Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Több
11 éve 10 hónapja #20080 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Kedves DCT,

segítek, hogy megértsd. A legtöbben, akik itt magyar autót használnak, azoknak nem kell mindazt végig csinálni, amit Szilvi felsorolt, mivel már magyar rendszámú autóval jöttek ki. Mikor kijönnek, a legtöbb esetben 10-es bonuszban vannak (mint én is voltam), és pl. én évente fizettem annyi kötelezőt, mint itt havonta (pedig figyelembe vettek 7 évet, annyit tudtam eddig igazoltatni.)
Nekem ennek ellenére német rendszámú autóm van már, mert több mint 6 hónapja kint vagyok, és szeretem betartani a szabályokat. Többek között ezt sem tudom a magyar kormánynak megbocsátani, hogy lehetetlenné teszik a normáli, törvénytisztelő életmódot. Itt nem használhatnék 6 hónap után magyar rendszámú autót, némettel pedig nem mehetek haza.
Tehát a kötelező nagyságrenddel olcsóbb odahaza, az adó az eddigi tapasztalataim szerint nagyjából ugyanannyi, bár nagy köbcenbtis dizelre az is itt több.
És akik nemrégen jöttek ki, azoknak különösen fontos eleinte minden euró kiadás.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: AiRLAC

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20083 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Kedves Deco !

Csak tudnám, hogy akkor miért irták itt már páran,
hogy olcsóbb, ha magyar kocsit használnak.....!

Megpróbállak megvilágosítani :evil:
Nos, ha már van egy Magyarországon forgalomba helyezett autód, a fizetni valód "csak" a súlyadó/teljesítményadó, kötelező biztosítás, baleseti adó és ugye az időszakos műszaki vizsga. Ezek így összességében állítólag olcsóbbak itthon, mint kint, tehát ezért nem érheti meg kint újra rendszámosítani. Mert akkor ugye még a forgalomba helyezés költségei is rárakódnak az egyéb fizetnivalóra+magasabb biztosítás.
Amit Szilvi írt, az a külföldről behozott autók forgalombahelyezése.

ha van tehát külföldi lakcimem (is) akkor semmi köze a magyar hatóságnak hozzá, mert kint biztositom, s adózom a kocsi után! A fennségjelzése is külföldi!
Ennek ellenére ez akkor is adócsalás, mert sok mindent nem tudnak kaszirozni a kocsi után....

Adócsalást elvileg akkor követnél el, ha az alacsonyabb költségek miatt külföldön vásárolnád és helyeznéd forgalomba az autót, de Magyarországon használnád. Magyarul EU-s vásárlás esetén a regisztrációs adót, EU-n kívüli vásárlás esetén a vámot csalnád el + az egyéb forgalomba helyezési költségek, de ezek ugye nem adók.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #20089 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

DECOTEXT írta:

Szilvi írta: Most mondd azt, hogy nem érted, miért járnak sokan külföldi rendszámos autóval, és miért fizetik ki a német magas biztosítási összegeket..

Félreértettél! Én pontosan azt nem értem, hogy miért járnak azok magyar rendszámmal akik itt élnek és dolgoznak a BRD-ben! Az otthoni hercehurcát és különleges (EU törvényellenes) regadót és egyéb kiadást eddig sem értettem, s mindig az volt a véleményem, hogy én magam döntöm el, hogy osztrák, szlovák vagy magyar gépkocsival járok vagy sem! ha van tehát külföldi lakcimem (is) akkor semmi köze a magyar hatóságnak hozzá, mert kint biztositom, s adózom a kocsi után! A fennségjelzése is külföldi!
Ennek ellenére ez akkor is adócsalás, mert sok mindent nem tudnak kaszirozni a kocsi után....
;)

Csak tudnám, hogy akkor miért irták itt már páran,
hogy olcsóbb, ha magyar kocsit használnak.....!

:whistle:

Az alábbi idézet a külföldi (pl SK) rendszám előnyeire világít rá. Ez azoknak igen érdekes, akik nagyértékű autót Kp-ért vásárolnak. Normál "kisembert nem igazán érinti
"A szlovák rendszám megszerzése pénztakarítást és sok további előnyt jelent az Ön számára !
Teljeskörű ügyintézést vállalunk !
Az autóregisztráció Szlovákiában megéri ,mert Szlovákiában :
0 % - nincs regisztrációs adó!! 
0 % - nincs súlyadó -teljesítményadó
0 % - nincs cégautóadó
20 % - ÁFA
Szlovák cég ÁFA mentesen vásárólhat gépkocsit EU-tagországokban, abban az esetben, ha a szlovák cég rendelkezik EU -ADÓSZÁMMAL !! 
Forgalmi adó csak 19 %,
Kötelező biztosítás is olcsóbb mint Magyarországon 
Tankolásból (benzinből is!!) visszaigényelhető az áfa. (személykocsinál is)
Tekintettel az adózás különbségére milliókat(Ft) lehet megtakarítani a gépjárművek forgalomba helyezésével Szlovákiában!"
Nagyjából ennyi.

Most a magyar, vagy német rendszám közti külömbségek.
Az én példámon.
2900 cm CRDI (2050 Kg) KFZ Steuer
Magyar:
Éves !!! súlyadó 24.380,- Ft. (ca 80,- €)
Biztosításom Éves !!! díja: 17.600,- Ft (Bonus/malus: B10) (ca 58,- €)
Casco teljeskörű, üvegkárral!!! 154.000,- Ft (ca 513,- €)
Műhely óradíja ca 8-10.000,- Ft/ó (ca 33,- €/ó)
Alkatrész: mivel régi "kunde vagyok, - 15-20 % kedv. Pl. utolsó nagyobb javítás : sor injektor cseréje, komplett vezérmű szíj görgőkkel cseréje, ékszíjak, olajcsere, szűrőkkel, és klímatisztítással + munkadíj ( Műhely óradíja ca 8-10.000,- Ft/ó (ca 33,- €/ó )
Összesen: 485.000,- Ft. (ca 1.620,- €)

Német:
KFZ Steuer : dieselnél 9,50 € minden 100 cm után az 29x9.5 = 275,50 € (ca 82.600,- Ft)
Biztosítás: pontos infóm nincs, de az éves díjam, hasonló feltételekkel ca 1.300 - 1.600,- € lenne. A Casco lehet olyan másik 2.000,- €. A kettő együtt ca 1.000.000,- Ft, ezt meg kell rágni!!! egy milkó!!!! (Biztos van olcsóbb is, de még ha csak 600.000,- a kettő, akkor is SOK !!)
A fentebb leírt javítás alaphangon is ca 2.500,- € lenne, (ami ca 750.000,- FT)
(Werkstatt Stundensätze: 50 - 150,- € legyen átlag 80,- €, az ca 24.000,- Ft.)
Költség összesen:
Magyar: 681.400,- Ft (ca 2.270,- €)
Német: 1.432.600,- Ft (ca 4.775,- €)
Nos ekkora külömbségnél belefér a magyar rendszám, még akkor is, ha évente mondjuk kétszer haza kell menjek. Összekötöm a kellemest a hasznossal.
Más költséget nem érdemes tovább nézegetni, ott többé kevésbé hasonló a felállás. :)
Ennyi és nem több. Eccerü ez kéremszépen.
Akkor mostmár tudod? :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20092 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

zigeuner írta: )Biztosítás: pontos infóm nincs, de az éves díjam, hasonló feltételekkel ca 1.300 - 1.600,- € lenne. A Casco lehet olyan másik 2.000,- €. A kettő együtt ca 1.000.000,- Ft, ezt meg kell rágni!!!

Hát valami nagyon nem stimmel. A toyota avensisre (2,3 Disel/177 PS) a "Vollkasco" 130€/negyedév, az az 520€/év . Az egyéb (Haftpflicht) biztositásom is minimális! Ezért a többit ki sem keresem, mert valószinű, hogy azok az értékek sem stimmelnek, s valahol valamilyen elméleti számokkal igyexel bizonygatni! (Friss jogsival, 20 éves 275%-on??)
Sőt, most neten, egy másik biztosítónál
(nekem Allianz van) még olcsóbb lenne >>
forrás

Kicsit több tárgyilagosságot kérek!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #20095 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

DECOTEXT írta:

zigeuner írta: )Biztosítás: pontos infóm nincs, de az éves díjam, hasonló feltételekkel ca 1.300 - 1.600,- € lenne. A Casco lehet olyan másik 2.000,- €. A kettő együtt ca 1.000.000,- Ft, ezt meg kell rágni!!!

Hát valami nagyon nem stimmel. A toyota avensisre (2,3 Disel/177 PS) a "Vollkasco" 130€/negyedév, az az 520€/év . Az egyéb (Haftpflicht) biztositásom is minimális! Ezért a többit ki sem keresem, mert valószinű, hogy azok az értékek sem stimmelnek, s valahol valamilyen elméleti számokkal igyexel bizonygatni! (Friss jogsival, 20 éves 275%-on??)
Sőt, most neten, egy másik biztosítónál
(nekem Allianz van) még olcsóbb lenne >>
forrás

Kicsit több tárgyilagosságot kérek!


Nos, mint írtam is, nincs pontos infóm a biztosítást illetően, de a többi, az sajna valós számok, bármennyire is próbálod, mellémagyarázni. Pl. Steuer, munka ill alkatrész, stb. De amit Te írsz biztosítást olcsót, még mindíg jóval drágább, mint az enyém. Akkor miről beszélünk?
http://www.kfz-steuer.de/kfz-steuer_pkw-text.php
Linkelhetnék még, de minek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20098 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Sziasztok!
Az en jelenleg autom egy tavaly ev vegi A3, sok extraval, 33000 euro az uj ara. Reszletre vettem, es nincs 35 euro a havi biztositas cascoval.
sziasztok:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!