Mit érdemes tanulni?

Több
11 éve 10 hónapja #20787 Írta: ediflor63
ediflor63 válaszolt a következő témában: Mit érdemes tanulni?

Szia !
Ha meg par evet amugyis otthon akarsz maradni a kisfiaddal, akkor szerintem jobban jarsz, ha itt vegzel el valami tanfolyamot. Persze , miutan megtanultad a nyelvet...
Egyebkent itt a legkeresettebb szakmak az egeszsegügyhöz kapcsolodoak (növer, apolo, idösgondozo,stb)
Sok sikert !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20788 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Mit érdemes tanulni?

Andra, szerintem senki sem irta, hogy fejetlenül mennel, csak azt, hogy sokan mennek fejetlenül. Bar a fel ev alatt megszerezhetö szakmakrol nekem is megvan a velemenyem.
De: mi azt gondoltuk, kerdeztel,valaszoltunk. Most megsertödtel, akkor nem oktatunk, tanulj meg mindent a sajat karodon!
Sok sikert:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20790 Írta: Andra001
Andra001 válaszolt a következő témában: Mit érdemes tanulni?

Kedves Ediflor63!

Köszönöm, nagyon hasznos volt a válaszod!

Kedves Éva!

Nem sértődtem meg, a válaszom nem neked szólt. Kitartok a válaszom mellett, a fejetlenség szó szerint elhangzott, és nem érzem magam ilyen embernek. De ez több szót nem is érdemel, a lényeg nem ez úgysem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20796 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Mit érdemes tanulni?

Kedves Andra !
A problem az alábbi idézet, melyet szinte minden hirdetéshez leírnak:

Feltételek:szakképesítés és szakmai gyakorlat, jó német nyelvtudás, szaknyelv ismerete.

Ebből a négyből 3 megszerezhető, a negyedik.....
Javaslat ????: takarítónő, szobalány/felszolgáló ( erősen függ a célterülettől ), gyorséttermi étkeztető, idősgondozó.
Ezekben talán egy jó nyelvtudással lehet kompenzálni a gyakorlat hiányát.

Kedves Szugya !
Amúgy a tanfolyamokkal semmi baj nincs, egy adott "szakmára" koncentrált képzés folyik, meg lehet tanulni tisztességesen. Hogy egyébként ki és mennyit küzd alaphelyzetben az iskolával, ezt inkább hagyjuk.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #20800 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mit érdemes tanulni?

Andra001 írta: Köszönöm a segítségeket, bár a kérdésre választ nem kaptam, csupán kioktatást teljesen más témában, amiről semmit sem írtam.



Nézd, mi nem tehetünk arról, hogy nem azt irtuk, amit vártál! Kioktatás? Ezt én nem látom. Mi jó ideje kint élnünk (én 1989-óta) s csak a tapasztalatunk alapján válaszoltunk! Ha téged viszont itt késsz és jó életkörülmények várnak, az édesanyád révén, akkor menj hozzá, megtakaritasz egy csomó bosszúságot és pénzt!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20806 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Mit érdemes tanulni?

Andra001 írta: Sziasztok!

Kérdésem az, hogy ha kb. fél év múlva megyünk ki, akkor addig érdemes-e valami egyszerűbb szakmát tanulni? Ha igen, akkor mit?

Én mérlegképes könyvelő vagyok, valamint pénzügyi asszisztens, ezzel ott sokra nem megyek szerintem. Jelenleg még a kisfiammal vagyok otthon, még van időm tanulni, de szeretnék felkészülten kiköltözni, hogy legyen valami értelmesebb dolog is a kezemben.


Szerintem ha van kézügyességed, szépérzéked, és egy műkörmös tanfolyamot elvégzel, és itt avval szerintem lehet keresni, persze ez is rengeteg meló, meg buktató, meg minden, de talán Neked ez egy jó lehetőség lenne. Családban csinálják, osztrákba járnak ki havi 4-5 napot, és megélnek belőle szépen. Mondjuk kezdő felszerelés bő 1millió volt + ismeretség is volt a vendégkör kiépítésekor. De mondom lehet alternatíva. És azért figyelj oda azok tanácsára, akik évek, évtizedek óta kint vannak. A nyelvet tanuld minden szabadidődben. Feleségem magyarban, 2 gyerek mellett, 8 hónap alatt megtanulta (tehát otthon sem lehetetlen), hogy simán felvették diplomás nővérnek, mondjuk napi 4-8 órát nyomta. sok sikert!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!