Német jogosítvány megszerzése

  • Norbi89
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 3 hónapja #26878 Írta: Norbi89
Norbi89 válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Kicsit a téma másik irányban halad. Az elsö kérdés az, hogy magyar nyelvű oktatásokról tud e valaki itt Stuttgart környékén? Vagyis az egészet esetleg magyarul lehetne e lerakni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #26880 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Norbi89 írta: Kicsit a téma másik irányban halad. Az elsö kérdés az, hogy magyar nyelvű oktatásokról tud e valaki itt Stuttgart környékén? Vagyis az egészet esetleg magyarul lehetne e lerakni?

A téma jó irányban halad, segítek most is megfelelő irányban tartani. ;) A topik indító második kérdése valóban az volt, hogy van-e magyar nyelvű oktatás Németországban de gondolom ezt még Ő sem gondolta igazán komolyan! :P Meg kell tanulni németül!!! :evil:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Norbi89
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 3 hónapja #26887 Írta: Norbi89
Norbi89 válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Gondolok az utobbi 20 hozzászóláshoz ami a témán kivül van. Na de egal. Ami meg a nyelvet illeti hallottam biztosan hogy lehet más nyelven is kérni a teszteket meg ugy is lehalgatni az órákat csak meg kell találnom hol és milyen feltételekkel. Te meg ha nem tudsz segiteni, ne is szolj hozzá, nem kell kigunyolni a másikat, mert neki könnyebb lenne az anyanyelvin lerakni ami természetes...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #26891 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Norbi89 írta: Gondolok az utobbi 20 hozzászóláshoz ami a témán kivül van. Na de egal. Ami meg a nyelvet illeti hallottam biztosan hogy lehet más nyelven is kérni a teszteket meg ugy is lehalgatni az órákat csak meg kell találnom hol és milyen feltételekkel. Te meg ha nem tudsz segiteni, ne is szolj hozzá, nem kell kigunyolni a másikat, mert neki könnyebb lenne az anyanyelvin lerakni ami természetes...

Én pedig azt hallottam, hogy magyar nyelven biztos nem léteznek tesztek, az anyagot sem adják le neked magyarul. Én segítettem már, hogy tanuljatok meg németül, most Te jössz! ;) Várjuk, hogy hol és milyen feltételekkel lehet mégis, hiszen Te is biztos voltál a dologban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #26892 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Norbi89 írta: Gondolok az utobbi 20 hozzászóláshoz ami a témán kivül van. Na de egal. Ami meg a nyelvet illeti hallottam biztosan hogy lehet más nyelven is kérni a teszteket meg ugy is lehalgatni az órákat csak meg kell találnom hol és milyen feltételekkel. Te meg ha nem tudsz segiteni, ne is szolj hozzá, nem kell kigunyolni a másikat, mert neki könnyebb lenne az anyanyelvin lerakni ami természetes...


Norbikám édes! Én annyira teve vagyok ehez, kérlek áruld már el vén fejemnek, hogy egy magyar, akinek magyar az anyanyelve és pláne nem tud németül, mi az atya úristennek akarja itt a BRD-ben letenni a KRESZ vizsgát és a vezetési teszet, majd miért akar itt szerezni jogsit >> magyarul és miért nem megy haza ott vizsgázni?? (Csak nem húzták meg túl sokszor?) Elég ha csak körvonalakban elmagyarázod nekem, tudniillik, itt drágább, itt sem könnyebb! Most miből gondolod, hogy találsz itt egy marhát, aki magára veszi a felelőséget és a gondokat valakiket magyarul vizsgáztatni s nem lesz ennek legalább 10-szeres otthoni ára?? Amiért nem fogsz garantáltan német jogsit kapni, legfeljebb magyart a követségen keresztül! Egy német hatóság sem fog neked egy magyar vizsa után egy német dokumentumot kiállítani amit nem tudnak ellenőrizni! Ráadásul a két jogis között van különbség, mert míg a néemet soha nem "jár le" mert itt nem kell állandóan orvosi, addig a magyar lejárhat.....ha nem mész időben érvényesiteni, vagy meghosszabbittatni!
Szóval várom a kimerítő expozédat ez ügyeben!


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #26902 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Üdv Mindenkinek !

Hallott esetleg valaki valamit arról, hogy aki már jövőre kap jogsit németben annak már 15 évente hosszabbítania kell ? Vagy csak kacsa ???
Rádióban ütötte meg vezetés közben a fülemet, de nem tudom jól értettem-e, mert mire felhangosítottam a rádiót véget ért a hír :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!