Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Több
11 éve 9 hónapja #21439 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Kedves forsterh !
Előre elnézést kérek az írásomért, de ahogy Deco szokta volt mondani, kiverte az irományod a biztosítékot.

Szerintem túllihegitek ezt a témát... van egy rendelet amely magyar állampolgároknak tiltja, hogy külföldi rendszámú autót vezessenek.

Alapfelállásként csak egy kérdés: a Németországban dolgozó és élő török vendégmunkás hazamegy nyáron pihenni a német rendszámú autójával, majd visszamegy a német rendszámú autójával dolgozni. A két út között eltelt időszakban ki akarja levenni a rendszámát ???????
Ha jól emlékszem, az unión belül megvalósul a lakhatás és a munkavállalás szabadsága, tehát nem istentől elrugaszkodott dolog, hogy ad-abszurdum az ember 2-3 helyen is éljen és dolgozzon, no per év.
Semmilyen túllihegésről nincs szó, rendben, van egy jogszabály, amelyik minden uniós jogodat felúgja és egy eszement marhaság, de mivel van, be kell tartani. Ez így van. Csakhogy ez nem mindenkinek ilyen egyszerű, mint neked.

Ennyi a történet és nyugodtan járok haza német rendszámú autóval és az egyetlen megmaradt magyar útlevelemmel, mert most már csak ezzel tudom igazolni a magyar állampolgárságomat.
Egyszerű ez, mint a pofon csak nem sopánkodni kell, hanem lépni.....

Ja, egyszerű: kint igazolásokat kérni, fordíttani, itthon kijelentkezgetni, hivatalokba járni. Ki fog veled szóba állni, ha van egy lakásod és fizeted a közműszolgáltatókat, ugyanis az útlevél erre nem alkalmas, próbálj meg egy kiskorú gyerekkel kiköltözni és ezt a gyámügynek elmagyarázni, et cetera.
Egyszerű ez, mint a pofon, ugyi :evil:

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #21447 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Miklós írta: Egyszerű ez, mint a pofon, ugyi

Én ma írtam a magyar konzulátusra! Remélem időben válaszolnak! A nagy helyzet az az,
hogy otthon kénytelen vagyok bejelentkezni, mert kell egy magyar utalási számla. Van ott szemét, villany,
víz, TV, internet, telefon stb. Ezeket fizetnem kell, s csak úgy lehet ha van otthoni lakcímed! Ez tehát a róka
fogta csuka! Ha nincs otthon címem, nem lehet semmim, de lehet német kocsim! Ha van cimem, akkor lehet
viz, gáz, áram, tv, internet, stb. de nem lehet német autóm, akkor sem ha csak 6-8 hetet töltök Mo,on?? Nos
ezt megint valamelyik szuper nagyokos politikus találta ki! Ezzel van tele az ország!


Azért ez nagyon érdekes, és én továbbra is várom
azt a rendőrt, aki nekem leveszi a rendszámomat!
Magyar állampolgárok külföldi rendszám használata Magyarországon
Dr. Kakszi Csilla
A jogszabály változások alapján arra kerestük a választ, hogy milyen esetekben használhatja jogszerűen 
a magyarországi lakóhellyel rendelkező gépjárművezető külföldi rendszámmal ellátott járművet Magyarországon.

A 2011.09.01. napjával hatályba lépett 138/2011. (VII.19.) Korm. rendelet (továbbiakban: Rendelet) és a 
módosított 1988. évi I. tv. (továbbiakban: Kkt.) rendelkezései lehetővé teszik, hogy a közlekedési hatóság és
 a rendőrség a külföldi rendszámmal ellátott gépjármű belföldi használata szabályainak megsértőivel szemben 
közigazgatási hatósági eljárás keretében a bírságot szabjon ki.

A rendelkezések rögzítik, hogy az ország területén főszabályként csak magyar rendszámmal használhatóak 
a magyar üzembentartóval rendelkező járművek, illetve hogy a magyarországi lakóhellyel rendelkező 
gépjármű-vezetők Magyarországon csak magyar rendszámmal ellátott járműveket vezethetnek.

Speciális szabályozást igényel azonban a külföldi munkavégzéshez, különösen munkába járáshoz használt 
jármű, mivel ezekben az esetben méltányolható igény, hogy a munkavégzéssel érintett állam rendszámát
 lehessen használni.

[b][color=#bb0000]Amennyiben a rendszeres külföldi munkavégzést nem tudják igazolni a hatóság jogosult az ellenőrzés során 
megállapítani a jármű jogellenes használatát és a vezetőt megbírságolni (2000 cm alatti személygépjármű 
esetén 200.000,- Ft, 2011.12.31. napjáig 100.000,- Ft), valamint a külföldi hatósági jelzést az ellenőrzés
 helyszínén elvenni.[/color][/b]

Amennyiben Önnek külföldi munkavégzés miatt külföldi rendszámú gépkocsi használata válik szükségessé 
Magyarországon, úgy az ezzel kapcsolatos munkáltatói, egyéb igazolás elkészítése érdekében ügyvédi 
irodánk áll rendelkezésére. 
Források:
Jogszabályok:
•          138/2011 (VII.19.) Korm. rendelet egyes közúti közlekedési igazgatási feladatokról, valamint egyes
 közlekedési tárgyú kormányrendeletek módosításáról
•          156/2009. (VII. 29.) Korm. rendelet a közúti árufuvarozáshoz, személyszállításhoz és a közúti 
közlekedéshez kapcsolódó egyes 
         rendelkezések megsértése esetén kiszabható bírságok összegéről, valamint a bírságolással 
összefüggő hatósági feladatokról
•          2011. évi XCI. törvény az egyes közlekedési tárgyú törvények módosításáról 
•          1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről

S csak úgy megemlítem a birság magasságának kiszabását! Ez olyan mintha az lenne, hogy ha
kis kocsival mész át a piroson, akkor ennyi, ha nagy kocsival (2000 ccm a határ.) akkor sokkal több a birság!
Magyar specialitás!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #21514 Írta: veronika4
veronika4 válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Sziasztok ez relativ uj mert penteken volt a hirek között. Sajnos en is erintett vagyok a temaban sokszor olvasom a hozzaszolasokat. Remelem masnak is hasznos lesz a cikk.
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2012/07/06/leveszik_a_rendszamot_nem_mehetsz_sehova

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja - 11 éve 8 hónapja #22343 Írta: kormi33
kormi33 válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Hello,
Itt a változás :
http://hvg.hu/cegauto/20120712_kozlekedesi_torveny

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22354 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Külföldi rendszámok belföldi használata
A módosítás a gyakorlati tapasztalatok ismeretében, a hatályos előírások pontosításával, kiegészítésével mérsékli a külföldi rendszámok jogszerű magyarországi használatához kapcsolódó terheket. A jármű belföldi rendszámmal való ellátására a belföldi üzembentartó köteles. Az elfogadott szabályváltozással a magyarországi lakóhellyel rendelkező, de életvitelszerűen (azaz legalább az év 185 napján) külföldön tartózkodó autósoknak nem kell magyar rendszámot kiváltaniuk. Így a lakóhelyet több országban is fenntartó személyek a szokásos tartózkodási helyük szerinti jogszabályoknak megfelelő módon regisztráltathatják járművüket. A más tulajdonában lévő, külföldi rendszámú jármű belföldön történő eseti használatának lehetősége 1 napról hat hónap alatt összesen 30 napra emelkedik. Az ellenőrzés során a szokásos tartózkodási hely az okiratok (közokirat vagy teljes bizonyító erejű magánokirat) hivatalos, hiteles fordítása nélkül is igazolható. A diplomáciai vagy egyéb külszolgálatban dolgozók és hozzátartozóik számára a megbízatás ideje alatt és az azt követő 30 napban nem kötelező a magyar rendszám kiváltása. A rendszámhasználatra vonatkozó rendelkezések legkésőbb a kihirdetésüket követő 60. napon életbe lépnek.

:) :cheer: :laugh: :woohoo: ;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23211 Írta: Marcsusz
Marcsusz válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Sziasztok!
Kellene egy kis sesitség.Kiakaszt Mo-on a Hungária biztosito nem akarja kiadni a kétnyelvü kértörténeti igazolást,amit szeretnék érvényesiteni a német rendszámu automra.17 évig tagja voltam 7 éve már B10 ben vagyok és szarakodnak.Egyáltalán hogy néz ki ez a nyomtatvány amit az itteni biztositok elfogadnak.Valaki egy kis segitséget irhatna.Köszike szép estét mindenkinek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!