Német jogosítvány megszerzése

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 3 hónapja #27454 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Sziasztok!
Hát ma voltam "Kfz"-ben, én is szerettem volna német jogosítványra cserélni a magyart, mivel az oldalon is azt írták és ismerősök is annyit mondtak hogy bementek és elintézték, gondoltam én is így teszek. De ott az ügyintéző csaj nem értette a jogosítványomat, vagyis egy részét, a 12-es pont, korlátozások kódját(mondjuk én se tudom mi az) a lényeg hogy csoportos megbeszélés után(több kollégáját is megkérdezte) azt mondta hogy menjek az ADAC-hoz Klassifizierte Übersetzung-ért.
Járt így más is? Mivel más választásom nincs így pénteken megyek ADAC-hoz remélem okosabb leszek :-)(és remélem nem lesz drága ez a fordítás :-S)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Norbi89
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hónapja #28237 Írta: Norbi89
Norbi89 válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Minden ok, megoldottam! Csak a praxis meg a Theorit kell csinálnom és persze lehet választott nyelven.. MEgkaphatom a magyar jogsit is de 6 honapos bejelentett cimmel kérvényezhetem csak, nekem meg nincs idöm várni. minden esetre köszi. üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28239 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

laca52 írta: Meglévő magyar jogosítványt cserélnek németre, ha minimum 4 havi németországi bejelentett lakcímmel és un. biometrikus igazolványképpel rendelkezel.


én sehol sem láttam eddig ezt a 4 hónapos kitételt. Nekem sikerült egy másfél órával a lakcímbejelentés után cserélnem jogsit, tavaly júliusban. (pár nappal lejárat előtt :) )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33499 Írta: blbea
blbea válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Sziasztok.Új vagyok még a társaságba,de máris a segítségeteket kérem... :blush:
Nem rendelkezem semmilyen hajtási engedéllyel,se autó,de motor,se robogó,egyáltalán semmi.Viszont itt a Fekete Erdőben elég nehéz létezni így,meg aztán amúgyis szeretném megszerezni a jogsit,B kategóriát.És itt jönnek a problémák...A német nyelvet még nem beszélem annyira,hogy német nyelven bele vágjak.Tudtok valamit arról hogy estleg magyarul lehetne vizsgázni?Ha igen,ilyen esetben hogy van az oktatás?Be kellene szereznem az anyagot és egyedül tanuljak?Mert azt azért nem tudnám elképzelni hogy magyar oktatást kapjak...A gyakorlati órákat meg német oktatóval?Az már nem lenne különösebb gond,az már menne.Szerintem.Kérlek aki tud valamilyen információval segyteni,írjon.Előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33501 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

minerva írta: De ott az ügyintéző csaj nem értette a jogosítványomat, vagyis egy részét, a 12-es pont, korlátozások kódját(mondjuk én se tudom mi az)


Korlátozások nálam is vannak. 1991-ben cseréltem németre a jogsimat. (Jó régen) Régen itt Németországban 1,2,3,4,5,6....-os katerótriák voltak, s nem is olyan régen lett A.B,C ... nemzetközi! A korlátozás a kisteherautóoknál van. Pl. Sprinter, Bulli stb. Itt 3,5 tonnáig vezethetek B kategóriával de a magyar nem ennek felel meg! A 12-es oszlopban nálam is fel van tüntetve. Ez azt jelenti, hogy mi nem vezethetük ekkora kocsit csak kisebbet! Úgy rémlik, hogy valami pótkocsis kitétel is van. Mindenesetre kisteherautókra vonatkozik. SZGK-nál nincs semmilyen korlátozás. Itt az én jogism, pirossal a korlátozás: (C1 és L):

(A számát elhomályosítottam, de jobb oldalon minden benne. Ezt a jogosítványt lecserélték 1:1, de 1991-ben nem ilyen volt az első, hanem az a rózsaszin, hajtogatott lap. Ezt már később cseréltem kártyára. A kategóriák azonban nem változtak. A C1E-nél még pótkocsis is lehet viszont nem vezethetek minden traktort),

Ui: egy kisbusznál pl .csak 9 személlyel mehetünk, sofőrrel együtt. A német jogisnál 9 utas + sofőr tehát 10 személy lehet a kisbuszban! Így nem veszélyes ez a korltozás! Egyszer nem ellenőriték eddig a 23 év alatt!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33502 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

blbea írta: Sziasztok.Új vagyok még a társaságba,de máris a segítségeteket kérem... :blush:
Nem rendelkezem semmilyen hajtási engedéllyel,se autó,de motor,se robogó,egyáltalán semmi.Viszont itt a Fekete Erdőben elég nehéz létezni így,meg aztán amúgyis szeretném megszerezni a jogsit,B kategóriát.És itt jönnek a problémák...A német nyelvet még nem beszélem annyira,hogy német nyelven bele vágjak.Tudtok valamit arról hogy estleg magyarul lehetne vizsgázni?Ha igen,ilyen esetben hogy van az oktatás?Be kellene szereznem az anyagot és egyedül tanuljak?Mert azt azért nem tudnám elképzelni hogy magyar oktatást kapjak...A gyakorlati órákat meg német oktatóval?Az már nem lenne különösebb gond,az már menne.Szerintem.Kérlek aki tud valamilyen információval segyteni,írjon.Előre is köszönöm.


Egyszerűbb ha Mo.-on vizsgázol le, majd itt becseréled a német jogsira a magyart! Itt Németországban ilyen oktatás talán a nagyobb városokban van. Itt van azonban lehetőség , nézelődj! Anygot (könyv, CD,DVD) tudsz venni dögivel. Még: INFO

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!