Jogosítvány honosítása Németországban

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3468 Írta: szentkutigabor
Jogosítvány honosítása Németországban téma létrehozva szentkutigabor által

Sziasztok kedves németországi magyarok!
Lehet, hogy rossz helyre írok de szeretném megkérdezni, hogy miként tudom a magyar jogosítványomat "németesíteni"???
Hova kell mennem mennyibe kerül és mi kell hozzá?
Megcsináltathatom Münchenben is vagy csak ahova be vagyok jelentve? (Schwarzenbach an der Saale)
Előre is köszi a választ.
További szép napot!

:-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3480 Írta: Mazsi
Mazsi válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Szia Gábor! én pont most csináltattam meg a jogsimat,még nem is jött meg,de letudom irni neked mi az eljárás.Én Mülhdorfba lakom ott kerestem meg az irodát ahol ezzel foglalkoznak,ott adtak egy nyomtatványt amit a városházára kelett vinni ahol a lakcim bejelentést csináltuk mikor ide költöztünk,ott kitöltötték 18 eu rot kelett fizetni és visszakell vinni ahol adták a nyomtatványt.ezért pedig 30 eu rot fizettem.Ha úrvezetői a jogsid akkor életed végéig érvényes itt, többet nem kell hosszabbitani.Nekem hivatásosvan igy elkelett mennem dokihoz plussz szemészet igy 5 évre kapom meg ez még kb 200 eu ro attolfügg mennyit kér a doki,hát igy nézki az egész és ez biszt.

Üdv Mazsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • pckagnes
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hete - 13 éve 3 hete #3828 Írta: pckagnes
pckagnes válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Helló!
Kérdésem: Párommal jelenleg Németországban élünk de mind kettőnknek Magyarországon van az állandó lakhelye. Azt szeretném tudni, hogy Németországban lehet-e magyar jogosítvánnyal vezetni vagy német jogosítvány kell?
Köszönet előre is a segítségért.
Ágnes :huh: :huh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hete #3832 Írta: Witzleben
Witzleben válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Szia Ágnes!

Ha az új műanyagkártya jogosítványod van, az már uniós, és bárhol az unióban érvényes. Lehet honosíttatni, nem bonyolult, és az előnye, hogy többet nem kell orvosi vizsgálatra járni, ugyanis a német jogosítvány egy életre szól. Más kérdés, hogy a büntetőpontokat is azonnal meg fogod kapni, míg magyar jogsival ez szerintem nem megy olyan simán.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 napja - 13 éve 6 napja #4069 Írta: pickagnes
pickagnes válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

2009 októberben elvették a német jogosítványom a 18 pont miatt, fél évre és júniusban lejárt a büntetésem. Utána jártam magyar jogosítvánnyal és ezek után megbüntettek engem mert azt mondták, hogy aki itt él, annak német jogosítvánnyal kell rendelkeznie. Kérdésem az volna, hogy erre milyen jogszabályok vannak?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 napja - 13 éve 4 napja #4075 Írta: tomi78
tomi78 válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Sziasztok,
Nem tudja valaki, hogy a régi típusú jogosítványt, hogy lehet honosítani?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!