Mit érdemes tanulni?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 2 hónapja #35302 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mit érdemes tanulni?

andszö írta: Azért kíváncsi lennék, hány magyar honfitársunk ment ki annak idején vagy akár az utóbbipár évben úgy, hogy mindenben (nyelv, szakma stb) profi volt és nem voltak nehézségek. Ha valaki kérdez, akkor le lehet írni minden bántás, fellengzős stílus nélkül a javaslatokat. Egyébként nagyon sokan kimentek úgy hogy alapszintű nyelvtudáson kívül nem sok mindenük volt, mégis szorgalommal, alázattal és tanulni akarással sokra vitték. Nyilván nehezebb dolguk akadt, mint azoknak akik legalább a nyelvet tudták, de hangsúlyozom, nem vagyok benne biztos hogy ez sokaknak megvolt. Ezeket a tulajdonságokat is kellene erősíteni a kimenni szándékozókban.
Szép napot mindenkinek

Igen, vannak ilyenek, s nagy mázlival valahol kaptak egy állást. Tömegszálláson laknak, s kölcsön kocsival járnak haza mutogatni az új életük vivmányait, miközben 10-14 órát güriznek a McDoofban vagy épitkezéseken! Söt sokaknak van ötöse is a lottón, s végülis igazad van, mindnekinek ez a célja!
Hol olvastál Te itt fellengzös stilust? Kérlek idézd ezt be, mert akkor szólunk a Gergönek (admin) hogy törölje! Nem szabad senkit sértegetni, de ha csak az igazságról van szó, akkor szerintem Te vagy bajban. Én nem akarnám, hogy rózsaszinüre fessék a világot! Mi pontosan azt erösitjük másokban hogy ne legyenek elérhetetlen álmaik! Akkor ugynais nagyot fognak estni, s bizony pofára!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: odenag

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35303 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Mit érdemes tanulni?

Igen, alázat, szorgalom, kitartás, tanulni akarás! Remek alapok!
Amit én tudok neked erre írni, saját tapasztalatból:
Mi 8,5 éve élünk itt, tehát annó még mások voltak a körülmények. EU tagságunk hajnalán, munkavállalási engedéllyel kicsit nehezebb volt, nem is beszélve DECOékról (ne haragudj, hogy a nevedben beszélek), akik még EU előtt érkezett a cucializmus éveiben...
Szóval mi annó úgy indultunk neki, hogy:

1. jóóó sok hónapot terveztünk
2. tőkét gyüjtöttünk
3. nekem volt már akkor egy középfokú német nyelvvizsgám és jóóó pár év német tanulás a hátam mögött
4. Igaz, egyetemet hagytam ott a kiköltözés miatt, de az az ág amúgy is holtvágánynak bizonyult
5. Az elelején 5 családnál babyszitterkedtem és mellette takarítottam...
6. Mázlim volt, hogy felvettek az első komoly munkahelyemre, ahol keményen bedobtam magam.
7. rengeteget képeztem magam (tovább) és még most is azt teszem (mondjuk nekem ez egy fontos alapelvem...)

És igen, Gergőnek igazat adok, sokat-sokat változott a munkaerő piac!!!

Távol álljon tőlem a dicsekvés, de ha már szóba került, szívesen osztom meg a tapasztalataimat!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit, kirschblute, zsoltiabéka, odenag

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35322 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mit érdemes tanulni?

andszö írta: Sziasztok!
Azért kíváncsi lennék, hány magyar honfitársunk ment ki annak idején vagy akár az utóbbipár évben úgy, hogy mindenben (nyelv, szakma stb) profi volt és nem voltak nehézségek. Ha valaki kérdez, akkor le lehet írni minden bántás, fellengzős stílus nélkül a javaslatokat. Egyébként nagyon sokan kimentek úgy hogy alapszintű nyelvtudáson kívül nem sok mindenük volt, mégis szorgalommal, alázattal és tanulni akarással sokra vitték. Nyilván nehezebb dolguk akadt, mint azoknak akik legalább a nyelvet tudták, de hangsúlyozom, nem vagyok benne biztos hogy ez sokaknak megvolt. Ezeket a tulajdonságokat is kellene erősíteni a kimenni szándékozókban.
Szép napot mindenkinek

Hibas az ok-okozati logika. Abbol, hogy vannak olyanok akik 0 kezdo tudassal karriert csinaltak Nemetorszagban, nem kovetkezik, hogy az az ember/csalad aki tervezi a nemet kikoltozest, az 0 tudassal ugyanigy fog jarni. Meg akkor sem ha alazattal es nagy munkabirassal all neki!
A helyes kovetkeztetes ebbol az esetbol az, hogy vannak akiknek mazlijuk van az eletben, de ha biztosra akarunk menni akkor bizony vegigcsinalom azt az utat ami a biztos eredmeny fele visz.
Mashogy fogalmazva, azert mert nehany ember tulelt mar kozlekedesi balesetet ugy, hogy nem volt bekotve az ove, attol en meg bekotom az ovem..

Nem mellesleg en/mi ugy kerultunk ide, hogy 10+ ev mernoktapasztalat, folyekony angol(!) tudas, mar meglevo kulfoldi tapasztalat es epp itt adodott egy lehetoseg. Amikor megpalyaztam nem az volt a kerdes, hogy felvegyenek, hanem az, hogy intezzuk el, hogy a masik cegtol (cegcsoporton beluli mozgas) elengedjenek. A felesegem pedig kozepfok feletti nemet tudassal (passziv tudas, mert jo 8-10 eve akkor mar nem hasznalta) itt 6-7 honap intenziv nemet kurzusra jart. Mellette o is beszel angolul.
Egy percig nem volt problemank utana az itteni beilleszkedessel.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Athena1985, odenag

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!