Fodrász munka Németországban

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
13 éve 2 hete #4287 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Fodrász munka Németországban

Gratula Tündi!
Ügyes vagy!Örülök, hogy munkát kaptál!
Üdv. Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #4288 Írta: Tundyke
Tundyke válaszolt a következő témában: Fodrász munka Németországban

Még nincs munkaszerződés,még az is próba nap lesz.Már tudom az oda és vissza utat busszal:lol: Nekem ez fontos volt,mert a város másik felébe kell mennem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #4292 Írta: gymarti
gymarti válaszolt a következő témában: Fodrász munka Németországban

Szia Tündi!

Gratulálok, nagyon ügyes vagy:) !
A leírtak alapján meglesz az állás, tuti!
Hááát, ezek szerint semmit nem bíznak a véletlenre. Alaposan felmérték a tudásod, ha 4 különböző munkát kértek. Dauer nem volt? Az remélem ott sem divat:P . A modelleket ők adták, nem Neked kellett vinni, ugye?
Fóliás melírt kértek? A hajtetoválás jó ötlet, nagyon látványos. Én még nem próbáltam és a hajfelvarrást sem. De ha igénylik, megtanulom.

az összes íratomat teljesen átnézték: konkrétan milyen iratokra gondolsz?
Csak a bizik (érettségi, fodrászbizi), vagy még más is?
A bizonyítványaidat hivatalosan lefordíttattad itthon, vagy elég, ha Te lefordítod nekik egy külön papíron? Bocsi a sok kérdésért, de érdekel minden a témával kapcsolatban.
Arról esett szó, hogy milyen módon alkalmaznak, ha sikerül? Teljes munkaidő, részmunkaidő, hány óra naponta? Hogy kapsz fizut? Van egy fix és a többi a vendégek után+ a jatt? Ha nem vagyok indiszkrét:blush: ...

Köszi, ha válaszolsz és sok sikert a folytatáshoz! Szerintem semmi gond nem lesz, simán menni fog, ne izgulj! A közlekedésbe is biztos belejössz hamar;) !


Szép napot!

Márti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #4301 Írta: gymarti
gymarti válaszolt a következő témában: Fodrász munka Németországban

Tündi, lenne még egy kérdésem.
Olvastam, hogy dolgoztál Ausztriában fodrászként. Meddig voltál kint és miért jöttél onnan haza, ha nem titok? Nem tetszett, vagy a munkával volt gond?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #4317 Írta: Tundyke
Tundyke válaszolt a következő témában: Fodrász munka Németországban

Szia!
Elsőként persze a szakmával kapcsolatos iratokat,ahogy felsoroltad.Azután a lakcím igazolót,személyes iratokat,adószámot(ittenit).Ennyi volt,megnézték,de csak az önéletrajzomból és a bizonyítványból kértek egy-egy példányt.Dauer nem volt,szerintem itt is ritka.legalábbis remélem.Otthon is 1 évbe,egyet ha kellett csinálni.Igen,ők adták a modelleket.Először óvatosak voltak.A legrövidebb hajú tanuló kislánynak kellett beszárítani a haját.Akkor megnézték(2 főnöknő!),de odahívták konzultálni a másik 2 dolgozót is.Utána kaptam egy betérő férfi vendéget,nagyon jó haja volt.Öröm volt csinálni.Szegényt jól megmustrálták,és megkérdezték,hogy volt megelégedve.Ő meg a drága,mondta,hogy ilyen jól még soha nem volt levágva a haja.:-)))
Utána megkaptam egy női rövid hajú vendéget.Ez is jó lett.És utána kaptam a fekete levest,a másik tanuló kislányt behívták.Neki olyan haja volt,amilyet soha nem kívánsz a kezeid közé.!-5 cm lenövéssel,az 5 centis rész után 20cm eltört(vegyszeres és vasalóval) hajközéppel,és hajvéggel.Ebből kellett egy közép barna hajalpot festeni,és bele élénk piros melír csíkokat.Utána tépett Kleo fazonra levágni,és főnözni.Ja,azt elfelejtettem,hogy még göndör is volt a lány haja.Na,én úgy kihúztam finistermék és vasaló nélkül,hogy a főnöknő azt hitte vasaltam is.Na ennyi.
Ausztriába szobalányként voltam.Az egy tévedéd volt.Ausztriában nem szeretik a magyarokat.Vagy ez a szakma nincs megbecsülve.Igazi cselédként bántak velünk.Na puszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #4321 Írta: gymarti
gymarti válaszolt a következő témában: Fodrász munka Németországban

Tündi, ezek tényleg komolyan veszik! Az a melíros móka... Tényleg nem kívánnám a kezeim közé:) !
Azért az elgondolkodtató, hogy akár csak egy tanuló is hogy dolgozhat ilyen ápolatlan hajjal egy (gondolom szép és igényes) szépségszalonban! Nálunk anno még az is meg volt követelve, hogy legalább egy szolid smink legyen mindenkin (meg egyenpóló meg széles mosoly stb.)! Ami szerintem elvárható. Ki ül le szívesen egy ápolatlan külsejű fodrászhoz, kozmetikushoz? Téged meg töviről-hegyire leteszteltek! De ügyes voltál és olyat alkottál, hogy ihaj;) !Ilyet ők biztos nem tudnak. Le is esett az álluk! Azért arra kíváncsi lennék, hogy oldottad meg a festés-melírozást. Először melír, fóliák közé festés, vagy előbb egy alapszín, utána melír. Ez attól is függ, hogy eleve melírozó festéket használtál-e vagy csak sima vöröset. Gondolom az anyagot ők adták.
Tündi, köszi az élménybeszámolót, ezek szerint nem reménytelen a helyzet, sőt! Ha már sínen vagy és még van kedved, írj majd az első napjaidról! Hogy boldogultál, hogyan fogadtak a vendégek és a kollégák? Kedvesek-e veled...stb. És ha még a munkaidőről és a fizuról is néhány szót...Meg arról, hogy kell-e hivatalos fordítás a biziről. De csak ha nem mentem még az agyadra:P ! Köszi mindent!
Márti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!