Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Több
12 éve 1 hónapja #15828 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Köszi, örülök ha így van, csak tisztázatlannak tűnnek (még mindig) az otthoni jogi helyzetek ezügyben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15831 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

DECOTEXT írta:

AiRLAC írta: Örülj neki és maradjon is így :) De hallottunk már rémtörténeteket:
totalcar.hu/magazin/kozelet/2012/01/11/f...larverezik_az_autod/
index.hu/belfold/2012/03/01/kulfoldi_ren...noriz_az_adohatosag/

Kedves AiRLAC! Minket linken irottakat elolvastam. Továbbra is merem állitani hogy a magyar hatóságoknak SEMMI esélye nincs hogy engem igy lenyúljanak, mivel én külföldön dolgozom! Ezenkívűl nyakig biztositva vagyok, többeközött jogi biztositásom is van és garatáltan az ENSZ-ig vagy az Amnesty Internationalhoz vinném az ügyet, hogy milyen "különleges jogszabályokkal" próbál egy EU állam egy másik EU állam tulajdonára jogot formálni!
Hidd el, hogy a schweizi csajóca a BMW-vel, bután fogott
hozzá! Nem egy külföldi cégnek van külföldi rendszámú
kocsija, Mo.-on belül. s azokat sem foglalja le senki!


Nem egy másik EU állam ( vagy adott esetben egy EU-n kívüli állam) tulajdonára formál jogot, hanem a Te tulajdonodra. A Tiédre, mert ez a törvény azokra a magyar állampolgárokra vonatkozik, akiknek Magyarországon bejelentett lakóhelyük/tartózkodási helyük van. Feszt mindegy számára,hogy Te külföldön dolgozol, ott élsz életvitelszerűen, ott adózol, ott jársz orvoshoz, mindezt Neked kell bizonyítanod!!!! Nem neki, hanem Neked.

Tudod miért tesz ilyet? Mert megteheti, hogy egy ilyen jogszabályt férceljen csak azért össze, hogy plusz bevételre tegyen szert. Semmilyen más oka ennek a jogszabálynak nincs. Szembemenni az EU-s joggal 8 évvel a csatlakozás után minimum felháborító, de az elmúlt időszak törvénykezési gyakorlatából simán következik.

Ugyan a ráfordított energia ( rendőrök, NAV emberek felkészítése, papírmunka ) sokba kerül, nem beszélve arról, hogy amint jogszabályellenesnek nyilvánítják, vissza kell fizetni a beszedett lóvét. A helyett, hogy ezek az emberek valóban fontos dolgokkal foglalkoznának, olyan törvényt kell betartatniuk, melyről Ők is tudják, hogy ellentmond a legalapvetőbb józan paraszti észnek is...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #15940 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Szilvi írta: ....
Nem egy másik EU állam ( vagy adott esetben egy EU-n kívüli állam) tulajdonára formál jogot, hanem a Te tulajdonodra. A Tiédre, mert ez a törvény azokra a magyar állampolgárokra vonatkozik, akiknek Magyarországon bejelentett lakóhelyük/tartózkodási helyük van. Feszt mindegy számára,hogy Te külföldön dolgozol, ott élsz életvitelszerűen, ott adózol, ott jársz orvoshoz, mindezt Neked kell bizonyítanod!!!! Nem neki, hanem Neked.
...

A BRD az EU, s itt dolgozom. Mo. is EU ott is van állandó
lakásom! Hogy kint dolgozom 10 percet sem vesz igénybe a biznyitása!
Az alapvetö dolog, hogy mint magyar áp. német jogsim van!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15943 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

DECOTEXT írta: A BRD az EU, s itt dolgozom. Mo. is EU ott is van állandó lakásom! Hogy kint dolgozom 10 percet sem vesz igénybe a biznyitása!
Az alapvetö dolog, hogy mint magyar áp. német jogsim van!

Nekem emellett még van kinai jogsim is. Mit bizonyit?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15949 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Nem mondod, hogy a BRD az EU része, hogy mik vannak :woohoo:

nos, a válaszom félreérthető volt, én nem Rád személy szerint akartam írni, csak elkapott a gépszíj. Sorry.
Én ezekre reagáltam:

1.) " milyen "különleges jogszabályokkal" próbál egy EU állam egy másik EU állam tulajdonára jogot formálni! "
2.) cikk , melyre megjegyzést tettél egy svájcban dolgozó, magyar lakcímmel rendelkező, magyar állampolgár kálváriáját írta le.

Az első sor Tőled egy általános megfogalmazás volt értelmezésem szerint, és én erre írtam, hogy nem egy Eu-s állam tulajdonára formál jogot, hanem a Tiédre. Valóban, megneveztelek, ugyanakkor folytattam a gondolatot a következő mondattal, ami viszont általánosságban mindenkire vonatkozott.

A másodikhoz pedig csak annyit : tudomásom szerint - de javíts ki ha tévedek - Svájc nem tagja az EU-nak. Bár elkezdte a tárgyalásokat, de mivel 1992-ben névszavazáson utasították el a svájciak, nem lett EU tagország.

Mindezektől függetlenül a tény tény marad, ha egy magyar állampolgárnak van MO-on lakóhelye, és a saját tulajdonú, de külföldi( legyen akár Eu-s vagy EU-n kívüli az ) papírokkal és rendszámmal rendelkező autójával jön haza és nincsenek meg a törvény szerinti - hitelesített vagy lefordíttatott - papírjai, mely felmenti Őt e törvény hatálya alól, bizony a rendszámát le fogják venni ugyan úgy, ahogy a svájcban dolgozó csajét. Az eljárást ellene meg fogják indítani, az autót pedig honasítani kezdik.

Félre ne értsd, tökéletesen jogszerűtlennek tartom a jogszabályt, de a helyzet az, hogy akár tetszik, akár nem , be kell tartani, egészen addig, amíg van.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15950 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Szilvi írta: Mindezektől függetlenül a tény tény marad, ha egy magyar állampolgárnak van MO-on lakóhelye, és a saját tulajdonú, de külföldi( legyen akár Eu-s vagy EU-n kívüli az ) papírokkal és rendszámmal rendelkező autójával jön haza és nincsenek meg a törvény szerinti - hitelesített vagy lefordíttatott - papírjai, mely felmenti Őt e törvény hatálya alól, bizony a rendszámát le fogják venni ugyan úgy, ahogy a svájcban dolgozó csajét. Az eljárást ellene meg fogják indítani, az autót pedig honasítani kezdik.

Az uj alkotmánnyal mindenki aki beszél valamennyit magyarul, vagy a dédszülei a Monarchia területén lopták a napot, magyar állampolgár lehet. A törvényben egyébként a külföldi állampolgárok is benne foglaltatnak. A hiba akkor történik ha a balatoni nyaralójukba bejelentkeznek.
Attol kezdve csak közjegyzövel és 2 méter hitelesitett dokumetumokkal a csomagtartóban jöhetnek az országba.

Erdekes dolog a bérautó. Mi van akkor ha nem szeretek hosszasan autozni és a bécsi vagy pozsonyi reptéren bérlek autót mondjuk egy hónapra.
A Törvény szeint ha New-Yorkbol Bécsbe repül az ösmagyar és onnan bérautóval jön haza, akkor már Györnél elvehetik töle és futhat hazáig.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!