Munkavállalási engedély

  • zolika1
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja - 13 éve 5 hónapja #2439 Írta: zolika1
zolika1 válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Sziasztok
Azért írok mert látom itt szinte mindenki tud segíteni mindenkinek néhány kérdésben!Azt szeretném kérdezni hogy én itt dolgozom egy cégnél,és azzal a munkavállalói engedéllyel ami van nekem most azzal másik munkahelyre is mehetek?Vagy másikat kell intézzek?
Meg ugy hallottam hogy kint meglehet igényelni a családipótlékot,arra lennék kiváncsi ha van bejelentett munkahelyem de a családom még nem él kint velem(persze tervben van hogy ők is jönnek ki) akkor is megigényelhetném-e?
A harmadik kérdésem pedig az lenne,hogy az én egyik gyermekem tartósan beteg,és azt szeretném megtudni hogy az ilyen gyermekeknek fenntartott óvodáról,óvodákról tudtok-e valamit mondani?!
Előre is köszi a segítséget!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja - 13 éve 5 hónapja #2441 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Szia Zolika!

Attól függ, hogy adott munkáltatóhoz kötött-e a munkavállalási - ha igen, akkor nyilván rá van írva és akkor újra kell kezdeni a procedúrát.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2444 Írta: pepe
pepe válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Szia Zolika!
Mivel.hogy te dolgozol bejelentve itt,de a család otthon van
igényelheted a családit,de nem a teljes összeget /184Euró/
adják,ha nem levonják belőle az otthonit!Ha majd a gyerek kint él veletek és ide lesztek bejelentkezve akkor jár a teljes összeg!Elvileg a munkáltatódnak,már kellet volna adni papírokat a családival kapcsolatba!
Peti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Csopaki
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2451 Írta: Csopaki
Csopaki válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Kedves Zolika!

Ha most van egy munkavállalási engedélyed, akkor azt valószinüleg egy adott munkaadónál elvégzendö konkrét munkára adták ki (Arbeitserlaubnis EU). Ez egy évig köt téged ehhez a munkaadóhoz. Ezt úgy értem, hogy ha ezalatt az elsö év alatt szeretnél munkahelyet változtatni, akkor újra kell kezdened az engedélyeztetési procedúrát az új munkaadóval. Ha viszont már kibírtál egy évet az elsö munkaadónál, akkor menj be a munkaügyi hivatalba, kérvényezd meg az "Arbeitsberechtigung EU" nevü engedélyt, ami korlátlan érvényességü. Ezt egy év után, ha nem tettél rossz fát a tüzre, kiadják. Ezzel az új engedélyeddel a zsebedben aztán már nyugodtan változtathatsz, oda mész ahová akarsz, minden német munkaadónál érvényes.

A tartósan beteg kisgyermekeddel kapcsolatban: amikor a pici már itteni bejelentett lakos lesz, akkor lehetösége van u.n. "Integrationskindegarten" nevü óvodába járni. Ezek olyan ovik, ahol egészséges és tartósan beteg gyerekekkel vegyes csoportokban foglalkozank. Àltalaban az óvónö(k) mellett diplomás és erre szakosodott szociálpedagógus is jelen van a csoportokban. Èn nagyon sok jót hallottam ezekröl az ovikról: mind az egészséges mind a beteg gyerekek szempontjából jó megoldásnak tünnek. De nem sok van belölük, érdeklödd meg, hogy a közeledben van-e ilyen. Ùgy tudom, hogy a gyermek felvételét gyerekorvosi igazolással és a helyi "Gesundheitsamt" pozitiv véleményével kell alátámasztani.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • zolika1
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2458 Írta: zolika1
zolika1 válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Kedves Helga,Peti és Csopaki!
Köszönöm a válaszokat,igy többet tudok mostmár!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • zolika1
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2642 Írta: zolika1
zolika1 válaszolt a következő témában: Munkavállalási engedély

Sajnos nekem az a gond,hogy magyar cégtöl vagyok kinn Ebersdorfban. 5 hetet kinn vagyok,1 hetet otthon. ezért szeretnék valami németországi munkát,hogy ott kinn legyek bejelentve.több lenne a pénzem is ,és a lehetöségeim is.. sajnos igy nem tudok papirt sem kérni,mivel magyarba vagyok bejelentve. kinn pedig csak kiküldetésben vagyok. kellemes ünnepeket!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!