Német jogosítvány megszerzése

Több
11 éve 7 hónapja #23336 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

.....és 35 Eur.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #23348 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

en most csinaltam vegig a nyaron, Baden-Württembergben. wohnbürgeramton kellett kitolteni egy kervenyt, csatolva a keppel (biometrikus, 1db eleg volt nekem), meg a regi jogsit is lemasoltak (leadni akkor adtam le, amikor az ujert mentem). Kb 1-2 het mulva kaptam ertesitest postan, h mehetek erte, a Zulassungstellen kellett atvenni, es ott helyben fizetni (najo, szomszed irodaban) 30 eurot, leadni a regit, es kesz. Forditani nem kellett semmit.
Nem igerem, h ez mindenhol igy megy, de az ne aggasszon h mast mondtak a telefonban. Minket is a bürgeramtos elküldött a zulassungstellere (kedvesen kinyomtatta a nyitvatartast is, cimet..), ahonnan aztan visszakuldtek a bürgeramtra, es ugyanaz az emberke teljesen rutinosan elokapta a kitoltendo nyomtatvanyt (tehat elvileg nem volt ismeretlen szamara, maig nem ertem miert nem jutott eszebe elsore...)! :D :D
Erdemes meg iden, mert jovore mar itt is lejarosat adnak majd. Gondolom ez azokra is vonatkozik majd, akik esetleg elvesztik es amiatt kell ujat csinaltatni. :(
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #23443 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Szia!

De sajnos kell nálunk Aalenba, másképp nem fogadják el. Elmentünk a Führerscheinstellére, kezünkbe nyomták a 4 oldalas nyomtatványt, aminek a hátulját még a lakcímbejelentőnél kell kitöltetni, ADAC-nél kell csináltatni fordítást, át kell utalni az összeget (29,90 euro) és csak azután tudunk visszamenni megcsináltatni a jogsit. :( Mondtam nekik, hogy érdekes, nem értem, mert másoknak úgy hallottam nem kellett fordítás, az volt rá a válasz, hogy biztos nem nálunk csináltatták a jogsijukat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #23457 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Kema82,
ez lehetetlen, ez nem változhat tartományonként.
Bementünk, az ügyintéző kezébe adtuk a jogsit és a fotót, még a papírt is ő töltötte ki, mi csupán aláírtuk. Megkérdezte, akarunk-e utazni a következő hetekben, s mert akartunk, nem kellett leadni a magyart, hanem négy hét után bemenni és "lecserélni'. És 35 Eur volt.( Brémában)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #23467 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Hat lehet, itt keleten egy kisvarosban ez egyszerübb: bementem a biometrikus fotoval, meg a regi jogositvannyal. Megkerdeztek, miert akarok ujat, mondtam, hogy mert lejar. Mondtak, mennyit kell befizetni, azt befizettem az automatanal, visszavittem a papirt, mindtak, 3.4 het mulva erdeklödjek, higy megjött-e. Amikor megjött, bementem, kicsereltek a regit az ujra. ennyi volt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja - 11 éve 7 hónapja #23470 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

htimea írta: ...ez lehetetlen, ez nem változhat tartományonként.

De lehet, mert a hivatalnok nem ismeri a törvényeket! Ők nem istenek mint Mo.-on! Ők vannak értünk! Hivni kell a főnököt, s jobb ha azonal van nálad egy kivonat a hivatalos (Bundesweit) érvényes törvényről és előírásról! Úgy kell menie, ahogy Éva irta! Nem kell olyan hamar feladni. Nem szent dolog amit a hivatalokban mondanak!!

UI: sőt, még nem voltunk EU, s nekünk 1989-ben ugyan így cserélték ki. Nem kellett fordittatni. Mind európai országból jövőnek érvényes volt. Lefénymásolták és vissza adták. Amikor megjött a német akkor sem kellett leadnom, mert ez magya okmány. (Igy kettő volt, de a magyar hamar lejárt.) Akkor még itt 1-2-3... kategória volt, s csak később térek át a nemzetközi A-B-C... jelölésre! Amikor meg megjelent a kártya, kicseréltettem arra!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!