Német jogosítvány megszerzése

Több
11 éve 7 hónapja #23510 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Személyesen mentem be Erlangenben, le kell fordíttatni az ADAC-nál.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #23520 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

bayer írta: Személyesen mentem be Erlangenben, le kell fordíttatni az ADAC-nál.

Nem is tudtam, hogy az ADAC már fordítóirodává avanzsált. :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #23565 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Sziasztok!

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy ha itthon elkezdtem a jogosítvány megszerzését (KRESZ-vizsga, eü-vizsga megvan, vezettem papíron 30 órát (egyébként kb 40 órát), de az 1. vizsgám nem sikerült, viszont a következő vizsgaidőpont kb 1 hónap múlva lenne leghamarabb), akkor NO-ban be tudom-e fejezni? Esetleg kell itthonról igazolást kérnem, hogy mim van meg, azt lefordítani, kinnt venni egy pár órát és mehetnék vizsgázni? Vagy túl naiv vagyok, hogy ez így menne? :) Ott biztos drágább a vizsga, de már mennénk ki a férjem után, és nem akarok még 1 hónapig itthon ülni csak egy vizsga miatt.
És aki No-ban csinálta a jogosítvány, a szerint ott mennyire húzzák meg az embert (mennyire mennek a pénzre)?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #23574 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

gyongyvirag: szerintem itt nem mennek a penzre, es nem huznak meg idetlensegeken mint otthon, de ketlem, h a rendszer ennyire rugalmas lenne, hogy be tudd fejezni :( esetleg probalj egy kesobbi idopontot kerni, egy tervezett hazalatogatas idejere. Ez az 1. vizsga egyebkent melyiket takarja, amelyik a palyan van, vagy a forgalmit?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gyongyvirag

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #23578 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

gyongyvirag írta: Tudnátok nekem abban segíteni, hogy ha itthon elkezdtem a jogosítvány megszerzését (KRESZ-vizsga, eü-vizsga megvan, vezettem papíron 30 órát (egyébként kb 40 órát), de az 1. vizsgám nem sikerült, viszont a következő vizsgaidőpont kb 1 hónap múlva lenne leghamarabb), akkor NO-ban be tudom-e fejezni? Esetleg kell itthonról igazolást kérnem, hogy mim van meg, azt lefordítani, kinnt venni egy pár órát és mehetnék vizsgázni? Vagy túl naiv vagyok, hogy ez így menne? Ott biztos drágább a vizsga, de már mennénk ki a férjem után, és nem akarok még 1 hónapig itthon ülni csak egy vizsga miatt. És aki No-ban csinálta a jogosítvány, a szerint ott mennyire húzzák meg az embert (mennyire mennek a pénzre)?

Itt nem úgy mennek a pénzre, hogy folymatosan meghúznak, hogy többet vezess, hanem úgy, hogy miénl előbb befejezd, mert sok a jelentkező. Minél többet "kidob" a forgalomba annál többet keres. Maga a vezetés nem olyan nagy összeg, s viszonylag hamar vizsgára bocsájtanak!
Az otthoni tanfolyamod itt nem tudod folytatni! Egy ilyen iskola sem veszi át (pláne idegen ország) vizsgaeredményeit félúton!! Az az 1 hónap az csak 4 hét! Inkább gyakorolj az otthoni vizsgára!
;)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gyongyvirag

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #23625 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Erre közben én is gondoltam, hogy lehet, hogy így jobb lenn, ha hazajövök a vizsgára. Ez a forgalmi vizsga, ami nem sikerült. A rutin pályán már nem kell, nem is vezettem ott, csak 2 órát. A forgalomban kell már parkolni 3 előre kihúzott pozícióban és egy megfordulást csinálni szintén a forgalomban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!