Német jogosítvány megszerzése

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20514 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

daub írta: ... ismertem török nöket akik meg a kreszt sem vegesztek el es mar ki is vitek öket a varosba vezetni.....

Mondjuk ez nálam is így volt otthon és a nejemnél meg itt.
A 2. naptól vezettünk forgalomban, pedig nem vagyunk törökök!!


Itt, tudnak is vezetni az emberek....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20521 Írta: avaya
avaya válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Kedves Daub!

Köszönöm neked is és a többieknek is a kimerítő válaszokat. Párom szeretne jogosítványt de sajnos egy évben csak 3X12 napot tartózkodik Magyarországon ezért itt ez kivitelezhetetlen. Németül viszont még nem tud ezért lenne jó ha magyar nyelven is lenne oktatás. Szerintem bele fog vágni. Még annyit szeretnék kérdezni, hogy amit így kint megszerez jogosítványt azzal ugyanúgy vezethet más országban is? Lehet nagyon buta a kérdés de nem tudom milyen típusú az a jogosítvány és vezethet e vele például Magyarországon vagy csak Németországban?

Köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20522 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

A rendszer megváltozott, négy-öt éve a lányom már e szerint tanult:
A kresz-tanfolyammal párhuzamosan, zárt pályán vezetnek a tanulók, kb 9 órát, majd vizsgáznak szintén zárt pályán. A kresz sikeres elvégzése után mennek ki oktatóval a forgalomba, és a minimális levezetett óraszám után mehetnek vizsgázni. Az, hogy ez mire elég, lehet vitatkozni, mi azt csináltuk, hogy a jogsi megszerzése után még egy fél évig vagy én, vagy a férjem ment a gyerekkel, és tanítottuk, segítettük, s csak amikor tökéletesen biztosak voltunk abban, hogy nem lesz gond, akkor engedtük el.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20536 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Szilvi írta: A rendszer megváltozott, négy-öt éve a lányom már e szerint tanult:
A kresz-tanfolyammal párhuzamosan, zárt pályán vezetnek a tanulók, kb 9 órát, majd vizsgáznak szintén zárt pályán. A kresz sikeres elvégzése után mennek ki oktatóval a forgalomba, és a minimális levezetett óraszám után mehetnek vizsgázni. Az, hogy ez mire elég, lehet vitatkozni, mi azt csináltuk, hogy a jogsi megszerzése után még egy fél évig vagy én, vagy a férjem ment a gyerekkel, és tanítottuk, segítettük, s csak amikor tökéletesen biztosak voltunk abban, hogy nem lesz gond, akkor engedtük el.


Lehet másképpen is! Lányom cserediák volt Mexicóban. Saltilloban adtak alá egy lomha régi (yenki) chevroltetet, (kormányautomata, s vagy 5 méter hosszú rom) azzal lement az utca végre, meg vissza, és megkapta a jogsit! Ezután otthon (Mo.-on) feketén, az egyik volt osztálytársam, aki oktató, megtanitotta a nyári forgalomban (3 hét alatt, minden nap) vezetni, majd itt a BRD-ben, különbözetit tett. Össz, kb. a hatodába került igy neki a német jogsi, mint azoknak akik itt csinálják kezdettől fogva! A fura az volt a havernak, hogy a lányom nem tudta sem a kreszt, sem vezeti nem tudott, de már volt érvényes, legális, ereeti jogositványa.....csak hát mexicói!
:P :P

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20542 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

DECOTEXT írta:

Szilvi írta: A rendszer megváltozott, négy-öt éve a lányom már e szerint tanult:
A kresz-tanfolyammal párhuzamosan, zárt pályán vezetnek a tanulók, kb 9 órát, majd vizsgáznak szintén zárt pályán. A kresz sikeres elvégzése után mennek ki oktatóval a forgalomba, és a minimális levezetett óraszám után mehetnek vizsgázni. Az, hogy ez mire elég, lehet vitatkozni, mi azt csináltuk, hogy a jogsi megszerzése után még egy fél évig vagy én, vagy a férjem ment a gyerekkel, és tanítottuk, segítettük, s csak amikor tökéletesen biztosak voltunk abban, hogy nem lesz gond, akkor engedtük el.


Lehet másképpen is! Lányom cserediák volt Mexicóban. Saltilloban adtak alá egy lomha régi (yenki) chevroltetet, (kormányautomata, s vagy 5 méter hosszú rom) azzal lement az utca végre, meg vissza, és megkapta a jogsit! Ezután otthon (Mo.-on) feketén, az egyik volt osztálytársam, aki oktató, megtanitotta a nyári forgalomban (3 hét alatt, minden nap) vezetni, majd itt a BRD-ben, különbözetit tett. Össz, kb. a hatodába került igy neki a német jogsi, mint azoknak akik itt csinálják kezdettől fogva! A fura az volt a havernak, hogy a lányom nem tudta sem a kreszt, sem vezeti nem tudott, de már volt érvényes, legális, ereeti jogositványa.....csak hát mexicói!
:P :P


Fenti vlaszomat a Tiédre írtam, melyben említetted, hogy Te is és a nejed is a 2. naptól vezettetek, csak avaya gyorsabb volt, így hozzászólása közbecsúszott. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20675 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

DECOTEXT írta:

avaya írta: Sziasztok!Arra lennék kíváncsi, hogy magyar állampolgárként van e lehetőség Németországban jogosítványt szerezni? Illetve ha igen vannak kint magyar nyelvű oktatások? Tudna nekem erről valaki bővebb felvilágosítást adni?Köszönöm

Tudtommal lehet, de bejelentett lakcim és egy bankszámla (Girokonto) kell. Nekem becseréték a magyart minden különbözet és zokszó nélkül. Igaz, már 1998 májusában! Ahogy azonban a külföldi autóvezetőket látom, itt a BRD-ben vezetni, valószínű, hogy ezt már nem teszik meg!
Ráadásul elharapodzott a "jogsiturizmus" és akiknek pl. ittas vezetésért elvették, az lengyelben, újat csináltatott három nap alatt (libáért). Ezt sem fogadják el, ha a námet jogsit bevonták, s még büntetnek is ezért ha kiderül... s ki szokott, mert vannak "jószomszédok" itt is! magyarul nem fogsz jogositványt szerezni itt a BRD-ben. Miért is lehetne? Ez itt Németország, ráadásul a magyar, nem túlzottan tűnik világnyelvek, mint az angol vagy a spanyol, amit még elképzelhető lenne! Kinai is kéne, hiszen a világon ezt beszélik a legtöbben.....
:sick:

PS: a német jogsi drgább mint a magyar és szigorúbb
is a vizsga. Tudom mert a nejem itt csinálta! Viszont soha
nem jár le, s nem kell érvényesittetni, mint a magyart!
:P


en azt olvastam, h 10 evre adjak a jogsit nemetorszagban mostansag. Teves info?
es pont ezt keresem jelenleg, hogy hogyan lehet magyarbol nemet jogsit csinalni, elvileg megoldhato, csak ervenyes kell legyen meg a jogsi, nekem meg pont lejar egy hettel azutan, hogy Nemetorszagba erunk, szivaas.. :( de meg kutakodom, hogy hatha eppen be tudnam inditani a dolgot, ha nagyon ugyesen tervezunk.

Kreszt meg nem tudom elkepzelni, hogy ne lehetne magyarul letenni, max picit utazni kell erte.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!