Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Több
12 éve 3 hete #15752 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

minerva írta: ...Ha jól értettem, ha én most otthon kijelentkezek és az okmányirodában a német címemet jelentem be állandó lakcímnek, akkor az útlevelet és a személyimet megtarthatom és csak a lakcím kártyámat "vesztem el"?


Igen, ha véglegesen kijelentkezel, akkor csak útleveled marad, amit a jövöben 10 évenként a konzulátuson kell hosszabbítgatni.
Egy dolog, ami szinte hihetetlen: a kiskorú gyermekek végleges kijelentkeztetéséhez elözetes magyar gyámhatósági engedély kell(ene) még akkor is, ha mindkét szülö és az egész család együtt távozik külföldre. :sick:
Az ezt szabályozó törvény egyenesen az 50-es évekböl maradt ránk, de még ma is érvényes. :blink:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #15758 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Szia minerva!
amit olvasgattam ezzel kapcsolatban, az alapján a helyzet a következő:
a törvény ált.része szerint "magyarországi lakóhellyel rendelkező személy csak magyar hatósági engedéllyel és jelzéssel ellátott járművel vehet részt a közúti forgalomban". (a lenti link alatt olvasható)
A magyarországi lakóhely lehet állandó vagy tartózkodási hely is. Ha te "ideiglenesen külföldön tartózkodik" jogon bejelented a lakcím változást az Okmányirodában, akkor megmarad a személyid, lakcímkártyád, annyi kiegészítéssel, hogy ideiglenesen külföldön vagy (az eu vonal szerint azt te döntöd el, mennyi szerinted az ideiglenes, és honnan van a végleges). Ekkor viszont (ha van magyar ingatlanod), talán érdemes a tartózkodási helynél bennhagyni, mivel sztorikat tudnék mesélni önkényes lakásfoglalásokról...
Ebben az esetben (szerintem) ez érvényes (szintén a lenti linkből):
"A magyarországi lakóhellyel rendelkező járművezető akkor jogosult nem magyar hatósági engedéllyel és jelzéssel ellátott járművel a közúti forgalomban részt venni, ha:
· rendelkezik bejelentett külföldi tartózkodási hellyel és ezt a tényt külföldi hatóság által kiállított igazolvánnyal (közokirattal) igazolni tudja, vagy "
(mivel ugye 2 állandó címed nem lehet, a magyar állandó az ideiglenesen külföldön tartózkodik - ezt igazolod a lefordíttatott itteni bejelentővel), tartózkodási az otthoni lakásod, de ugye ekkor rendelkezel magyarországi lakóhellyel, de jogszerűen használsz külföldi rendszámú autót a fenti kitét miatt...

A "véglegesen külföldre költözés" bejelentésekor elveszik a személyidet, lakcímkártyádat (marad az útlevél). Ekkor a kinti lakcímedet beírják a magyar lakcím nyilvántartóba, ideiglenesnél nem kérik, hogy hol van a kinti lakcím.
Véglegesnél vezethetsz külföldi autót mindenféle papír nélkül, hiszen lakcímkártyád nincs, a rendőr megnézi a nyilvántartásban, és ott van, hogy nem laksz Magyarországon...

Én viszont megvárnám az ombudsmani beadvány sorsát (mielőtt ki- bejelentkezgetne mindenki), abban ugyanis minden benne van, ami ebben a törvényben EU ellenes..

itt "próbálja" a Rendőrség is értelmezni :-D
rendőrségi link

üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hete #15760 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Köszönöm szépen a válaszokat! Hát szomorú hogy az ember így kell döntsön... :-(
Még annyi hogy lehet olyat, csak ideiglenes lakcímem van? Akkor is vonatkozik rám ez a törvény a külföldi kocsival? Mert mint ha állandólakcímről lett volna szó a törvénybe. Vagy más megoldás nincs teljesen ki kell jelentkezzek és marad csak az útlevél?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hete #15763 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Miklós írta: ICE1, ICE2, ICE3

Hááá....t, nem tudom, hogy ez így mennyire használható. Egyrészt, nagyon sokan (a legtöbben) nem tudják mi ennek a jelentése, másodszor, hogy nemzetközi lenne? Itt a BRD-ben garantáltan a gyorsasági vonat ugrik be erre az embereknek az
>> ICE
>> Intercity-Express

Otthon Magyarországon inkább valamilyen magyar kifejezés kellene, mert ha valaki egy balestenél a sérült mobiljában turkál garantáltan nem az "i"-nél fog keresgetni! Hanem az "é"-nél : "értesitendő" vagy a "b".nél: balestnél hivni....(Én sem tudok angolul!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #15764 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

szia, a belinkelt oldalon ez áll:
"Rendőri intézkedés során ezért elsőként az intézkedő rendőr ellenőrzi, hogy a nem magyar rendszámmal rendelkező jármű vezetőjének – állampolgárságára való tekintet nélkül – van-e magyarországi lakóhelye. Az ellenőrzést akkor is el kell végezni, ha az intézkedés alá vont személy nem ad át magyar hatóság által kiállított lakó- vagy tartózkodási helyet megjelölő igazolványt (lakcímkártyát)."
eszerint ha van bármilyen magyarországi lakóhelyed (legyen az állandó vagy tartózkodási), akkor ellenőriznek tovább...
De ha csak magyar tartózkodási helyed van már csak, azaz hivatalosan (!!) kijelentkeztél Magyarországon a lakóhely szerinti illetékes Okmányirodában "ideiglenesen külföldön tartózkodik" címszóval, akkor csak az itteni lakcímbejelentőd fordítása kell (értelmezésem szerint), hogy vezethess külföldi rendszámú kocsit.
üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #15791 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Ha ez valóban így van, akkor nem értem hogy mit nyernek ezzel, hiszen egy spórolási célból szlovák rendszámmal vett drága autó tulajdonosa szó nélkül bemehet az okmányirodába és indoklás nélkül bejelentheti hogy "ideiglenesen külföldre távozott". Gondolom a szlovák címre bejelentkezés se lehet bonyolult elintézni, ha már a rendszámot el lehetett :/

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!