Mit érdemes tanulni?

Több
11 éve 10 hónapja #20762 Írta: Andra001
Mit érdemes tanulni? téma létrehozva Andra001 által

Sziasztok!

Kérdésem az, hogy ha kb. fél év múlva megyünk ki, akkor addig érdemes-e valami egyszerűbb szakmát tanulni? Ha igen, akkor mit?

Én mérlegképes könyvelő vagyok, valamint pénzügyi asszisztens, ezzel ott sokra nem megyek szerintem. Jelenleg még a kisfiammal vagyok otthon, még van időm tanulni, de szeretnék felkészülten kiköltözni, hogy legyen valami értelmesebb dolog is a kezemben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20763 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Mit érdemes tanulni?

Szia!
En nem tudom, melyik szakmat lehet fel ev alatt megtanulni?
De nemetül feltetlenül kell tudni, azt fontos, hogy tanuljatok, ha nem megy.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20767 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mit érdemes tanulni?

Andra001 írta: Kérdésem az, hogy ha kb. fél év múlva megyünk ki, akkor addig érdemes-e valami egyszerűbb szakmát tanulni? Ha igen, akkor mit?Én mérlegképes könyvelő vagyok, valamint pénzügyi asszisztens, ezzel ott sokra nem megyek szerintem. Jelenleg még a kisfiammal vagyok otthon, még van időm tanulni, de szeretnék felkészülten kiköltözni, hogy legyen valami értelmesebb dolog is a kezemben.

Kedves Andrea! Gondolom ezt itt viccnek szántad! Először is, ha lenne is egy olyan szakma, amit fél év alatt meg lehet tanulni (Pl. taxis, buszvezető, reklámanyag kézbesítő, éjjeliőr, konyhai segéd, stb) és van is rá igény, akkor a probléma még mindig az, hogy ebben az új szakmában nincs praxisod és a kereseti lehetőség garantáltan nívó alatti!! Aztán tegyük fel, jól beszéled a nyelvet, és lesz munkahelyed, feltétlenül kell majd ovoda, ha a fiad még kicsi, de bizony ez nehéz ügy lesz, még akkor is ha anyagilag mondjuk semmi gondod! A könyvelői szakmát itt nem hiszem, hogy használni tudod, mert sem a törvényeket, sem az adórendszert, sem pedig a gazdasági együtthatókat nem ismered! Minden esetre irigylem az optimizmusod!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20776 Írta: Andra001
Andra001 válaszolt a következő témában: Mit érdemes tanulni?

Köszönöm a válaszokat!

Nem, nem viccnek szántam. Ilyen teljesen egyszerű szakmákra gondolok, mint bolti eladó, dajka, stb. Ezeket megnéztem, átlag 4-5 hónap alatt lehet elvégezni. Nyilván nem gondolom, hogy ezzel váltom meg a világot, de mindenképpen több lenne annál, mint ami most van. Nem lennék kevesebb azzal, ha valami ilyen a kezemben lenne (a tanfolyamok ma már nemzetközileg elismert papírt adnak, megnéztem).

Első körben én otthon maradnék pár évet, a fiam 1 éves. Az édesanyám kint vállalkozó 1 éve, ő segítene, valamint a férjem keresetéből élnénk. A fiamat nem akarom oviba rakni (még), ez nem téma.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20781 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Mit érdemes tanulni?

Ezek a pár hónap alatt elvégezhető tanfolyamok szerntem semmire sem jók különben nem küzdene évekig nagy részünk a sulival. Gyakorlatot szinte mindenütt elvárnak mint itthon, jobban szeretik ha van mert nem foglalsz le egy embert!
Nyelv nélkül lehet akármilyen végzettséged nem fogsz munkát kapni, de úgy látom egyre többen fejetlenül indulnak el. Nem értem hogy lehet kimenni úgy, hogy se munka se nyelvtudás se szakma. Az a pénz hamar elfogy amivel elindultatok, mi lesz utána?
Nem az észt akarom osztani, de Németország se a paradicsom ilyen kezdéssel.

Amit még muszáj leírjak!
A nyelvtanuláshoz is nagyon jó ötletek vannak ezen a fórumon, ezzel kell kezdeni. Senki nem fog munkát adni, azt mindenkinek magának kell megtalálnia, nagyon kevesen vannak olyan szerencsések akik úgy mehettek ki, hogy valaki fogta a kezüket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20785 Írta: Andra001
Andra001 válaszolt a következő témában: Mit érdemes tanulni?

Én hol írtam olyat, hogy fejetlenül mennék????

Tehát: édesanyám kint él, vállalkozó. Nála lakhatunk, a keresetével hozzájárul az életünkhöz. Férjem dolgozni fog (akkor indulunk, ha édesanyám talál munkát neki). Én eleve otthon vagyok, mivel kicsi a fiam. Nem most akarok menni, hanem amikor MINDEN adott. Nem gondolom, hogy ott az ölembe hullhat bármi, mindenért tenni kell, és tenni akarok (akarunk). Szerintem az, hogy sok hónappal előtte érdeklődöm, lehetőségeket keresek, felkészülök, az minden csak nem fejetlenség.

Köszönöm a segítségeket, bár a kérdésre választ nem kaptam, csupán kioktatást teljesen más témában, amiről semmit sem írtam.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!