Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #32114 Írta: Hegedus
Hegedus válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

A magyar hatóságot egy cseppet sem érdekli a saját törvénye / amúgy napról napra bizonyítja is / úgy megvág akár 750 ezer forintra is mint a sz... + kötelez a gépjármű magyarosítására is , + még több költség .Csak a nálatok is fent említett példát fogadják el ,Lakcim + munkahelyi igazolás arról , hogy 186 napot meghaladóan kintntartózkodsz életvitel szerűen ÉS CSAKIS a fent említett hivatalos fordítást fogadják el !!!! Lehet próbálkozni de rendőrtől függ , hogy mi fog történni , ha nincs tapasztalatotok az ügyben és nem is olvastok egy kicsit sem utána ne szo....k meg másokat mert nem ti fogjátok helyettük kifizetni a holibiris büntetést

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #32116 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Bocs! DCT pont tapasztalatról írt! Sajátról! Az, hogy ez más mint amit Te tapasztaltál (ha tapasztaltál egyáltalán és nem csak valami ratyiklub vagy hasonló szintű média facebook megosztásáról van szó) az meg egy másik történet. Az pedig, hogy törvénytelenségeket egyesek lenyelnek Magyarországon az tök magánügy! Ha valaki (aki nem csinál be már egy egyenruhától) prezentálja a törvényben előírtakat de okoskodik egy tahó rendőr, na azt hidd el, hogy úgy meg lehet ráncigálni a törvényes útat járva, hogy legközelebb (már ha rendőr marad(hat)) minimum 1000x átgondolja az okoskodást! ;) Feltételezve egy minimális értelmi szintet természetesen! :chuckle:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32123 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

hello!

Ha jól értem, akkor egy magánszemély autóját kapnád kölcsön. Ebben az esetben csak egy magánokiratra van szükséged, arról, hogy ő neked azt az autót kölcsönadja, a tudtával használod ezt külföldön és belföldön egyaránt. X naptól Y napig. Amire figyelni kell, hogy ilyen papírt összesen 30 napra lehet kiállítani, tehát X nap és Y nap között max 30 nap lehet. Értelemszerűen szerepeljenek benne a te adataid, a tulaj és a kocsi adatai + 2 tanú. Kelt, helyszín, stb.... Más nem kell. (ja meg persze a forgalmi, meg a jogsid). De amúgy már nem foglalkoznak ezzel. Engem, mikor legutóbb megállítottak nem is kérték ezt a papírt....

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32124 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Gergoo írta: Nagyon helyes. Jól reagáltak! Szerintem egyszerűen csak köszönjük meg azoknak akik az amúgy is nevetséges kötelező díjakon bármikor is spóroltak néhány fityinget :P pl. szlovák rendszámmal, ugyanis ez semmi másnak nem köszönhető!

azért a regadó nem éppen filléres tétel, főleg nem 5-6 évvel ezelőtt. ez az egyik dolog, a másik meg az, hogy nehogy már még én legyek a bűnöző, hogy nem fizetek egy olyan adót, ami EU ellenes!
gyakran elhangzik itt az oldalon az, hogy birka az aki elvállal bagóért egy munkát. na szerintem birka az aki hagyja, hogy egy olyan adót fizettessenek vele, ami ütközik az EU törvényeivel.

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32125 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

dreizwanzig írta: azért a regadó nem éppen filléres tétel, főleg nem 5-6 évvel ezelőtt. ez az egyik dolog, a másik meg az, hogy nehogy már még én legyek a bűnöző, hogy nem fizetek egy olyan adót, ami EU ellenes!

Az egyik, hogy a külföldi rendszámos autót vezető, külföldön dolgozó és élő mivoltot igazoló dokumentumok illetve azok fordítására reagáltam. A külföldi rendszámmal játszó okostojások ellen ugyanis ez volt a lépés.
A "szerinted" EU ellenes :chuckle: regisztrációs adóra illetve mértékére pedig csak ennyit mutatnék Írországból :

Nos, ha van időd számolgass! Néhány konkrét példa és látni fogod, hogy milyen filléres tételekről is van szó még a regisztrációs adó esetében is!
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #32128 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

dreizwanzig írta: Ha jól értem, akkor egy magánszemély autóját kapnád kölcsön. Ebben az esetben csak egy magánokiratra van szükséged, arról, hogy ő neked azt az autót kölcsönadja, a tudtával használod ezt külföldön és belföldön egyaránt. X naptól Y napig. Amire figyelni kell, hogy ilyen papírt összesen 30 napra lehet kiállítani, tehát X nap és Y nap között max 30 nap lehet. Értelemszerűen szerepeljenek benne a te adataid, a tulaj és a kocsi adatai + 2 tanú. Kelt, helyszín, stb.... Más nem kell. (ja meg persze a forgalmi, meg a jogsid). De amúgy már nem foglalkoznak ezzel. Engem, mikor legutóbb megállítottak nem is kérték ezt a papírt....


Egész idő alatt arról volt szó, hogy ha valaki itt kint dolgozik és német rendszámú kocsival megy Mo.-ra akkor mi a teendő! Senkinek semmi köze nincs ahoz, hogy Te itt kitől kapsz kölcsön autót! Ha nálad a forgalmi az elég! (Ugyebár ritkán fordul elő hogy forgalmival lopna autót!) Sőt mi már mentünk bérkocsival is Mo.-ra. Ahoz sincs senkinek köze! A lényeg, de ezt már 1000x elirtam, azt kell csak hitelesen bizonyítanod, (esetlegesen forgalmi ellenőrzéskor), hogy tartósankülföldön dolgozol. Kész! A kocsi lehet a tied, lizingelt, kölcsön vagy bérelt** is!

** Igaz néhány ilyen bérbeadó nem szereti ha keletre mész a bérautóval, ezért gyakori a külön biztosítás ilyenkor. Ez azonban itteni németországi ügy, s semmi köze ennek a mo.-i közlekedéshez!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!