért járnak sokan külföldi rendszámos autóval, és miért fizetik ki a német magas biztosítási összegeket..

Félreértettél! Én pontosan azt nem értem, hogy miért járnak azok magyar rendszámmal akik itt élnek és dolgoznak a BRD-ben! Az otthoni hercehurcát és különleges (EU törvényellenes) regadót és egyéb kiadást eddig sem értettem, s mindig az volt a véleményem, hogy én magam döntöm el, hogy osztrák, szlovák vagy magyar gépkocsival járok vagy sem! ha van tehát külföldi lakcimem (is) akkor semmi köze a magyar hatóságnak hozzá, mert kint biztositom, s adózom a kocsi után! A fennségjelzése is külföldi!
Ennek ellenére ez akkor is adócsalás, mert sok mindent nem tudnak kaszirozni a kocsi után....
;)

Csak tudnám, hogy akkor miért irták itt már páran,
hogy olcsóbb, ha magyar kocsit használnak.....!

:whistle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!