Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Több
12 éve 8 hónapja #7105 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Szia Mira,
helyi okmányiroda, vagy ahol laktok vagy ahol összeházasodtatok, ha a kettő nem ugyanaz. Eu-s anyakönyvit szintén a hozzátok legközelebbi okmányirodában. Mindkettőt illetékbélyeg ellenében,de azt nem tudom sajnos mennyibe kerül.
üdv.
Lizy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #7109 Írta: vemilz
vemilz válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Az első hozzászólásommal először is köszöntök minden itt lévőt! Visszaolvastam minden bejegyzést, és NAGYON hasznosnak találtam őket. Sokat segítenek nekem is az elindulásban. Egy kérdésem azonban nem került megválaszolásra, ami a következő:
Bankszámlaszám tekintetében elegendő-e egy magyar €-ós számla (pl. OTP), vagy pedig muszáj egy kinti banknál csinálni egyet?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 8 hónapja #7111 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Szia, üdv neked is.
Sajnos azt kell mondanom, hogy az nem fog működni. Az itteni munkaadók is törekednek arra, hogy a legkevesebb munkájuk legyen evvel is. Persze lehetnek kivételek. Ez számomra se lenne olyan komplikált az IBAN és a Swift kódot használni az itteni Bankleitzahl és Kontonummer helyett, de mégsem lesznek olyan toleránsak veled.
Ha már kinnt élsz, akkor szeretnél pénzt felvenni a kártyáddal, az meg magyar kártyával több euróba kerül.
Sőt kell a számla, ha egy "Handyvertrag"-ot megkötsz, stb.
Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #7117 Írta: szaboerika
szaboerika válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Szia Lizy007! :D
Nagyon köszönöm a segítségedet, ezekről idáig nem tudtam. De ha tudnál még segíteni, nekem vagy a férjemnek a kell kitölteni aki kinn dolgozik?! Ezekre a linkekre be kell jelentkeznem vagy regisztrálnom vagy így is tudok ajánlatot kérni? Segítségedet köszönöm, Szabó Erika :D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #7118 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

vemilz írta: Az első hozzászólásommal először is köszöntök minden itt lévőt! Visszaolvastam minden bejegyzést, és NAGYON hasznosnak találtam őket. Sokat segítenek nekem is az elindulásban. Egy kérdésem azonban nem került megválaszolásra, ami a következő:
Bankszámlaszám tekintetében elegendő-e egy magyar €-ós számla (pl. OTP), vagy pedig muszáj egy kinti banknál csinálni egyet?


Ha itt kint dolgozol, akkor mindenképpen kell egy német átutalási folyószámla (Girokonto). Ezt amúgy is ajánlanám, mert az itteni bankok sokkal flexibilesebbek az otthoniaknál. Még egy cégen belül is óriási a különbség. Pl: ERSTE Magyarország vagy ERSTE Ausztria!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #7138 Írta: oktober
oktober válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Szia Lizy!

Olvastam amit a betegbiztosítóval kapcsolatban írtál.
Dec körül szeretnénk kiküldözni, Én, párom és kislányom.
Akkor ha megkérem kint a lakcímkártyát miután kibéreltük a lakást
éedemes azonnal német biztósítót nézni?!
Tudnál nekem ajánlani?
Mindenféleképpen olyan kell ami teljeskörű,főleg a kislányomnak aki 4.5 éves.

előre is köszi a választ

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!