Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Több
10 éve 9 hónapja #32175 Írta: mechaniker
mechaniker válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

ha van külföldi rend szämod ahoz jär egy cim is nemet jogsit bärmikor kivält hatsz ami örökös a rendörnek meg ha nagyon kiväncsi hogy mivel foglalkozol vändor müvesz vagy es onantol kezdve akor es ol tartozkodhatsz korlätlanul eu ba ahol akarsz akär tiz lakhelyel

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32189 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Vánndor művész ? Akkor már inkább bulgárkertész. Egyik meleg ágyból ki, a másikba be. Ott is van cím, Minden este másik. :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35677 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Sziasztok!

A jövőhét folyamán megveszem első német autómat :) Még 9 évig érvényes a magyar jogsim. Így ha nem muszáj nem akarok német jogsit csináltatni.
2 kérdésem lenne:
Magyar jogsival német rendszámos autót vezethetek, vagy mindenképpen "németesíteni" kell? (uniós jogsim van úgy tudom ezt nem kell, de hátha van más tapasztalat)
Ha hazamegyek vele MO-ra, (még van otthoni állandó lakcímem, amit egyelőre nem akarok megszüntetni) elég az itteni lakcímbejelentőm/forgalmi németül vagy még mindig elvárás ennek a lefordítása? (itt a rendőri igazoltatásra gondolok)
Előre is köszönöm a válaszokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #35678 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

mikulino írta: A jövőhét folyamán megveszem első német autómat :) Még 9 évig érvényes a magyar jogsim. Így ha nem muszáj nem akarok német jogsit csináltatni. 2 kérdésem lenne:Magyar jogsival német rendszámos autót vezethetek, vagy mindenképpen "németesíteni" kell? (uniós jogsim van úgy tudom ezt nem kell, de hátha van más tapasztalat) Ha hazamegyek vele MO-ra, (még van otthoni állandó lakcímem, amit egyelőre nem akarok megszüntetni) elég az itteni lakcímbejelentőm/forgalmi németül vagy még mindig elvárás ennek a lefordítása? (itt a rendőri igazoltatásra gondolok) Előre is köszönöm a válaszokat.


Erre én csak azt tudom neked mondani, hogy én csak magyar áp vagyok (tehát nem kettős) és 1989-óta járok német rendszámú kocsikkal Mo. is és egyéb európai külföldre! Van állandó magyar, egy állandó osztrák és egy állandó német cimem és 1989-óta folyamatosan itt kint dolgozom Németországban! Még eddig egyetlen egyszer sem volt azzal gondom a 25 év alatt, hogy így járkálok a kocsikkal! A tuljadonos ráadásul a nejem, s én csak az üzembetartó vagyok! Többször ellenőriztek már Mo.-on és Ausztriában is, de sem a korábbi magyar jogsim és a mostani német jogsim (mint magyar áp.) soha nem volt gond!

Azt viszont, hogy ma mit írnak erről a magyar, amúgy is kacifántos és nem ritkán
EU ellenes törvények, azt nem tudom. Erről informáld magad otthon Mo.-on!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mikulino

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #35680 Írta: zolném
zolném válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Lernen lernen lernen. (Lenin der Sechst)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mikulino

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tinta
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 5 napja - 10 éve 5 napja #35933 Írta: tinta
tinta válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Sziasztok!
Bátorkodtam feltölteni egy doksit,
Gépjármű kölcsönadási szerződés
amit szerintem el kell fogadniuk a magyar rendőröknek,ha külföldi rendszámos autót vezet magyar lakcímes ember.Szerintem akkor is érdemes kitölteni,ha otthon vagytok,és akár csak egy rokon vagy barát kölcsönkéri a kocsidat egy "kőrre".
tinta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!