Jogosítvány honosítása Németországban

Több
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #25142 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Sziasztok!
Abban kérném a gyakorlottak segítségét: szeretném a magyar jogsimat németre cseréltetni. Milyen papírok kellenek hozzá és hová, melyik irodába kell vele mennem?? :dry: Gondoltam egy merészet... jövő áprilisban lejár a vezetői engedélyem és akkor már nem magyart, hanem németet csináltatnék ha ez megoldható! :laugh: A gugli sajnos nem az én barátom, ebben nem vagyok túl jó :blush:
Nagyon köszönöm! Hédi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 6 hónapja #25143 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Abban kérném a gyakorlottak segítségét: szeretném a magyar jogsimat németre cseréltetni. Milyen papírok kellenek hozzá és hová, melyik irodába kell vele mennem?? Gondoltam egy merészet... jövő áprilisban lejár a vezetői engedélyem és akkor már nem magyart, hanem németet csináltatnék ha ez megoldható! A gugli sajnos nem az én barátom, ebben nem vagyok túl jó
Nagyon köszönöm! Hédi

Kedves Heditta,
Az előző 3 oldal erről szól! Olvass vissza légyszíves :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: htimea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25153 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

nekem mar 2 eve lejart amikor becsereltettem. elmeletileg max. 1,5 eves lejart jogsikat cserelnek be, de ugy voltam vele, proba szerencse...es szerencsem volt....a baratnömnek mar nem , mert amikor a jogsit lerakta magyarba akkor rendelkezett nemet lakcimmel(mert egyetemista volt) es ez esetben nem cserelik be a jogsikat. Nekem csak a jogsim kellett hozza, meg a szemelyim...mast nem kertek tölem....ja meg fizetnem kellett egy par euros illetek dijat. Ennyi es 2,5 honapra ra megküldtek postan a nemetet.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25226 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Köszönöm Maya :), miután feltettem ezt a kérdést, Gergő beletette a helyes topicba, így már el tudtam olvasni az előző beírásokat :laugh: mondanám, hogy alles clar, csak a biometrikus fénykép nem tiszta :blush: .... úgy tudtam a biometrikus fénykép tartalmazza az ujjlenyomatot, azt meg ugye egy natur passfoto nem tudja.... vagy totál máshol járok ??? :blink:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25281 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

biometrikus kep csak egy bizonyos meretet es beallitast jelol, a fenykepesz tudni fogja. De ha ugyes vagy es olcson meg akarod uszni, akkor lehet a DM-ben is probalkozni, lattam mar szep eredmenyeket, sogorek multkoriban meg utlevelet is csinaltattak Dm-essel.

Firma:
hat Nekem nem egeszen igy ment mint, meglepett amit irtal! Nekem azt mondtak, h csak mielott lejar lehet kicserelni, kellett hozza a polgarmesteri hivatalbol valami papiros, ja es nem lehetett postan kuldetni, csak szemelyesen atvenni (csak 1200km-t utaztunk emiatt :) :) ), tehat ez is mutatja, h ez itten meg mindig nem egy orszag :D ja es megerte, igaz par euronal tobb volt, 30 korul, de ugye otthon se ingyer van, es iden meg lejarat nelkulit adnak, januartol mar kotelezo lejaratosat adni, EU-s szabaly.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: trosztg12345, Heditta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25402 Írta: evamakai
evamakai válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Sziasztok,

biztos hogy januártól kötelező a lejáratos jogosítványt adniuk? Nekem csak 2018 ban járna le a magyar, de akkor lehet érdemesebb lenne most megcsináltatni! Utána akkor azzal ugyan úgy bárhol vezethetsz?
Vagy mi van akkor ha vki kicserélteti most és aztán mondjuk megcsinál egy pl C kategóriát?
Valamint ideiglenes lakcím elég ahhoz, h kicseréljék a jogosítványt?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!