Jogosítvány honosítása Németországban

  • gaborka1
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 8 hónapja #32318 Írta: gaborka1
gaborka1 válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

és melyik irodát kerested meg? hol lehet ezt a nyomtatványt beszerezni? köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32319 Írta: Orshee
Orshee válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Nem kell hozzá nyomtatvány. Csak a helyileg illetékes Zulassungstelle-be kell menni. Kell egy biometrikus fénykép, a magyar jogsi, személyi igazolvány, és a lakcímbejelentő, valamit kb. 35 euró. Azonnal megcsinálják. Viszont a magyar jogsit elveszik, helyette kapsz egy német papírt, amivel vezethetsz de csak Németországon belül. Elvileg két hónap mire megérkezik a német jogsi, de ma hallottam olyat is aki két és fél hónap múlva kapta meg.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32324 Írta: laca52
laca52 válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Magyar jogsit németesíteni akkor lehet ha minimum 4 hónapja van német lakcímed. Kell vinni úgynevezett biometrikus fényképet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32353 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Bella írta: Így igaz, ahogy Decotext írja:
Németországban a német a hivatalos nyelv, elfogadni elfogadják, német hiteles fordítással persze.
Anélkül nem kötelesek.

A multkor nem ment at. Teljesen mindegy mi a hivatalos nyelv, Nemetorszag is az EU tagja. Az EU formatumu papirokat el KELL fogadja es pont.
Jogositvanyt se fordittatod le es a nemet jogsi se kotelezo pl.. Epp ugy igaz ez minden mas EU formatumu papirra, mint az EU formatumu, 3 nyelvu hazassagi anyakonyvi kivonatokra. Ettol fuggetlenul az ugyintezo kekeckedhet, joga nincs ra, de ha megteszi akkor vagy fordittat az ember vagy kekeckedik.
Mint a fenti peldak mutatjak at kell menni egy masik ugyintezohoz. En csinaltattam elore egy forditast, mert nalunk egy ceg intezett minden papirozast. (Igazabol levettek 50EUR forditassal ami nem kellett) Es a forditas NEM volt hivatalos pl..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34371 Írta: bwinattila
bwinattila válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Mi a helyzet abba az esetben ha a jogositvány nem EU-s, pl. orosz vagy ukrán. Azt lehet honositani németre? De van magyar állampolgárság is. Előbb honositani kell magyarra és ugy tudom németre csak? :thinking:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 hónapja #34382 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

bwinattila írta: Mi a helyzet abba az esetben ha a jogositvány nem EU-s, pl. orosz vagy ukrán. Azt lehet honositani németre? De van magyar állampolgárság is. Előbb honositani kell magyarra és ugy tudom németre csak?:


Lehet, de valószínű, hogy különbözeti vizsgát kell tenned. Jobb, ha előbb magyarra cseréled Mo.-on. Egyébként itt lejjeb, ahogy Mahlzeit irta, nem stimmel a dolog, mert az én jogsimat lecserélték németre, de ők (a német hivatal) forditatta le. Azzal indokolták, hogy ezzel ki akarják küszöbölni a hamisítváníokat! Igaz, akkor még nekem nem EU's jogsim volt, hanem az akkor érvényes magyar. (1989). A magyar jogsimat visszadták, de keresztben egy csomó lyuk volt rajta ezzel érvénytelenné tették! Ma úgy tudom, hogy minden további nélkül a magyar EU's jogsit lecserélik németre, ha itt lax, s van itt cimed!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!