Munkaerőközvetítő nélkül

  • joacs
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #13752 Írta: joacs
joacs válaszolt a következő témában: Munkaerőközvetítő nélkül

Köszönöm a válaszokat!
Én is tisztában vagyok vele hogy az emberek személyes adatai manapság már sok helyen megtalálhatóak csak érdekesnek találom.Aztán arra is gondoltam hogy lehet hogy a munkáltatónak voltak olyan tapasztalatai egyes magyarokkal hogy jobbnak látja ha így is leellenőrizni őket.Na mindegy ezen nem fog múlni átküldöm nekik.Jó a hasonlat DECOTEXT :)
üdv:joacs

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13755 Írta: pingpong53
pingpong53 válaszolt a következő témában: Munkaerőközvetítő nélkül

Nézem a németországi állás hirdetéseket,a különböző oldalakon és most van egy ami felkeltette az érdeklődésemet,csak a munkáltatónak az önéletrajzon kívül szüksége van a személyi igazolványom fénymásolatára is./állítólag/

Szia joacs!
Szerintem csak arról van szó, hogy külföldre utazáshoz kell egy érvényes utiokmány. Néha nagyritkán elöfordul, hogy mindennemü érvényes személyi stb. nélkül akar valaki külföldön dolgozni (magyar cégen keresztüli kiutazásnál). Ez még ma sem megy. Nem lehet lakcimre bejelenteni stb. Szóval kivételesen szerintem nem sáros a cég!
Szép estét! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13760 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Munkaerőközvetítő nélkül

Szerepel rajta az allampolgarsag is a szemelyin. Nem mindegy, hogy kell e "engedely" a munkavallalashoz vagy sem, attol fug milyen allampolgar vagy.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13765 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Munkaerőközvetítő nélkül

szemydavis21 írta: Miért laolaj te kimentél és ott keresel munkát?
Amúgy az én szakmámban 7-7,8 közötti árakat írnak bruttóban ...
Persze te gondolom a vendéglátásban dolgozol,vagy szeretnél.


Azért az én kintlétem nem olyan egyszerű ahogy azt ellehet képzelni.
Lényeg. Au-pairkétn kezdtem, majd gyors vátlás ahol most vagyok egy kínai éttermeben pultosként. Jelenleg, egy másik helyet kerestem magamnak, de rá kell döbbeni az embernek, hogy kevés nyelvtudással ne soak várjon az ember. Amiben gondolkozhat az a vendéglátás. Hogy miért? Ez a hely ahol van helye. Adnak szállsát többségben és kaját is. így amit keresel azt félre tudod tenni, később indulótőkének nagyon jó lesz vagy tovább lépni... akár.
Nem szeretnék vendéglátásban dolgozni, mert anyum szakács már jóóóó pár éve tudom, hogy ez a szekció nem egy leány álom. Igen muszáj nagy úr!! Ez van, de nézd a jó oldalát. Jelenleg ahova menni fogok akkor ápr-okt. sok sok sok új emberrel tudok megismerkedni, új kapcsolatok és sok más lehetőség. Mellette heti 45ó és tudok tanulni németül ami a legfontosabb! Nem szabad elfeledni nyelv nélkül csak ez az ág van. Másba nem nagyon vagyis nehéz gondokodni. Nekem szakmám logisztikus. Szeretnék majd valami ilyenben dolgzni, de ennek még odébb van az ideje. Nyelv nélkül nem sok esély van másik munkahelyen.
;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13792 Írta: kriemhild
kriemhild válaszolt a következő témában: Munkaerőközvetítő nélkül

A szemelyi igazolvány kérésnek egyszerü oka van, le akarnak informálni! Nem tudom, hogy milyen állásra jelentkeztél, de ahol pénzzel vagy emberekkel van dolgod (pl. szálloda, taxi) tudniuk kell, hogy van-e erkölcsi bizonyitványod, vagy van-e priuszod?
Az életrajzhoz, föleg ha níncs fénykép benne, tudniuk kell a megjelenésed is, egyes állásokba. Ez is jogos nem?
Amúgy megrostálnak, ez is jogos, hiszen ök akarnak alkalmazni és ök fáznak rá, ha nem voltak elég óvatosak!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #13794 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkaerőközvetítő nélkül

laolaj írta: Nekem szakmám logisztikus. Szeretnék majd valami ilyenben dolgzni, de ennek még odébb van az ideje.


Ez konkrétan mit fed. Ilyen szakmáról nem hallottam! Logisztika az szervezés, irányítás, telepítés és folyamatok optimalizálása vagy valami hasonló nem? Annyira különböznek az árúk hogy nem lehet egy embert ilyenre kiképezni. Mi a végzettséged pontosan?
:unsure:
Noha, nem egyszer látok X-LOGISTIC feliratokat kamionokon. Söfőr vagy? :whistle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!