Jogosítvány honosítása Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja #38110 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

klejen írta: Üdv. Szeretném kérdezni, tudnak-e valamit arról, hogy honosított (szerb-magyar) B kategóriás engedélyt ki kell-e cserélni?


Ez milyen? Vagy szerb, vagy magyar!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38120 Írta: klejen
klejen válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

szerb volt magyar lett!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #38123 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

klejen írta: szerb volt magyar lett!


Akkor az most magyar európai jogositvány! Nem kell cserélned!
www.google.de/imgres?imgurl=http%3A%2F%2...p=20&ved=0CEMQrQMwCw

Ha hosszabb ideig, vagy véglegesen itt élsz Németországban akkor lecserélheted német jogosítványra!
A szerb származást ne is emlitsd!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38620 Írta: pinpét
pinpét válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Németországban élünk, és az érvényes magyar hivatásos jogosítványomat szeretném németre cserélni, mielőtt lejár az orvosim Mi a menete, hol kell intézni, mennyibe kerül, milyen papírok kellenek? Friss választ kérek olyantól, aki mostanában intézett ilyet.

Péter

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38634 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

A Fahrerelaubnisbehörde az illetekes, altalaban ott talalod, ahol a Zulassungsbehörde is van Csak a jogositvanyod es a "Meldeschein" Lakcimbejelentö ill. szig, vagy utlevel. Ha nem hivatasos, akkor ca 30-40 euro. Ha hivatasos, akkor elötte valoszinü, hogy itt is kell orvosi, kell tovabba a 95-ös "schlüsselzahl" magyarul GKI. igy mar kb 100 euromindennel együtt. (Az orvosi 40,- euro) Ha nincs GKI-d vagy a 95-ös Schlüsselzahl, na akkor lesz draga. Temakörönkent 120-150 euro. Hogy azt megszerezd tanfolyamon kell resztvenned. 5 temakör, 5 nap (heti egy nap, nyolc ora biflazas)
A jo benne, hogy itt nem kell meg külön vizsgazni, csak resztvenni, amiröl temakörönken igazolast kapsz. Ha jo a munkaltatod atvallalhatja a kötseget. Az enyem 70 %-ot vallalt. 2013-as sztori. Nem hiszem, hogy lenne valtozas.

A magyar jogsit, bevonjak, kapsz rola egy papiert amivel tovabb autozhatsz. A jogsidat hazaküldik a kiallito hivatalnak. Ök visszaigazoljak a hitelesseget, erre kapod aztan a nemet jogsit. Mindez ca ket-harom hetet vesz igenybe.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38644 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Sziasztok !

Csak érdekességként kiegészíteném (módosítanám ?) Zigeuner hozzászólását:

amikor nekem az illetékes elvtársak elvették a vez.eng.-emet én is kaptam erről igazolást, de abban kategorikusan tiltották !!! a vezetést, ill. egészen pontosan az állt benne, hogy leadtam a vez.eng.-t, erről ők igazolást állítottak ki, amely azonban közúti közlekedésre nem jogosít. A jogsit nem küldték el automatikusan Mo.-ra, hanem megvárták a magyar Központi okmányiroda visszajelzését, hogy pontosan milyen számon milyen vez.eng.-t tartanak otthon nyilván. Mivel egyezett :)) ezért 3 nap múlva visszakaptam a magyar jogsit, és azt csak akkor kellett leadnom, mikor a német megérkezett. Az újat kiadták a régit bevették és utána küldték meg Mo.-nak.

Gondoltam megosztom, hátha másnál is így történik később. 2013-as sztori, a január 19-i európai egységesítésbe már beleesett.

További szép napot !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!