Munkavállalási engedély

Több
13 éve 5 hónapja #2359 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Szia Andi!
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszodat!!!!!!!Nagyon sokat segítettél,megértettem mindent!!!!!!!!!Hát nagyon sajnálom mert ez az esélyünk lett volna a jobb élethez mert itt még legalább pénzt is kaptak nem úgy mint sok helyen!!!!!!!!!
A munkájukkal meg voltak elégedve úgy hogy majd látjuk hogy hogyan tovább!!!!!!!!!
Köszönök mindent!!!!!!!!
Üdv:Brigi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2360 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Brigi tudom, hogy nem túl nagy vigasz, de 2011.05.01-től már munkavállalási engedély nélkül tudja a férjedéket alkalmazni a német...persze, ha akarja.
Addig meg esetleg úgy tudjátok megoldani, hogy több cégnek dolgozzanak a fiúk, akkor nem fognak látszatvállalkozónak tűnni.
Kitartást addig, tudom, hogy egy hónapot is sok várni a semmiből, de hamar eljön a május. ;)

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2367 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Szia Brigi!

Mint GbR-es tag, ha Gesellschafter a férjed és minden rendben van a vállalkozással

van adószám, Freistellung, minden tag rendelkezik szerzödéssel, megbízás, etc... akkor a Zollamt nem köthet bele. Ebben az esetben nincs szó álvállalkozásról. Mennyire tudták magukat megértetni a Zoll-osokkal? Sokszor a nyelvi hiányosságok révén kapnak vérszemet és mondanak ilyeneket, hogy "legjobb ha most hazamentek" A 35€-os büntetés pedig illegális foglalkoztatás címen kevés...

Üdv. Athena

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja - 13 éve 5 hónapja #2371 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Szia Athena!
Köszönöm a válaszod,most kérdeztem meg a páromat hogy nekik ilyesmi van-e azt mondta hogy voltak a Gbr-es papírt csinálni meg az illetékes önkormányzatnál vagy hol a vállalkozást bejelenteni!!!Tolmácsot vittek magukkal a vámosok úgy hogy nyelvi gond nem volt!!!Itt a kinti német vállalkozót is elővették aki dolgoztatta Őket!!!!Egyszerre mentek a szállásokra meg a vállalkozóhoz is!!!!!!Úgy hogy nagy razzia volt!!!!Meg azt monda állítólag nekik csak azért ennyi lett a büntetés mert elsőre kapták el őket!!!!A vállalkozó biztos nem ennyit fog kapni!!!!
Most várják hogy hogyan tovább!!!!
Köszönök mindent!!!!!
Üdv:Brigi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2387 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Szia Brigi!

Kicsit furcsa a szitu. Mert nekem is voltak építöiparos ügyfeleim, akiket ellenörzött a Zollamt, és az ég világon semmi gond nem volt velük. Itt valszeg a vállalkozó eleve sáros, ezért problémás a dolog... Remélem hamarosan megoldódik! Kitartás!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2390 Írta: Augsburg
Augsburg válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Sziasztok,

Itt a bibi a Fövállalkozoval van. Valami sunyitása van neki a Finanzamt felé, mert a zoll-sok csak ugy nem jönnek ki.
Munkavállalási engedély május 1-töl, csak abban az esetben lehetséges,, ha itt bejelentett lakhellyel s itt tartozkodási papirral rendelkeznek a fiuk, + munkaszerzödés. csak ugy nem kap senki engedélyt sajnos.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!