Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Több
12 éve 1 hónapja #15794 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

ja, de gondolom, ez esetben megvan a szlovák lakcím bejelentője, ami talán ott is feltételezi a lakás meglétét, bérlését (ha akarnak, utánanézhetnek), és talán a sok szlovák rendszámos "üzletembernek" nehezebb lehet az otthoni ügyintézés "céges" ügyekben (és egyébben) csak ideiglenesen külföldön tartózkodással (ugye akkor mi a fenét intézkedik annyit otthon az ügyeiben).. De persze kiskapu mindenütt van, a magyaroknak meg jó érzékük ezt megtalálni :-D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15795 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

cintamani írta: szia, a belinkelt oldalon ez áll:
"Rendőri intézkedés során ezért elsőként az intézkedő rendőr ellenőrzi, hogy a nem magyar rendszámmal rendelkező jármű vezetőjének – állampolgárságára való tekintet nélkül – van-e magyarországi lakóhelye. Az ellenőrzést akkor is el kell végezni, ha az intézkedés alá vont személy nem ad át magyar hatóság által kiállított lakó- vagy tartózkodási helyet megjelölő igazolványt (lakcímkártyát)."
eszerint ha van bármilyen magyarországi lakóhelyed (legyen az állandó vagy tartózkodási), akkor ellenőriznek tovább...
De ha csak magyar tartózkodási helyed van már csak, azaz hivatalosan (!!) kijelentkeztél Magyarországon a lakóhely szerinti illetékes Okmányirodában "ideiglenesen külföldön tartózkodik" címszóval, akkor csak az itteni lakcímbejelentőd fordítása kell (értelmezésem szerint), hogy vezethess külföldi rendszámú kocsit.
üdv

Ami eszeveszett baromság. Négy államban van bejelentve cimem, MO-al együtt. Noésakkor mivan? Ilyen törvényeket azok készitenek akik sose hagyták el a falut.
A megjegyzés hogy "állampolgárságára való tekintet nélkül" még nagyobb böszmeség. En pl. elvileg nem vagyok magyar állampolgár de van személyi számom és millio papirom (Lakcimkártya is) és most mi van? Leveszik a cégem kocsijárol a rendszámot?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15803 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Nem értik ezek hogy nem így kellene megoldani, nem kényszeríteni/tiltani kellene hanem olyan körülményeket teremteni amikor TE döntesz úgy hogy már nem éri meg "kiskapuzni".

"Ha tiltással nevelsz, hazudni tanítasz"

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #15805 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

1980-as évektöl járok külfödi rendszámmal egész Európában. Három állandó lakásom is van. Egy fiktiv Ausztriában, egy otthon Magyarországon és egy itt kint a BRD-ben! Volt osztrák kocsim is. Most 2 német van. Csak német jogsim van és német papirok a kocsihoz! Csak magyar áp. vagyok! Még egyszer nem volt problémám emiatt Magyarországon pedig nem egyszer futottam már bele ellenőrzésbe!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15808 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #15827 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

AiRLAC írta: Örülj neki és maradjon is így :) De hallottunk már rémtörténeteket:
totalcar.hu/magazin/kozelet/2012/01/11/f...larverezik_az_autod/
index.hu/belfold/2012/03/01/kulfoldi_ren...noriz_az_adohatosag/

Kedves AiRLAC! Minket linken irottakat elolvastam. Továbbra is merem állitani hogy a magyar hatóságoknak SEMMI esélye nincs hogy engem igy lenyúljanak, mivel én külföldön dolgozom! Ezenkívűl nyakig biztositva vagyok, többeközött jogi biztositásom is van és garatáltan az ENSZ-ig vagy az Amnesty Internationalhoz vinném az ügyet, hogy milyen "különleges jogszabályokkal" próbál egy EU állam egy másik EU állam tulajdonára jogot formálni!
Hidd el, hogy a schweizi csajóca a BMW-vel, bután fogott
hozzá! Nem egy külföldi cégnek van külföldi rendszámú
kocsija, Mo.-on belül. s azokat sem foglalja le senki!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!