Külföldi rendszám, magyar állampolgár

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja - 11 éve 4 hónapja #26712 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

kenguru írta: Az autoert 2600 eurot fizettem fel eve. Aranylag kis fogyasztasu, kellemes kis auto lett volna... az elsö autom. Beleinvesztalni megint ugyanennyit, nem lenne erdemes. Lejart müszakival es hibasan eladni nagy veszteseglenne ismet. Lehet hogy valaki tudna segiteni, tanacsot adni, mert nem vagyok jaratos ebben. .

A kocsidat ott javittatod ahol akarod, teljesen mind 1, hogy milyen redszámú! Müszakinál
ha jók a cuccok, senki nem foglalkozik a "hol"-al!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26714 Írta: kenguru
kenguru válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Köszönöm a valaszod Decotext. Azt en is gondoltam hogy a javitas mindegy hol törtenik.
Ma felhivom a magyar rendörseget ök mit szolnak ha a nemet rendszamu autot megallitjak Mo-on es a tulajdonos nemetorszagi lakos, nincs az autoban, a vezetö magyar es semmi köze az autohoz. Van erre valami szabalyozas. Termeszetesen irni kell egy papirt hogy a tudtommal vitte el az autot az en megbizasombol (gondolom 2 nyelven, ha eppen a nemet rendör is megallitja). Otthon pedig csak bizonyos ideig maradhat az auto. Az ev elejen volt ebben valami valtozas, leszedik a rendszamot egy nap utan ha magyar jogsival vezetik vagy nem...

Az igazi ketsegem az hogy a rendör komanak sincs neha halovany göze sem mik a szabalyok, ezert inkabb tulbuzgo es olyat tesz amit talan nem is kellene (rendszam levetele az uton).
Mult honapban volt egy kis közlekdesi afferom velük, tajekoztatast kertem a helyszinen de nem tudtak mit miert csinalnak es hogyan fog folytatodni az ügy (kis gyorshajtas). Most telefonalhatok, de meg az sem nyilvanvalo ki es hol kapja az ügyet. Amig nincs ügyiratszam nem tudnak valaszolni.

Minden felreertest most meg szeretnek elözni, ezert kerdeztem, milyen papirok kellenek meg, talan van valakinek tapasztalata.
Üdv mindenkinek; kenguru

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26717 Írta: kenguru
kenguru válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Köszönöm a valaszod.

Ma reggel felhivtam a hatosagot otthon, de sajnos eddig meg nem talaltam olyat aki ismeri a jogszabalyt arra vonatkozoan hogy No-bol Mo-ra nemet rendszamu autot magyar allampolgar, aki nem az auto tulajdonosa milyen feltetelekkel vezethet ugy hogy egyedül ül a kocsiban (tehat a tulaj nem megy vele)... Meg keresik az ide vonatkozo jelenlegi rendelkezest. Allitolag iden ez3x is valtozott.

Azt hogy No-ban milyen feltetelekkel vezethetek magyar rendszamu autot ami nem az en tulajdonom (mig az enyem Mo-on javitjak), itt könnyebb lesz megerdeklödni, remelem. Bocs ha rosszul tettem fel a kerdest, talan zürzavar van most egy kicsit a fejemben.
Üdv;
kenguru

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja - 11 éve 4 hónapja #26718 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

kenguru írta: Sziasztok,
segitseteteket szeretnem kerni. A helyzet a következö: van a nevemen egy 2000-es evjaratu kis Mercedes amit fel eve vettem itt, nemet rendszam van rajta. Lejar a honap vegen a müszakija. Elvittem lemüszakiztatni. Meglepetesemre 2700 Eurobol ki is jönne a müszakiztatas, ahogy mondtak, annyi alkatreszcserere lenne szükseg. Az egyik rugo el van törve, anyagköltseg maga 500, es a többi...

Kupaktanacs összeül, siras rivas, auto tulajdonkeppen egy halom ocskavas, mit tegyünk, a motorikus reszröl meg nem is szoltak, illetve azt mondtak, az jo.

Par oraval kesöbb megszületett egy ötlet: csaladtak kijön Magyarorszagrol magyar rendszamu autoval, azt itthagyja. Elviszi Magyarorszagra a Mercit, otthon van ismeretseg, csaladtag,kapcsolatokkal, stb. Megcsinaljak otthon, az par nap, mondtak, jobb lesz mint ujkoraban barmi is a baja, költseg csak az anyagar. Autot visszahozzak, majd visszavezetnek Magyarorszagra a magyar rendszamu sajat autojukkal.

Ez szerintetek igy megvalosithato? En vezethetem valaki mas autojat raadasul magyar a rendszam, Nemetorszagban? Es egy magyar allampolgar elviheti Magyarorszagra az en nemet rendszamu automat javitani? A valasz nagyon sürgös lenne. Erre nem gondoltam legrosszabb almomban sem, hogy nem megy a a müszakin csak egy oriasi összeg aran.

Az autoert 2600 eurot fizettem fel eve. Aranylag kis fogyasztasu, kellemes kis auto lett volna... az elsö autom. Beleinvesztalni megint ugyanennyit, nem lenne erdemes. Lejart müszakival es hibasan eladni nagy veszteseglenne ismet. Lehet hogy valaki tudna segiteni, tanacsot adni, mert nem vagyok jaratos ebben.

Köszönöm elöre is a valaszotokat. Minden gondolat aranyat erne most.

Szia!

valszeg olcsóbban jössz ki itthon, nekem is 200 eurót mondtak volna egy fékcső cserére. itthon 10000-ért megcsinálja a szerelő anyaggal együtt. Mivel magamnak megcsináltam így 5000volt :D Erre a munkára kint 100eurót kértek volna + 100eur anyag :D
na mindegy, a lényeg; természetesen vezetheted te is a magyar rendszámos autót, illetve a barátod is a Te német rendszámosodat.
Viszont itthon biztos, hogy szükséged lesz egy kölcsönadási szerződésre.
Ami rajta kell legyen: Te xy kölcsönadod a kocsit xz-nek, X időpontban. Kocsi adatai, 2 tanú. érvényesség. Ilyen papírt max 30 napos időtartamra írhatsz! ez a magyarországra vonatkozó jogszabály. ilyet mindenképp írj, mert ha nem, akkor baj lehet a szervekkel!!!! ja és 2 nyelvű legyen.
ha kell, küldök mintát. A kinti szabályokat nem tudom, mondjuk ha írtok egy ilyen papírt a magyar autóra, akkor nem lesz baj... de csak magyarországon megy a szarrágás a külföldi rendszámmal kapcsolatban.

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kenguru

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26722 Írta: kenguru
kenguru válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

dreizwanzig írta: Szia!

valszeg olcsóbban jössz ki itthon, nekem is 200 eurót mondtak volna egy fékcső cserére. itthon 10000-ért megcsinálja a szerelő anyaggal együtt. Mivel magamnak megcsináltam így 5000volt :D Erre a munkára kint 100eurót kértek volna + 100eur anyag :D
na mindegy, a lényeg; természetesen vezetheted te is a magyar rendszámos autót, illetve a barátod is a Te német rendszámosodat.
Viszont itthon biztos, hogy szükséged lesz egy kölcsönadási szerződésre.
Ami rajta kell legyen: Te xy kölcsönadod a kocsit xz-nek, X időpontban. Kocsi adatai, 2 tanú. érvényesség. Ilyen papírt max 30 napos időtartamra írhatsz! ez a magyarországra vonatkozó jogszabály. ilyet mindenképp írj, mert ha nem, akkor baj lehet a szervekkel!!!! ja és 2 nyelvű legyen.
ha kell, küldök mintát. A kinti szabályokat nem tudom, mondjuk ha írtok egy ilyen papírt a magyar autóra, akkor nem lesz baj... de csak magyarországon megy a szarrágás a külföldi rendszámmal kapcsolatban.

Köszöm a valaszod, tenyleg ezt mondtak ma reggel a rendörsegen, a 2 tanu extra, es tenyleg nagyon hasznos tanacs! Mar csak azon kell hogy törjem a fejem, mi törtenik akkor, ha valaki mas vezeti vissza a nemet rendszamu autot Magyarorszagrol, ha eppen annak valamilyen oknal fogva nincs lehetösege, aki odavitte. Akkor a megbizasi adatok nem valosak, hiszen xy helyett yx vezeti. Erre talaltak ki a blankot.. nem irunk be nevet csak a többi adatot, ami csak a visszautra szol, a nevet pedig akkor mikor jön az auto, majd beirjak.... gondolom en hogy igy talan jo lesz. Nagyon megköszönnem ha erre valakinek lenne müködö ötlete;

Üdv: kenguru

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Toma81
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 4 hónapja - 11 éve 4 hónapja #26725 Írta: Toma81
Toma81 válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

kenguru!
Magyar kölcsönadási szerződés letölthető innen:
http://www.autokolcsonzo-berauto.hu/userfiles/files/gepjarmu_kolcsonadasi_szerzodesautokolcsonzo-berauto-autokolcsonzes-autoberles-berelheto-auto-kolcsonozheto-autok.pdf
Németet sajnos én nem találtam.Ettől függetlenül biztos van.
Szép napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!