Német jogosítvány megszerzése

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20677 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

keeek írta: en azt olvastam, h 10 evre adjak a jogsit nemetorszagban mostansag. Teves info? es pont ezt keresem jelenleg, hogy hogyan lehet magyarbol nemet jogsit csinalni, elvileg megoldhato, csak ervenyes kell legyen meg a jogsi, nekem meg pont lejar egy hettel azutan, hogy Nemetorszagba erunk, szivaas.. de meg kutakodom, hogy hatha eppen be tudnam inditani a dolgot, ha nagyon ugyesen tervezunk. Kreszt meg nem tudom elkepzelni, hogy ne lehetne magyarul letenni, max picit utazni kell erte.

Szóval a nagy helyzet az az, hogy a nóemetek erősen vitáznak a dolgn! Az ADAC (Néemet autóklub) be szeretné vezettetni az 50 év felettieknél az egészségügyi tesztet (látás, egyensúly, vérnyomás, hallás) és ahoz akarja kötni a jogis hosszabbitást 5 vagy 10 évre. Vannak politikusok akik 2 évenkénti kontrollt követelnek, de hivatalosan még nincs ilyen törvény. A jogsi nem jár le, és mindenki maga dönt, hogy tud e még vezetni vagy sem. (Ezért van olyan sok félvak és reflexek nélküli aggastyán a német utakon!) Ezeket úgy tudod felismerni, hogy nagy SL mercédesz vagy 7-es BMW van alattuk 300 pacival, és 40-el közlekednek a 90-es táblánál.... Renszerint hallás után, vagy az utasok bemondása szerint közlekednek!
Óvakodj a kalapban vezető öregektől!
;)

A magyar jogsid ha lejárt, akkor nem cserélik ki! Ebben az esetben vagy otthon meghosszabbíttatod, vagy itt új jogsit csinálsz! Ha még érvényes, akkor leadod, teszel egy különbözetit**, és adják a németet ha (HA!!) van itt bejelentett lakásod! Ha csak turista vagy akkor felejtsd el! Érvénytelen magyar jogsival ne induljatok el!!

** Az információt csak hallomásból tudom. A mostani pontos rendeleteket nem ismerem! Nekem 1999-ben egyszerűen kicserélték és nem kellett semmi. Még forditás sem! Beadtam a magyart (még roszsaszinű hajtogatott volt), kilyukasztották, és adtak egy német jogsit!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #20678 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Kreszt meg nem tudom elkepzelni, hogy ne lehetne magyarul letenni, max picit utazni kell erte.

Találtam valamit neked:
http://www.fahrschule-123.de/fahrschule-theorie-praxis-244/#Beschreibung

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20682 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Decotext, nekem siman adtak nemet jogsit. Kertek a lakcimbejelentöt, megkerdeztek, miert kell uj - meglepödtek, hogy lejar a regi - befizettem a dijat,es 3-4het mulva megvolt az uj.
Ez tavaly volt.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20684 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Eva10 írta: Decotext, nekem siman adtak nemet jogsit. Kertek a lakcimbejelentöt, megkerdeztek, miert kell uj - meglepödtek, hogy lejar a regi - befizettem a dijat,es 3-4het mulva megvolt az uj.Ez tavaly volt.


Oké! ;)
Akkor csak a nem EU állampolgároknak lehet így. Írtam nem biztos, csak hallottam! Perui ismerősömnek úgy emléxem különbözetiti kelett csinálnia. Akkor még kevésbbé büroratikus. A bejelentőre én is utaltam. Lakcím nélkül nem megy, az biztos!

:unsure:
Mi van, ha már lejárt? Érvénytelen okmányra is adnak érvényes német jogsit?
Fura lenne, meg hát az egész furcsa nekem, mert akkor miért nem jönnek ide
a magyarok tömegesen, német jogsiért? Egy lakcim és kész. Soha nem járt le!
Ez még a határközelben egy lukrativ jövedelem is lehet a pl. Passauban lakóknak...
Bejelenti a magyart, X euronért,, kicserélik a jogsit, majd kijelenti....!

:whistle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20691 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Eva10 írta: Decotext, nekem siman adtak nemet jogsit. Kertek a lakcimbejelentöt, megkerdeztek, miert kell uj - meglepödtek, hogy lejar a regi - befizettem a dijat,es 3-4het mulva megvolt az uj.
Ez tavaly volt.
szia:
Eva


Kedves Eva!
Szerinted le tudom ezt bonyolitani 2-3 nap alatt? a lakcimbejelentest es a jogsi cseret? azert a nagy surgosseg mert pont lejar, viszont haza egy ideig nem jutok. Milyen neven fut az ahol ezt inteznem kene? Es akkor csak a lakcimbejelento es a jogsi kell, mas semmi?
Koszi!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20693 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Decotext, nekem mar eu jogsim volt, csak magyar. Es meg nem jart le. Ez a bejelentösdi biztosan müködik, de csak az elsö rendörig. Mert ha mar nincs nemet lakcime, nem biztos, higy ervenyes.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!