Jogosítvány honosítása Németországban

Több
9 éve 7 hónapja #37513 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

"orvosi alkalmassági lejárt, jogsi még vagy 6 évig jó." Álmodj tovább. Ha az orvosi lejárt, max kerékperont vezethetsz. A papirocskád már csak a személyazonosság igazolására jó "még vagy hat évig". A jogosítvány megújítása otthon is piaci alapon működik, a TB-nek semmi köze hozzá. Az orvosi, kortól és egyéb dolgoktól (hivatásos, vagy úrvezetői) függően olyan 4-8 ezer forint, az új jogsi kiváltása szintén Kb annyi. Pontos árakat mond neked a guggolósok bandája. Ha úrvezető vagy, mindenképpen olcsóbb otthon. Ha hivatásos, akkor fentebb olvashatod a dolgodat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37514 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

zigeuner jól írta. ;) Nekem is hivatásos jogsim van, egyszer hosszabbítottam is otthon, néhány éve és a full labor kevesebb volt mint 6000 HUF és mint utólag kiderült a biztosítóm vissza is térítette volna az összes (orvosi) költséget.
Viszont egyszer már honosítottam külföldön is jogsit mert akkor az volt az egyszerűbb, szóval ha valaki sűrűn hazajár ráadásul nem is hivatásos jogsi akkor Magyarországon fogja meghosszabbítani ha pedig nem akkor Németországban érdemes honosítani.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37542 Írta: tündem
tündem válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Szia! Én is így jártam, magyarba csináltattam meg az új jogsít. Nincs már magyar biztosításom, de az orvosi igazolás nem Tb támogatott, fizetni kell érte.nekem ez egyszerűbb volt :-)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zigeuner

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37544 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Azért azt se felejtsük, hogy a német jogsi 15 évig érvényes, maga a honosítás 35 € körüli tétel, és 15 év után sem kell orvosi, csak egy sima jogsicsere a fénykép miatt, ami meg olcsóbb is lesz, mint az otthoni 10 évente csere (mert ugye a kártyát nem lehet pecséttel hosszabbítani) + orvosi költsége. Persze nem az itt megspórolt pénzböl lesz valaki milliomos..... :-)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 7 hónapja #37548 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Mi a nejemmel, már 1991-ben becseréltettem a magyar jogsinkat, németre. Soha nem jár le
és nem kell orvosi sem. Amikor bejött a kártyás, akkor meg arra cseréltük.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #37549 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

en itt becsereltettem, igaz akkor mar lejart 2 eve es a nemet törveny szerint max. 1,5 eve lehetett volna a lejarata de megprobaltam. Ugy voltam vele 2 dolog törtenhet igen vagy nem. Szerencsem volt mert becsereltek. Nekem nagyon draga lenne csak emiatt haza utazni. raadasul itt nincs orvosi vizsgalat es nem jar le. sokkal egyszerübb volt ez az ut es meg a szerencse is mellem allt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!