Jogosítvány honosítása Németországban

Több
11 éve 2 hónapja #28352 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

brenya33 írta: Köszönöm a gyors választ, de akkor egy picikét pontosítok a kérdésemen. A motornál csak az érdekelt volna, hogy a segédmotor ezek szerint ott is vezethető a B jogsival. Ami ennél jobban érdekel, hogy azt az infót kaptuk ma, hogy a B jogosítvány a németeknél elég 7,5 t-ig teherautónál. Számomra ez a furcs, mert itthon ez ugye csak 3,5 és én azt gondoltam, hogy ez mindenhol egyforma. De lehet, hogy tévedek és erről szeretnék valami konkrétat.


Az információ úgy pontos, hogy vezethetsz 7,5 tonnáig B kategóriás jogsival, azonban munkát vállalni csak úgy tudsz, ha pl. szállítani akarsz autógumit, vagy bármilyen, kereskedelmi árut, legyen akár mi, ami már "szállításnak" számít, hogy ha van a B kategória mellé GKI igazolványod ( ILYEN ). E nélkül nem foglalkoznak veled a cégek.

Ha esetleg van C+E kategóriád, akkor meg Tachográfkártyát kérnek tőled a német munkáltatók ( ILYET ) , a nélkül szintén nem tudsz dolgozni még 7,5 tonna alatti autóval sem, amiben Tachográf készülék van.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28361 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Nekem nem volt szukseg semmilyen forditasra, erre szolgal a nemzetkozi formatum szerintem. Viszont ha lejart, akkor ez az ut mar nem kovetheto, sajnos nem tudom a menetrendet, a legjobb ha magad megkerdezed.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28364 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Hazakell menni, megcsináltatni az orvosit és ennyi. Magam részéről inkább ez, mint német jogsi, pedig az enyém hivatásos. Inkább fizetek magasabb bírságot, minthogy "kipontozzanak" Flensburgban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28370 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

zigeuner: otthon is van pontrendszer, nem jol tudom?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28424 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Az igaz, de én itt élek, és a német a magyar jogsit nem pontozza !!!! Mivel a jogsim nap mint nap kell, nem előnyös ha pontozznák. A legegyszerűbb ugyan a szabályok betartása lenne, de az nem mindíg sikerül. Hihihi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32188 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Bella írta: Így igaz, ahogy Decotext írja:
Németországban a német a hivatalos nyelv, elfogadni elfogadják, német hiteles fordítással persze.
Anélkül nem kötelesek.

Felejtsetek mar el ezeket a dezinformaciokat! EUban egy rakas kozos formatumu doksi van. Pont azert hogy fuggetlen legyen a hivatalos nyelvtol. Ezeket ell kell fogadniuk es pont! A magyar jogsit se csereled le pedig egy budis szo nincs rajta nemetul..
Dct csak sejtesbol ir meg latom te is. En par honapja csinaltam vegig a proceszt es meg paran itt fentebb.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!