Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #7615 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Úgy gondolom fontos kérdezni azoktól akik már régóta élnek Németországban.
Vagyis ha valaki megtalálta az állást-van munkaadója.Ahhoz, hogy fizetést is kapjunk kell néhány egyébb is mint pl.Akkor következik a lakcím-amelyet a Rathausban intézhetjük/anmeldung/.A felmerülő kérdés:Ha a munkahely biztosít szállást akkor ezt megadhatjuk-e a Rathausban lakcím bejelentésnél?
Finanzamt adókártya kérés- Minden településen van Finanzamt vagy csak városban?
Bankszámla-amire a fizetést utalják-megnyitásához milyen összeg szükséges ez talán bank függő?
Állami betegbiztosítás-ahová a munkaadó a járulékot utalja.Ha valakinek megtetszik egy állami betegbiztosító akkor annak a kérelmezőt be kell fogadnia? Mi van akkor ha egyik állami betegbiztosító sem fogadja be.Ez ugye azért fontos mert amíg nincs ez meg nem kapok fizetést sem.
A különféle igazolásokhoz szükséges-e fénykép?
Munkaalkalmassági vizsgálat is szokás, ennek a díját kifizeti?
Mikor szokás vagy szokás-e tűz és balesetvédelmi oktatást tartani az új dolgozóknál?
Mennyire jellemző, hogy a dolgozókat tovább képzésre küldik?
Az europasszot eredetiben is be kell-e mutatni?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: muhaddib

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7619 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Fontos kérdezni, persze. Én örülök is neki :) de ember legyen a talpán aki a 9 kérdést minimum 3 témából
1. megfelelő topikba helyezi
2. megválaszolja
:laugh:
Kérlek tedd fel a kérdéseket legalább külön hozzászólásban legközelebb, ígérem én nem leszek rest és áthelyezem egy megfelelő topikba mindet. ;)
Köszi előre is

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 7 hónapja #7651 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Brrrrr! :sick: Na ez nem semmi, de engedj meg egy megjegyzést mielőtt megpróbálok valamit összeszedni: Sok kérdésedben az otthoni tapasztalatok és a naivitás tükröződik! A két ország rendszerét messze nem lehet összehasonlítani, s így működésében sem hasonlíitanak!

Úgy gondolom fontos kérdezni azoktól akik már régóta élnek Németországban.
Vagyis ha valaki megtalálta az állást-van munkaadója.Ahhoz, hogy fizetést is kapjunk kell néhány egyébb is mint pl.Akkor következik a lakcím-amelyet a Rathausban intézhetjük/anmeldung/.A felmerülő kérdés:Ha a munkahely biztosít szállást akkor ezt megadhatjuk-e a Rathausban lakcím bejelentésnél?

Természetesen! Ez lesz a póstacímed is! Az a hivatalos címed ahol be vagy jelentkezve, ez akár egy cég területén levő konténer is lehet! (Van ilyen!)



Finanzamt adókártya kérés- Minden településen van Finanzamt vagy csak városban?

A városokban rendszerint van, de nem egy helyen összevonták, és csak kirendeltség van! MIért kell ez? Ma már mindent online csinálhatsz, de póstán is küldheted az adóbevallásod. Mi már vagy 5 éve nem voltunk az adóhivatalban!

Bankszámla-amire a fizetést utalják-megnyitásához milyen összeg szükséges ez talán bank függő?

Tudtommal nem kell pénz, mert egy girokontót csak akkor nyitnak ha van fix jövedelmed az az munkahelyed! Ez olyan mint otthon az átutalási!

Állami betegbiztosítás-ahová a munkaadó a járulékot utalja. Ha valakinek megtetszik egy állami betegbiztosító akkor annak a kérelmezőt be kell fogadnia? Mi van akkor ha egyik állami betegbiztosító sem fogadja be.Ez ugye azért fontos mert amíg nincs ez meg nem kapok fizetést sem.

Nem tehetik meg hogy nem fogadnak be! Viszont valószinű ki kell töltened egy pár papírt a meglevő illetve a volt betegségeidről! Nem jó füllenteni, de eredményesebb, ha nincs látható nyoma valaminek.... ;)

A különféle igazolásokhoz szükséges-e fénykép?

Ez így megválaszolhatatlan! Van amihez kell van amihez nem kell! A jogositvány kérelmedhez kell, a horgászigazolványhoz már csak területileg függően! Ha csak a himlő elleni oltásodról van szó, annál nem kell....
:laugh:



Munkaalkalmassági vizsgálat is szokás, ennek a díját kifizeti?

Te fogod fizetni! Neked kell a munkahely, nem? PL: sógorom kamionos, és egy "veszélyes anyag szállításáról" kellett neki külön alkalmatossági (tanfolyam is). Minden önerős volt! Igaz vannak olyan cégek ahol esetleg cégen belül (ingyen) kiadják, mert pl. van saját dokijuk >> VW / BMW / Audi stb.


Mikor szokás vagy szokás-e tűz és balesetvédelmi oktatást tartani az új dolgozóknál?

Ezt csak aláiratják velünk. Igaz én irodában dolgozom és az épület 1 emeletes. Itt bárki ugorhat is akár.... A felelősség viszont a tied! Ha kéred akkor fel kell, hogy világosítsanak!


Mennyire jellemző, hogy a dolgozókat tovább képzésre küldik?

Munkahely függő! Kis cégek kevésbbé!


Az europasszot eredetiben is be kell-e mutatni?

Ennél tanácstalan vagyok! Nekem ilyenem nincs és nem is volt! Annak ellenére, hogy (csak) magyar állampolgár vagyok, ilyet soha senki nem kért tőlem a 22 itteni évem alatt! Ez nekem új! Azt sem tusdom, hogy hogyan néz ki!


Ilyen?S Mire jó ez? Mire kell?


DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, btgyrgytms, muhaddib, Szilvi, eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #7663 Írta: ibzola
ibzola válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Sziasztok.
Nagyon jó, hogy van egy ilyen oldal...Én is új vagyok, igazából a határozott gondolat nemrég született meg a fejünkben...43 éves vagyok...
Feleségemmel és 19 éves (éppen OKJ-ra jár) fiammal eltakarodnánk innen.
Előnyünk, hogy Németországban él húgom és öcsém is már vagy 20 éve.
Hátrányunk, hogy Magyar oldalról semmit nem tudunk a teendőkről (remélem semmi teendőnk sincs:))
Értem ez alatt például azt, hogy ebben a pillanatban még alkalmazásban állok. Ha sikerül azonnali hatállyal kilépnem, akkor mit kellene itt elintéznem. (munkaügyi dolgok, esetleg munkanélküli segély, stb) Egyáltalán feltétlenül le kell jelentkeznem itt a munkanélküli ügyben...)
Olvastam egy olyan részt, hogy valami nyomtatványt kell(lehet) ott kitölteni, miszerint itthon vagy biztosítva... Ezt hogy kell érten? Ha nem itthon dolgozol (hát azért mész oda...) akkor mitől is lennél itthon bíztostva?
Amint itt megszűnik a munkahely, már nem vagy biztosítva, nem jól tudom?
Egyelőre ennyi, minden konkrét és általános infót epekedve várok. Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7667 Írta: themonk
themonk válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

Sziasztok.
Én is új vagyok. És én is szeretnék kimenni Németországba, azon belül Kölnbe. Annyi előnyöm van, hogy van egy német barátnőm és nála fogok élni, lakni. Viszont én sem nagyon tudom hogy itthon és utána odakint milyen teendője van az embernek. Az lenne még a kérdésem hogy a múltkor láttam, a tvben hogy Angliában vannak olyan magyar csoportok akik segítik azokat a magyarokat akik ki akarnak menni. Kérdésem az lenne hogy Németországban van e, vannak e hasonló kis csoportocskák? A válaszokat előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7668 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kiköltözéssel kapcsolatos teendők

themonk írta: Az lenne még a kérdésem hogy a múltkor láttam, a tvben hogy Angliában vannak olyan magyar csoportok akik segítik azokat a magyarokat akik ki akarnak menni. Kérdésem az lenne hogy Németországban van-e, vannak-e hasonló kis csoportocskák? A válaszokat előre is köszönöm.

Igen, megtaláltad. Jónéhányan nagyon készségesek itt. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne, Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!