Külföldi rendszám, magyar állampolgár

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #23219 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Marcsusz Hungariaval nem volt dolgom, csak nehany massal.
Egyreszt: be kell menni szemelyesen, es nekem azonnal kiadtak, hol angolul, hol nemetül,mde az angol is jo itt - legalabbis nekem elfogadtak. Jo ha bemesz, mert ha valamit nem jol irnak, azonnal ki tudod javittatni. Fontos,hogy nemcsak az utolso biztositotol kell az igazolas, hanem arra az idöre, amit igazolni akarsz,az összes biztositotol. Nem fogadjak el azt, hogy 2 evig voltal a Hungarianal, es oda vittel mondjuk B8-at, hanem sz összes biztositotol kell az igazolas. De ha most nincs, akkor amikor beadod, visszamenöleg visszaadjak a különbözetet. Nekem igy volt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23230 Írta: Marcsusz
Marcsusz válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Hello Eva10!
Köszi a segitséget ezen már rég tul vagyok.A legutobbi akcio 31.07.kijelentettem az eladott automat kérvényt kellett beadnom a kártörténeti igazolásra.Leirtam mihez kell ,kezdettől kell, német nyelven kell stb.még a ügyintéző ajánlotta hogy kérjem emailba,mert ugy gyorsabb.Erre lakcimre kiküldtek agy magyar nyelvü sima B10 bonuszigazolást amivel a fenekemet törölhetem ki.Ennyi még mindig nem vagyok okosabb,de azért köszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja - 11 éve 8 hónapja #23287 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Szia Marcsusz,
írj e-mailt a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát..

Írd le, hogy Németországban szeretnéd felhasználni, ezért kéred német nyelven. Kérd, hogy e-mailben is és postai úton is küldjék ki ugyan azt, mert a kinti biztosító bár elfogadja az ajánlat aláírásakor a kinyomtatott igazolást, de kéri eredetiben is.

Saját ügyünk:
2012.07.08-án kötött a férjem a Württenbergische Versicherung-nál ( WV a későbbiekben) egy kötelezőt casco-val. Az üzletkötő a férjemnél lévő 2004.01.01-től 2012.02.10-ig kikért német vagy angol nyelvű kártörténeti igazolások közül kikapta az Allianz-ét, azt mellékelte az ajánlathoz, azonban a biztosító központjából írtak, hogy az alábbiakban szereplő gondjuk van a beküldött német nyelvű kártörténetivel, melyre lassan egy hete várom az Allianz Biztosítótól az új német nyelvű Bonus igazolást

1.) az allianz igazolja az új német nyelvű kártörténetin, hogy a B7 , az min. 5 év kármentes előzmény időszakot jelent
2.) az új kártörténetit ne a "Call Center" bélyegzőjével adják ki, hanem az Allianz központ bélyegzőjével.
3.) a német biztosító szerint a benyújtott kártörténeti nem megfelelő, mert szerintünk az "Rentabilitätsbescheinigung" és nekik olyan kell, ami "Rabattabgabebestätigung" , tehát az új kártörténetin szó szerint szerepelni kell annak, hogy kedvezményt kaptunk.

Mindezeket csak azért írtam le, hogy ha esetleg ezzel a német biztosítóval kerültök kapcsolatba, akkor még mit írjatok amikor német nyelvű bonus igazolást kértek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23394 Írta: timitimi
timitimi válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Sziasztok !!
Olvasgattam bejegyzéseket,kérem aki tud segítsen.Echingbe vettünk autót,szeretnénk rá biztosítást és rendszámot intézni .1:melyik biztosítót érdemes választani?
2:hol tudom intézni ?mi menete?,és milyen papírok kellenek hozzá?Mindenkinek köszönjük a segítségét!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23432 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

timitimi írta: 1 melyik biztosítót érdemes választani?
2 hol tudom intézni
3 mi menete?,és
4 milyen papírok kellenek hozzá?!

1 Bármelyiket. Nem sok a különbség. (Jobb a lakóhelyed szerinti, közeli!
2 A biztosítónál! (A hentes már bezárt.)
3 Bemész, lerakod a papirokat és az ott ülő az adatok felvétele után, elédrakja a szerződést!
4 Adásvétel, lakcimigazolás, autópapirok és valamilyen okmány magad igazolására. (Útlevél, SZIG.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26711 Írta: kenguru
kenguru válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Sziasztok,
segitseteteket szeretnem kerni. A helyzet a következö: van a nevemen egy 2000-es evjaratu kis Mercedes amit fel eve vettem itt, nemet rendszam van rajta. Lejar a honap vegen a müszakija. Elvittem lemüszakiztatni. Meglepetesemre 2700 Eurobol ki is jönne a müszakiztatas, ahogy mondtak, annyi alkatreszcserere lenne szükseg. Az egyik rugo el van törve, anyagköltseg maga 500, es a többi...

Kupaktanacs összeül, siras rivas, auto tulajdonkeppen egy halom ocskavas, mit tegyünk, a motorikus reszröl meg nem is szoltak, illetve azt mondtak, az jo.

Par oraval kesöbb megszületett egy ötlet: csaladtak kijön Magyarorszagrol magyar rendszamu autoval, azt itthagyja. Elviszi Magyarorszagra a Mercit, otthon van ismeretseg, csaladtag,kapcsolatokkal, stb. Megcsinaljak otthon, az par nap, mondtak, jobb lesz mint ujkoraban barmi is a baja, költseg csak az anyagar. Autot visszahozzak, majd visszavezetnek Magyarorszagra a magyar rendszamu sajat autojukkal.

Ez szerintetek igy megvalosithato? En vezethetem valaki mas autojat raadasul magyar a rendszam, Nemetorszagban? Es egy magyar allampolgar elviheti Magyarorszagra az en nemet rendszamu automat javitani? A valasz nagyon sürgös lenne. Erre nem gondoltam legrosszabb almomban sem, hogy nem megy a a müszakin csak egy oriasi összeg aran.

Az autoert 2600 eurot fizettem fel eve. Aranylag kis fogyasztasu, kellemes kis auto lett volna... az elsö autom. Beleinvesztalni megint ugyanennyit, nem lenne erdemes. Lejart müszakival es hibasan eladni nagy veszteseglenne ismet. Lehet hogy valaki tudna segiteni, tanacsot adni, mert nem vagyok jaratos ebben.

Köszönöm elöre is a valaszotokat. Minden gondolat aranyat erne most.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!