Jogosítvány honosítása Németországban

Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #37562 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

DECOTEXT írta: Mi a nejemmel, már 1991-ben becseréltettem a magyar jogsinkat, németre. Soha nem jár le
és nem kell orvosi sem. Amikor bejött a kártyás, akkor meg arra cseréltük.


Nem nagyon emlékszel úgy látom, de nemrég már a dátumot is megírtam, hogy mikor jár le a német jogsitok. Nézd meg a tavaly óta érvényes új szabályt. Már nem örökké, hanem 15 évig érvényes a jogsi és ez vonatkozik a korábban kiadottakra is.....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37563 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Gejza barétosném , most kivételesen nincs igazad.Mivel feltételezem, hogy Deco nem 19. 01. 2013 után cserélte a flepnit, így az övé 18. 01. 2033 ig érvényes, akkor meg már ki tudja hol autózik majd.


"Alle Führerscheine, die ab dem 19. Januar erteilen oder verlängert werden sind unabhängig von der zugrundeliegenden Fahrerlaubnis automatisch auf 15 Jahre befristet. Auch beim Ersatz eines verlorengegangenen "Lappens" wird künftig nur noch der neue, zeitlich limitierte EU-Kartenführerschein ausgegeben. Alle vor dem Stichtag ausgehändigten Führerscheine bleiben bis zum 18. Januar 2033 gültig. Erst dann müssen sie getauscht werden." Itt a link is hozzá. Nichts für Ungut. =D =D =D

www.auto-motor-und-sport.de/news/fuehrer...ar-2013-6195009.html
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37565 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

zigeuner írta: Gejza barétosném , most kivételesen nincs igazad.Mivel feltételezem, hogy Deco nem 19. 01. 2013 után cserélte a flepnit, így az övé 18. 01. 2033 ig érvényes, akkor meg már ki tudja hol autózik majd.


Kedves "kissebbségi" uram :chuckle: ,

valóban igazad van abban, hogy a mondatomat egy kicsit "összemostam". De én igazából DCT azon állítását próbáltam ismételten helyreigazítani, hogy szerinte "Soha nem jár le..." Abban a hivatkozott hsz.-emben - amit most éppen nem találok, mert valami más témánál volt- én is ugyanezt a dátumot (18.01.2033) írtam le neki. Ez az új törvény életbe lépésekor (tavaly) azt jelentette (ahogy te is írod), hogy a Stichtag után kiadott jogsik már csak 15 éveig érvényesek, az azelött kiadottak azonban 20 év múltán szintén lejárnak. Végül is ez csak egy egyszeri öt éves "bónusz" a korábban kiadott jogsit birtoklóknak.... Így már okés???

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 7 hónapja #37577 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Kedveseim!
Én 2033-ban, 77 éves leszek. (Ha leszek.) Ki tudja. hogy én akkor már hol autózom.....
:chuckle:
Így azt hiszem, hogy a témát alaposan kibeleztük!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37583 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Majd meglátjuk hol leszel akkor. De nem is rólad van szó, hanem arról, hogy bár többször többen leírtuk már az új szabványt, te mégis megint idecserkészed, hogy a jogsid örökre érvényes. Nem. 2033.-ig. És ugye ez másokat is érinthet.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38107 Írta: klejen
klejen válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Üdv. Szeretném kérdezni, tudnak-e valamit arról, hogy honosított (szerb-magyar) B kategóriás engedélyt ki kell-e cserélni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!