Jogosítvány honosítása Németországban

Több
10 éve 5 hónapja #34388 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Elvileg két hónap mire megérkezik a német jogsi, de ma hallottam olyat is aki két és fél hónap múlva kapta meg.

Nekem hat hetet mondtak és (bár beleesett a karácsony/újév) meg is jött hat hét alatt. A feleségemnek (immár másik tartományban) négy hetet mondtak és két hét alatt megvolt. Ahány "ház" annyi verzió... Mindkettönknek még a régi rózsaszínü hajtogatós jogsink volt és ahhoz sem kellett fordítás. Egyébként (láttam valahol a neten) igen komoly adatbázissal rendelkeznek egy halom ország kb. a háború óta kiadott öszes jogosítványkategóriájának megfeleltetéséröl....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bwinattila

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34749 Írta: exabar
exabar válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Szia Mindenki!
Biztosan már páran elmondtátok a témában, hogy mi hogyan is működik a magyar jogosítvány lecserélése Németre ügyében, de mindíg vannak változások, és mielőtt nekiindulnék megkérdezném én is!

Mi a Pontos eljárás ez ügyben?
Hova kell menjek pontosan?
Mi az ami kell hozzá?
Mennyibe kerül?
STB...

Megtisztelő válaszotokat előre is köszönöm! :wasntme:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34752 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Ha hivatásos, akkor kell a GKI, ha otthon szerezted, vagy ha itt akkor az öt modulról a Zertifikate. Továbbá kell orvosi ( Verkhersmedicinische ). Cakkpakk 69,- € Ha úrvezetői, akkor mínusz 29,- € Ja és a magyar jogsi még érvényes legyen, akkor gyorsabb. A magyart bevonja, kapsz róla igazolást, azzal autózhatsz tovább melóban is, Ellenőrzés után Ők küldik vissza magyarba. Én beadtam 2013 nov. 28.-án és Dec. 13.án megvolt a Német. Elvileg három hétre ígérték. Arra ügyelni kell, hogy a német jogsi a magyar sorszámát kell megkapja. Nálam elbaltázták, de addig míg cserélik, járok ezzel..
Ja és a Hivatal a "Führerscheinstelle" ugyanott van általában mint a Zulassungstelle és egyéb ocsmányirodai dolgok. Menj be, ott mindent elárulnak Neked, De ha sofőrként melózol, akkor elvileg a főnöködnek illene tudni merre hány méter.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, exabar

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34782 Írta: zsoltiabéka
zsoltiabéka válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Sziasztok!
A párom tavaly cseréltette ki a magyar jogosítványát németre (Nordrhein-Westfalen tartományban).Ő bement a Zulassungsstelle-be,ott ki kellett töltenie egy nyomtatványt,lefénymásolták az érvényes magyar jogosítványát.Azt mondták,le kell kérniük Magyarországról valami igazolást,hogy eredeti e a jogosítványa.Arra várni kellett pár hetet,de adtak egy telefonszámot,amin lehetett érdeklődni,hogy mehet e csináltatni a jogsit.Amikor lehetett menni,egy fényképet kellett csak vinni,semmi mást és kb.35-40(nem emlékszem pontosan) euroba került.Mondták,hogy postán fog kb.2 hét múlva kapni egy levelet,hogy mehet majd a jogsiért.Úgy is volt,2 hét múlva kapta a levelet,másnap bement,leadta a magyart és megkapta a németet.
További szép napot!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34941 Írta: verkal
verkal válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Van valami alapja annak a pletykának, hogyha a magyar jogsin C kategóriád is van, azt nem adják meg a németek?
A férjemnek hivatásos B,C-je van, most fog lejárni a magyar, és honosíttatná ezt kint. Régen, még a 80-as években élt kint, és akkor kapott német jogsit (még a hajtogatós), de azon csak a B szerepel.
Remélem elég érthetően fogalmaztam :)
Szép napot mindenkinek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34943 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Hol vagy Zigeuner? :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!