Német jogosítvány megszerzése

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #20469 Írta: avaya
Német jogosítvány megszerzése téma létrehozva avaya által

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy magyar állampolgárként van e lehetőség Németországban jogosítványt szerezni? Illetve ha igen vannak kint magyar nyelvű oktatások? Tudna nekem erről valaki bővebb felvilágosítást adni?

Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #20474 Írta: Liv
Liv válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Ez engem is érdekelne:) A válaszolóknak előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #20477 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

avaya írta: Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy magyar állampolgárként van e lehetőség Németországban jogosítványt szerezni? Illetve ha igen vannak kint magyar nyelvű oktatások? Tudna nekem erről valaki bővebb felvilágosítást adni?

Köszönöm

természetesen lehet jogsit kint szerezni, de tartományonként eltérőek ennek költségei.
http://www.kfz.net
részletesen látod, sőt három város meg is van jelölve az alsó táblázatban. Azt azonban erősen kétlem, hogy magyar nyelvű csoport indulna, hiszen vizsgáznod kell, azaz német nyelvű szöveget kell elolvass, értelmezz és válaszolod is németül kell a kérdésekre.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, avaya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #20494 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

avaya írta: Sziasztok!Arra lennék kíváncsi, hogy magyar állampolgárként van e lehetőség Németországban jogosítványt szerezni? Illetve ha igen vannak kint magyar nyelvű oktatások? Tudna nekem erről valaki bővebb felvilágosítást adni?Köszönöm

Tudtommal lehet, de bejelentett lakcim és egy bankszámla (Girokonto) kell. Nekem becseréték a magyart minden különbözet és zokszó nélkül. Igaz, már 1998 májusában! Ahogy azonban a külföldi autóvezetőket látom, itt a BRD-ben vezetni, valószínű, hogy ezt már nem teszik meg!
Ráadásul elharapodzott a "jogsiturizmus" és akiknek pl. ittas vezetésért elvették, az lengyelben, újat csináltatott három nap alatt (libáért). Ezt sem fogadják el, ha a námet jogsit bevonták, s még büntetnek is ezért ha kiderül... s ki szokott, mert vannak "jószomszédok" itt is! magyarul nem fogsz jogositványt szerezni itt a BRD-ben. Miért is lehetne? Ez itt Németország, ráadásul a magyar, nem túlzottan tűnik világnyelvek, mint az angol vagy a spanyol, amit még elképzelhető lenne! Kinai is kéne, hiszen a világon ezt beszélik a legtöbben.....
:sick:

PS: a német jogsi drgább mint a magyar és szigorúbb
is a vizsga. Tudom mert a nejem itt csinálta! Viszont soha
nem jár le, s nem kell érvényesittetni, mint a magyart!
:P

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: avaya, vamgyo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #20502 Írta: avaya
avaya válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

Köszönöm a segítséget ennek lehet bővebben utánajárunk, mert aktuális lesz viszont Magyarországon nincs elég idő letenni. Remélem menni fog. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #20512 Írta: daub
daub válaszolt a következő témában: Német jogosítvány megszerzése

szia itt nemetbe van lehetöseged a kreszt magyarul meg csinalni , a többit a vezetöiskolaval kell begbeszelned hiszen itt is vannak nolmaris emberek akik az anyagiakat reszesitik elönybe mint otthon es probalnak teged kezel labal vezetni megtanitani ismertem török nöket akik meg a kreszt sem vegesztek el es mar ki is vitek öket a varosba vezetni . Proba szerencse a vezetöiskolatol függ es termeszetesen tölled !! Sok szerencset neked ha megis ugy döntesz hogy belevagsz !!
:) B)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: avaya, dávkel1

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!