Fodrász munka Németországban

Több
13 éve 2 hete #4220 Írta: gymarti
Fodrász munka Németországban téma létrehozva gymarti által

Hááát, azért nem a szomszédban van. Mivel van egy munkahelye, ahonnan nem tud csak úgy lelépni egyetlen napra sem (és reggeltől-estig dolgozik), ez nem kivitelezhető. De épp ezért szeretne hosszabb időre kimenni, hogy mindent helyben tudjon intézni.
De a nyelvtudásra visszatérve érthető, hogy kell tudni kommunikálni (bár a mi szakmánkban nem hinném, hogy felsőfokú nyelvtudásra lenne szükség), épp ezért tanulunk, gyakorlunk folyamatosan, hogy mire használnunk kell, gond nélkül meg tudjunk szólalni.Tudom, hogy sokan futnak úgy neki, hogy alig ismerik a nyelvet, de majd kint megtanulnak. Biztos sokat lehet úgy fejlődni, hogy nem hallasz magyar szót, csak németet.
Igazán viszont arra lennék kíváncsi (ha valaki tudna erre is reagálni), hogy van-e igény a mi szakmánkra?
Köszönöm a véleményed:) !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #4222 Írta: Tundyke
Tundyke válaszolt a következő témában: Fodrász munka Németországban

Szia Márti!
Tegnap érkeztem Stuttgart mellé,szintén fodrász vagyok.4 helyre küldtem el e-mailben az önéletrajzom-eddig ezekre nem érkezett válasz.Két helyet hívtam fel telefonon,az egyik helyen nem vették fel,a másik helyen igen.Már délután mennem kellett személyesen.Beszélgettünk,odaadtam minden papíromat,megnéztek minden oklevelet(szakmai továbbképzésekről).Holnap megyek próbamunkára.Hát,röviden ennyi történt a mai napon.Üdv,Tündyke.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #4233 Írta: gymarti
gymarti válaszolt a következő témában: Fodrász munka Németországban

Szia Tündyke!

Köszi a hozzászólást!
Gratulálok, azért ez nem rossz eredmény:)! Remélem sikerrel jársz!
Ha megtennéd, hogy megírod, hogyan zajlott ez a bemutatkozó beszélgetés, illetve hogy az okleveleiden kívül mire voltak még kíváncsiak, megköszönném.
A próbamunka miből áll? Csak hajvágás vagy valamilyen vegyszeres munkát is kérnek? Ha már túl vagy rajta, megosztod velem a tapasztalataidat?
Őszintén szólva nekem nincsenek okleveleim, viszont közel 20 éve vagyok a pályán és a legnevesebb magyar fodrász volt a mesterem.
Vajon ez számít-e náluk, vagy csak a papírokra kíváncsiak?
Ha minden igaz, mi is Stuttgart közelébe mennénk. De ez még csak a reménybeli jövő...;)
Érdekelne még, ha nem titok, hogyan alkalmaznak majd (munkaidő, fizetés).
Várom az élménybeszámolódat! Előre is köszönöm!

Szép estét és sok sikert a holnaphoz!

Márti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
13 éve 2 hete - 13 éve 2 hete #4237 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Fodrász munka Németországban

Szia Tündi!
Válaszoltam volna neked de a citromail-re nem mennek el a leveleim, küldj egy másik e-mail címet légyszíves!
Sok sikert szeretnék neked kívánni a holnapi naphoz! Légy ügyes!
Én egy ingyenes nyelvtanfolyami helyet szeretnék holnap megkapni, gyakornoki állással, aztán remélhetőleg jövőbeli munkahellyel.
Üdv. Jó éjt. Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete - 13 éve 2 hete #4242 Írta: Tundyke
Tundyke válaszolt a következő témában: Fodrász munka Németországban

Szia Maya!
Az állásinterjúval kapcsolatban annyi, hogy nagyon izgultam de semmivel nem szőröztek. A mai próbamunkával kapcsolatban is nagyon izgulok, persze nem a munka részével hanem mindíg attól félek, hogy valamit nem értek meg. Majd írok mi volt. Na meg,a Reutlingeni városi közlekedést kellene tanulni s.o.s mert szörnyű nehéz. Én is teljesen egyedül vagyok itt. Egy barátunkkal jöttem ki de Ő hétfőn elment dolgozni és pénteken este jön haza. Nem gondoltam, hogy ilyen bonyolult a helyi közlekedés de rendesek az emberek, lépten-nyomon kérdezgettem őket, hogy merre, melyik busszal kell mennem és mindíg segítettek. Hatalmas a város, rengeteg busz..huuu. Nincs valaki itt Reutlingenből? Nagyon hálás lennék ha elmagyarázná...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete - 13 éve 1 hete #4285 Írta: Tundyke
Tundyke válaszolt a következő témában: Fodrász munka Németországban

Sziasztok! :)
Megígértem,hogy megírom mi volt ma.Hát, minden rendben volt, ma 5 órát voltam a fodrászatban és holnapután meg 6 órát kell mennem. Azt mondták amit csináltam mind jó volt.4 frizut kellett, férfi hajvágás, szárítás, női szárítás, női festés, melír, vágás, szárítás. Közben nekem is a torkomban dobogott a szivem mert féltem, hogy valamit nem értek meg de nem volt gond. Ennyi a mai mesélnivalóm. Márti,az összes íratomat teljesen átnézték és ami sokat nyomott a latba azok a fényképek amiket a munkáimról készítettem. Én csinálok hajtetoválást is ők meg csak nézték, hogy hú de jó. Az itt nem számít, hogy otthon te kinél tanultál mert itt azok a nevek nem ísmertek. Meg nem azon múlik hanem rajtunk, vagyis a két kicsi kezünkön...:cheer:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!