Német jogosítvány megszerzése

Több
10 éve 6 hónapja #33507 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Csak a rend kedvéért: a C1-nél a 171-es kód nem is korlátozás, inkább ellenkezöleg !
"171 = Klasse C1, gültig auch für Kraftfahrzeuge der Klasse D mit einer zulässigen Gesamtmasse von nicht mehr als 7500 kg, jedoch ohne Fahrgäste"
A másik:
"174 = Klasse L - gültig auch zum Führen von Zugmaschinen mit einer durch die Bauart bestimmten Höchstgeschwindigkeit von nicht mehr als 40 km/h, auch mit einachsigem Anhänger (wobei Achsen mit einem Abstand von weniger als 1,0 m voneinander als eine Achse gelten) sowie Kombinationen aus diesen Zugmaschinen und Anhängern, wenn sie mit einer Geschwindigkeit von nicht mehr als 25 km/h geführt werden."
Forrás (pl.): www.code-knacker.de/fuehrerschein.htm

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33508 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

gejza írta: Csak a rend kedvéért: a C1-nél a 171-es kód nem is korlátozás, inkább ellenkezöleg !


Köszi Gézukám!
Megmondom öszintén, hogy soha nem néztem utána, mit fednek a számok: 171/174, csak arra irtam, hogy valaki itt emlitette a 12. oszlopban levö "korlátozást! Akkor ez nálam nyerö dolog, és kiegészités. A nejem szerint, valószinü, hogy azért mert a jogsim már több mint 35 éves..... Az újaknál van korlátozás 3,5 tonnáig!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #37953 Írta: atibal
atibal válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Üdv mindenkinek

Megint egy kis segitségre szorulok,végigolvastam az előző bejegyzéseket és nem találtam a választ.
Kettős állampolgár vagyok (Szerb-HU) és szerb hajtási engedélyem van amibe az összes kategoria be van jegyezve (a D1,D1E,D,DE kategorian kivul).
Na most ha ezt kell átiratnom itt németországban (ugye a 6 honap után,aug 4-ike óta vagyok itt Németorsz ez vmikor februarban lesz esedekes) akkor minden kategoriat ujbol kell vizsgazni (elmélet+vezetés) ?
Van-e már aki cserélte a szerb hajtásiját vagy tud vmi pontosabbat mondani?

Hálás köszönet a válaszokért

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #37954 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

atibal írta: Megint egy kis segitségre szorulok,végigolvastam az előző bejegyzéseket és nem találtam a választ.
Kettős állampolgár vagyok (Szerb-HU) és szerb hajtási engedélyem van amibe az összes kategoria be van jegyezve (a D1,D1E,D,DE kategorian kivul).
Na most ha ezt kell átiratnom itt németországban (ugye a 6 honap után,aug 4-ike óta vagyok itt Németorsz ez vmikor februarban lesz esedekes) akkor minden kategoriat ujbol kell vizsgazni (elmélet+vezetés) ?Van-e már aki cserélte a szerb hajtásiját vagy tud vmi pontosabbat mondani?t


Mivel nem tudom hogyan áll hozzá a német törvény a szerb (EU-n kivüli!) jogosítványok honosíttatásához én azt ajánlom, hogy előbb mint magyar áp. cseréltessd be magyarra, Mo.-on, s ott eleve EU jogsit kapsz! A D1-....-DE csoport az a személyszállítási (busz+uánfutó, stb) engedély amid nincs a többi van, akkor azért valószínű, hogy csak különbözetit kell csinálnod. Én azonban nem egyszer hallottam, hogy magyar hivatásos (kaimonra) jogosítvánnyal minden további nélkül lehet Németországban munkát vállalni, tehát elképzelhető hogy ha van már magyar EU jogsid, minden további nélkül elfogadják vagy becserélik németre ha kéred! A szerb jogsi hátrány!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #37955 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Magyarországon vagy itt, a procedúra a szerb jogsival ugyanaz: elméleti és gyakorlati vizsgát (tanfolyam nélkül) kell tenni, tehát max. ennek anyagi vonzatában lehet különbség, ill. esetleg nem éri meg minimális pénzkülönbség mellett a kétszeri cserebere sem.....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 10 hónapja - 3 éve 10 hónapja #40414 Írta: dávkel1
dávkel1 válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Sziaszok! Jo reggelt mindenkinek.
Eleg kinos helyezbe kerultem, ha azt nezzuk hogy jogsit szeretnek.. 4 eve ki koltoztem Londonba, ra egy evre anyum meg ki jott nemetbe. Es ezzel meg is szunt a lakcimem otthon. Aztan azota mar en is itt vagyok Németországban ket eve, beszelek nemetul!! De a kreszt biztos hogy nem tudnam meg csinalni nemetul, se angolul.. Most lattam par kommentet ezzel kapcsolatban, Lehet magyarul kreszt csinalni Németországban?? Hol es mikor?? Melyik suli? Kit kell fel keresni?? Az ha kesobb vezetni mar Nemetul kell egyaltalan nem problema. Koszonom elore is a valaszokat!! Tovabbi szep napot

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!