Munkavállalási engedély

Több
13 éve 5 hónapja #2345 Írta: Vatbrigi
Munkavállalási engedély téma létrehozva Vatbrigi által

Sziasztok!
Érdeklődnék hogy ha valaki GBR-ben dolgozik kint Németországban
akkor megbüntethetik-e őket azért mert hogy nincs munkavállalási engedélyük?Mert Én utána nézegettem és igazából a GBR-hez nem írták hogy külön munkavállalási engedély kellene?Ha valaki tud segíteni kérem írjon mert fontos lenne!!!!
Köszi előre is!
Üdv:Vatbrigi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2353 Írta: Cosy
Cosy válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Vállalkozásnak nem kell munkavállalási engedély, az a munkavállalóknak jár(na).
Nem lehet, hogy kevered valamivel?

Ha beavatnál minket az ügy mélyebb rejtelmeibe, ha röviden összefoglalnád, hogy mi van, mi történt, akkor talán arra is rájönnénk, hogy mi az ami megijesztett. B)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2355 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Kösz a válaszod!Röviden.Tegnap le csaptak rájuk a vámosok kint Németbe és azt mondták hogy nincs munkavállalási engedélyük és így megbüntették Őket 35 euróra fejenként meg azt mondták nekik hogy úgy menjenek ki mégis dolgozni hogy ha kint a munkahelyen megfogják Őket akkor egész onnantól kezdve amióta kint vannak naponta 40 euró bírságot kell nekik kifizetni,meg azt mondták,hogy ma induljanak is hazafele!!!! Azt mondták hogy ez a GBR nem elég ahhoz hogy Ők ott kint dolgozhassanak az építőiparban!!!Én utána néztem itt az interneten,hogy hogyan működik ez a GBR és nem írta,hogy még külön munkavállalási engedély kellene ahhoz hogy dolgozhassanak kint!!!!!
Ha tudsz kérlek segíts!!!!!
Válaszodat előre is köszönöm!!!!!
Üdv:Vatbrigi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2356 Írta: Cosy
Cosy válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Attól tartok a vámosok erre gondolnak: látszatvállalkozás

Erröl már többször esett szó ezen a fórumon. Próbáltam megkeresni, de nem találom. Emlékszem még azt is írtam, hogy a vámosok szerint, ha egy építkezésen GbR dolgozik, az már eleve gyanús! :evil:

Szóval véleményem szerint a vámosok lecsaptak egy épitöipari cégre és annak az egyik épitkezésen bújtatott munkavállalókat találtak. A GbR (akiknek nincs más megbízásuk, csak az az egyetlen cég, ill. csak ezen az egyetlen építkezésen dolgoznk) ennek a klasszikus formája. Sajnos. Nincs mit tenni.

Nem tudom érted amit írtam? :blush:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2357 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Köszi a válaszod!
Igen értem mert pont erről a látszatvállalkozásról olvastam az este!És akkor ilyenkor nincs mit tenni?Akkor ezek szerint tényleg nem dolgozhatnak tovább így?Vagy akkor mit lehet tenni ilyenkor?Ha esetleg még ebben tudnál segíteni nagyon megköszönném!!!!!!!!!
Várom válaszod!!!!
Üdv:Brigi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2358 Írta: Cosy
Cosy válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Brigi sajnálom, de én nem tudok segíteni. Egyrészt nincs benne tapasztalatom, másrészt nem vagyok jogász.

Egy német jogi fórumon talán többet tudnak mondani, de attól tartok ingyenesen nem fogsz kapni segítséget.
Azt, hogy egyáltalán lehetséges-e valamit tenni (én erösen kétlem), mert egy szabálytalanság történt, ha nem mindjárt törvénysértés, amit a vámosok kiszürtek.

Mi mond az megbízó? Hogy áll ö a kérdéshez? Az ö szerepe fontos. Kérdés akar-e a férjedékkel tovább kooperálni, öket rendes alkalmazottként foglalkoztatni? Ha igen, akkor így esetleg van a férjedéknek jövöjük, de most semmiképpen. Most a cégnek nagy összegü büntetést kell leperkálnia, valószinü ök most egy életre megtanulták, hogy GbR-el soha! Meg akarták spórolni a béreket és azok közterheit ...
Andrea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!