Jogosítvány honosítása Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32195 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

mahlzeit írta: A magyar jogsit se csereled le pedig egy budis szo nincs rajta nemetul....
Dct csak sejtesbol ir meg latom te is. En par honapja csinaltam vegig a proceszt es meg paran itt fentebb. .....


Én a magyar jogsimat leadtam és azt hivatalból a németek forditották (elmondásuk szerint azért hogy a hamaistványokat kiküszöbölhessék) s ezután a megfelelő kategóriákban német jogositványt adtak! (Sem a forditás sem a jogositvány nem került pénzbe!) Később amikor bevezették az EU rendszerű jogositványt, akkor kicseréltettem 20 DM-ért erre a kártyára! Nagy előnye, hogy soha nem jár le! Semmi sejtés, semmi sacc! Racionális tények, mint ahogy az is, hogy a német hatóság elfogadhatja, de nem köteles elfogadni idegennyelvű dokumentumokat! Pláne, hogy a hivatalnokok nem feltétlenül beszélnek angolul vagy más idegen nyelven!

Jegyzem a magyar EZ jogositványon is van többnyelvű mikróírás. Hasonlóképpen mint
a pénzeken.
(A "H" ás a "B" mögötti részen -alul- hullámosan, többnyelvű "vezetői engedély" szöveg van!)

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32220 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Az idén januártól kiállított jogsik már 15 évig érvényesek, utána csere... Igaz nincs orvosi, meg egyéb hókusz-pókusz, adminisztratív "aktus" csupán. A hátsó szándék mögötte a fényképek aktualizálása, na meg az is, hogy a 80+ korosztály esetleg hamarabb "nem hosszabbít", mint hogy önként leadná a jogsit.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32252 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

gejza írta: Az idén januártól kiállított jogsik már 15 évig érvényesek, utána csere... Igaz nincs orvosi, meg egyéb hókusz-pókusz, adminisztratív "aktus" csupán. A hátsó szándék mögötte a fényképek aktualizálása, na meg az is, hogy a 80+ korosztály esetleg hamarabb "nem hosszabbít", mint hogy önként leadná a jogsit.


En ugy tudom, hogy MINDEN nemet jogsi lejaros lett, amelyik januar elott keszult, es meg nincs rajta lejarati datum, az 2033. januar 19-ig ervenyes. az ADAC honlapjarol:
Alle Scheine, die nach diesem Datum ausgestellt werden, gelten nur noch 15 Jahre. Alle Dokumente, die davor ausgegeben wurden, verfallen am 19. Januar 2033. Danach müssen sie neu beantragt werden.
Meg odebb van, de azert jo tudni, akinek ez elkerulte a figyelmet. Majd gondolom a sajto is megemliti 2032 decembereben :D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32303 Írta: Orshee
Orshee válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Sziasztok! Én május közepén voltam az illetékes Zulassungstelle-ben, és ott megigényeltem a német jogsit. Ott azt mondták két hónap mire kész. Viszont ma hallottam hogy akár két és fél hónap is lehet??
Reménykedtem hogy jövőhéten megérkezik (akkor jár le a két hónap kb.) mert már meg van tervezve a hazautazás Magyarországra. Nem szeretnék még két hetet várni, mert teljesen felborul minden. A Zulassungstelle-be már telefonáltam, ott azt mondták, hogy náluk még sajnos nincs jelezve hogy ez a "felülvizsgálat" vagy mi már véget ért volna. Hol tudok még ennek utána kérdezni mikorra várható? Nagyon fontos lenne hogy megkapjam, sajnos repcsivel egyéb okok miatt nem tudok menni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja #32315 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Orshee írta: Sziasztok! Én május közepén voltam az illetékes Zulassungstelle-ben, és ott megigényeltem a német jogsit. Ott azt mondták két hónap mire kész. Viszont ma hallottam hogy akár két és fél hónap is lehet??Reménykedtem hogy jövőhéten megérkezik (akkor jár le a két hónap kb.) mert már meg van tervezve a hazautazás Magyarországra. Nem szeretnék még két hetet várni, mert teljesen felborul minden. A Zulassungstelle-be már telefonáltam, ott azt mondták, hogy náluk még sajnos nincs jelezve hogy ez a "felülvizsgálat" vagy mi már véget ért volna. Hol tudok még ennek utána kérdezni mikorra várható? Nagyon fontos lenne hogy megkapjam, sajnos repcsivel egyéb okok miatt nem tudok menni.


Én ezt nem egészen értem! Ha itt vizsgáztál akkor nem tart 2 hónapig, mert a sikeres vizsgák után azonnal kapod a jogsit! Ha a magyart akarod németre becseréltetni, akkor meg ráérsz, hiszen van magyar jogsid amit nem vesznek el addig, amig a német nem érkezik meg! Most akkor mi a gond a hazautazással??

(Ha netán a tiedet elvették -???- akkor viszont adtak erről egy hivatalos dokumentumot
(tanusítvényt) ami erről beszámol és indokol. Akkor ezzel is vezethetsz hazafelé!. Kellett
adniuk, mert ez egy hivatalos magyar papír. Ha nins róla semmi igazolsásod, akkor mit
csinálsz, ha netán elveszik a póstán, s nem lesz meg? Szóval nem értem!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32317 Írta: Orshee
Orshee válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Szia! Tavaly vizsgáztam Magyarirszágon, tehát egy éves magyar jogsim volt. Barátnöm rábeszèlt igènyeljek német jogsit, mert nem kell orvosira menni stb. El is mentem május közepén, de ott elvettèk a magyar jogsit, csak egy papirt adtak. Azt mondták két hónap mulha postán jön. Azzal ugyan vezethetek, de csak Németországon belül, de én Magyarorszára szeretnék menni jövöhéten, legalábbis ez a terv, mivel akkorra letelik kb a két hónap, de sajnos ma azt hallottam, hogy valaki két és fél hónapra rá kapta meg. Remélem talán most értheröbben irtam:-))))

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!