Mit érdemes tanulni?

Több
11 éve 10 hónapja #20810 Írta: Andra001
Andra001 válaszolt a következő témában: Mit érdemes tanulni?

Köszönöm mindenkinek!

A gyakorlat: hát igen, azzal nem tudok mit kezdeni. Valahogy el kell indulni, mint ahogy itthon is egy pályakezdőnek. Csupán nem szeretnék üres kézzel menni, egy itteni érettségi, és könyvelői végzettség az ott nulla.

A műkörmös dolog sem rossz, egy időben hobbi szinten érdekelt, és az alapkészletem úgy 90%-ban meg is van (lámpa, csiszológép, zselék, díszítők, tip, stb.), és saját gyakorlatom még van is.

Köszi mindenkinek, át fogom gondolni, hogy mi lenne a legszerencsésebb. A nyelv nem kérdés, erre készülünk is tanárral.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20811 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Mit érdemes tanulni?

Szia Andra!
En meg mindig nem talalom azt a "fejetlenseg" szot, amire te hivatkozol. Ezt talaltam, Szugyatol:" Nyelv nélkül lehet akármilyen végzettséged nem fogsz munkát kapni, de úgy látom egyre többen fejetlenül indulnak el." Az en olvasatomban, ez nem rad vonatkozik, hanem az "egyre többen"-re. Ha te ezt magadra vonatkoztatod, az a te erzesed, de nem a masik irt rosszat.
De termeszetesen meg lehet sertödni, en altalaban ilyenkor nem irok több tanacsot, mert majd az en joszandeku szavaimat is esetleg kifordithatja esetleg, aki ilyen - ez most rad is vonatkozik, de masra is.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20819 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Mit érdemes tanulni?

Kedves Andra!
Nem fogok mentegetőzni a hozzászólásom miatt, leírtam a véleményemet, nem célirányosan írtam a fejetlenség szót, általánosítottam! :silly:
Te kérdeztél én válaszoltam te megsértődtél. Fölöslegesen!

Én nagyon sok hasznos infót összeszedtem ezen a fórumon, és nekem is volt amikor egy válasz nem tetszett, de én kérdeztem....

Szerintem ha az anyukád kinn vállalkozó akkor kérdezd őt, így kikerülöd a számodra nem tetsző válaszokat! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20833 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mit érdemes tanulni?

Andra001 írta: Köszönöm mindenkinek!

A gyakorlat: hát igen, azzal nem tudok mit kezdeni. Valahogy el kell indulni, mint ahogy itthon is egy pályakezdőnek. Csupán nem szeretnék üres kézzel menni, egy itteni érettségi, és könyvelői végzettség az ott nulla.

A műkörmös dolog sem rossz, egy időben hobbi szinten érdekelt, és az alapkészletem úgy 90%-ban meg is van (lámpa, csiszológép, zselék, díszítők, tip, stb.), és saját gyakorlatom még van is.

Köszi mindenkinek, át fogom gondolni, hogy mi lenne a legszerencsésebb. A nyelv nem kérdés, erre készülünk is tanárral.

HA gyerkoccel otthon lennel es ha van penz, akkor felejtsd el Mo.-on a "tanfolyamot". Gyere ki, tanulj nemetet vmilyen suliban es keress itt valami szakmai tanulasi lehetoseget. Ez nem is igazan a szakma miatt fontos, hanem a kapcsolatepites miatt. Ha itt jarsz iskolaba, ott lesz helyi ismerettseg, baratok, a sulinak van helyi kapcsolatrendszere etc..
Ez nyilvan koltsegesebb, sot valoszinuleg a draga kategoria. De ha van ido es penz, akkor a "networking" miatt itt erdemesebb valamit felepiteni. En epitkeznek a konyveloi tudasra is, mert igaz, hogy masok a jogi szabalyok, de az alapok rutin megvan. Arra talan fel lehetne valamit epiteni. Persze ez nem fel ev lesz, hanem inkabb 1.5 -2! Otthon meg addig is inkabb a nemetre koncentralj, ne egy masik szakmara. Szerintem..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20847 Írta: Andra001
Andra001 válaszolt a következő témában: Mit érdemes tanulni?

Köszi a tanácsot!

Gondolom a kinti tanuláshoz jó erős nyelvtudás kell. Pénteken megy a párom nyelvtanárhoz, akkor okosabbak leszünk, hogy mennyi idő alatt lehet eljutni egy jobb szintre.
Édesanyám sváb származású, gyerekkorában németül beszéltek. De ő is szinte mindent elfelejtett, kellett egy fél év mire mindent értett, és még egy pár hónap, mire beszélni is mert. Most már boldogul. Neki volt alapja, mégis ennyi idő volt, úgyhogy gondolom rá kell startolni rendesen a témára.

Többiek: nem sértődtem meg, elmondom még egyszer. Amiket leírtam, azt én kiéreztem a sorok mögül, ha félreértettem, akkor elnézést, de igenis félre érthető volt. Mindegy, nem kívánok ezen pörögni, kár a szóért. Köszi a tanácsokat nektek is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #20865 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mit érdemes tanulni?

Tessék! Itt egy példa arra hogy lehet kezdeni valamit!
http://sport.msn.mainap.hu/technikai/peter-tervezte-az-uj-porsche-911-et-15836
Érdemes a videót is megnézni! Semi más nem kell csak tanulni és egy kis tehetség!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!