Jogosítvány honosítása Németországban

Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #6005 Írta: zoltanvereb
zoltanvereb válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

sziasztok.
én már tavaly szeptember óta kint vagyok,az idén lejár a magyar
jogsim. szeretnék németre váltani állitólag van rálehetőség.
de milyen formában?
ha tudtok erre megoldást érdekelne.
köszi előre is.
üdv.:zoli.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6103 Írta: amaliaszabo
amaliaszabo válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Hallo
Az illetekes Zulassungstellebe be kell menni ott van ket választás auto ugynitezes vagy jogsi.Ott mindent elmondanak

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14002 Írta: Witzleben
Witzleben válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Szukseges dolgok itt:

www.berlin.de/ba-charlottenburg-wilmersd...enstleistung/121598/

A magyar jogsit honosittatni kell 6 honapon belul (a lakcim regisztralas utan). (Magyarorszagon ugy tudom egy even belul kell ugyanezt kulfoldieknek megtenni). Pontokat nem adhat, magyar jogositvanyt nem vonhat be a nemet rendorseg, de nemetorszag teruletere megtilthatja a vezetest honapokra, ahogy barmelyik masik nemetnek.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14040 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Witzleben írta: A magyar jogsit honosittatni kell 6 honapon belul (a lakcim regisztralas utan).


A magyar jogosítványt nem kell honosíttatni 6 hónapon belül. Egészen addig használható korlátlanul, amíg érvényes, teljesen függetlenül attól, hogy kinek hol van az állandó lakhelye. De ezt az unalmas témát itt a fórumon is már többen, többször, hivatalos forrásokra hivatkozva megvitatták (pl a “Közlekedés Németországban”, nevü csoportban lásd a “Jogosítvány” cimü topikot).
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Witzleben

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14043 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Sziasztok!
"Egészen addig használható korlátlanul, amíg érvényes" - és itt a lényeg, szerintem bőven megéri a 30 euró (azaz 29,9 € :-))+ a biometrikus fénykép, hogy legyen egy olyan jogsid, amelyiknek egyelőre (!) nincs lejárati dátuma. Az én jogsim már otthon lejárt kb. egy éve, de mivel tudtam, hogy kijövök, nem hosszabbíttattam meg (otthon ki tudtam kerülni a vezetést). Itt megkérdeztük: azt mondták, mivel itt ismeretlen fogalom az érvényesség, ha megszereztem hivatalosan a jogosítványt, nem vonták be, nincs semmi ügyem, az ő fogalmaik szerint érvényes, szóval igényeltem és meg is kaptam. A régit hazaküldik Magyarországra...
(Ha hosszabb ideig, mint 1 hónap nincs hír a jogsiról, érdeklődjetek utána, mert ülhetnek rajta akár csak egy telefon miatt is, amit akkor, mikor érdeklődsz, gyorsan megejtenek és voilá, aznap a kezedben az okmány - én így jártam :-P noszogatni kellett őket)
üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #14139 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Witzleben írta: Pontokat nem adhat, magyar jogositvanyt nem vonhat be a nemet rendorseg, de nemetorszag teruletere megtilthatja a vezetest honapokra, ahogy barmelyik masik nemetnek.

Ez igy nem korrekt! Súlyos esetben még a kocsidat is lefoglalhatják a jogositvány bevonása mellett!

Pl: ha tök részegen vezetsz és belefutsz egy ellenőrzésbe. Vagy olyan a müszaki állapota a kocsidnak, hogy azt nem engedik tovább. Kamionoknál is sokszor van ilyen külföldi (román, bulgár, ukrán, lengyel stb) szállitóknál! Ott helyben lezárják a kocsidat, elveszik a kulcsodat, és a jogsidat. Ez teljesen jodzserű mert ezzel egy potenciális veszélyforrást szüntetnek meg! Sőt, ha obégatsz még be is veisznek....s 3 napig bennt is tarthatnak! Büntény vagy pl. csempészés, kábitszer gyanúnál is bármikor elszedhetnek tőled mindent!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!