Fodrász munka Németországban

Több
13 éve 1 hete #4351 Írta: Tundyke
Tundyke válaszolt a következő témában: Fodrász munka Németországban

Úgy csináltam,ahogy tanultam.Először fóliába melír,majd alapszínt felkentem.Szép lett az alapszín is,meg a melír is.Ma voltam megint,ma három vendégnek kelett megcsinálnom a haját.A vendégek aranyosak voltak,minden alkalommal ezt tapasztaltam.Két vendégtől borravalót is kaptam.Megint megkérdezték a vendégeket,h minden rendben volt-e.Kivétel nélkül azt mondták,h igen.A munka végén azt mondta az egyik főnöknő,h jövő héten keddig eldöntik,h felvesznek-e vagy sem.Hát,furcsának találom ezt az egészet így.Talán addig másik jelentkező megy próbamunkára.Nemtudom,h megy ez ítt.Én azt gondoltam,h egyből megmondják majd,h kellek-e vagy sem.Én a bizonyítványomat hivatalosan,hitelesítve fordíttattam le,és mindenhol megmutatom,de annak a fénymásolatát hagyom ott.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #4353 Írta: Tundyke
Tundyke válaszolt a következő témában: Fodrász munka Németországban

Arra elfelejtettem reagálni,amit a tanuló hajáról írtál.Teljes mértékben igazad van.Én is megdöbbentem a haján,és nálunk ugyanaz volt a követelmény,mint nálatok.Mindennap igényesen csinosan,ápoltan kellett megjelenni.A hajunk kifogástalan állapotáról nemis beszélve.De talán itt sem ez az általános.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Evuka
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hete #4359 Írta: Evuka
Evuka válaszolt a következő témában: Fodrász munka Németországban

Szia Tundyke

Én azt szeretném tudni, hogy hogyan jutottál ki Németországba? Hogy találtad az állást? Én is szeretnék kimenni dolgozni,30 éve vagyok fodrász és van egy alapfokú nyelvvizsgám.
Éva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #4363 Írta: Tundyke
Tundyke válaszolt a következő témában: Fodrász munka Németországban

Ha kicsit visszalapozol megtalálod.Kijöttem vasárnap,és hétfőn már küldtem e-mailben az önéletrajzomat.Rákerestem a neten a meghírdetett állásokra,és felhívtam a megadott tel,számot.Azt most mondom neked,hogy alapfokkal ne akarj kijönni.Ha komolyak a szándékaid most azonnal kezdj el még tanulni.Nem elég az alapfok.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Evuka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete - 13 éve 1 hete #4366 Írta: gymarti
gymarti válaszolt a következő témában: Fodrász munka Németországban

Tundyke írta: Úgy csináltam,ahogy tanultam.Először fóliába melír,majd alapszínt felkentem.Szép lett az alapszín is,meg a melír is.Ma voltam megint,ma három vendégnek kelett megcsinálnom a haját.A vendégek aranyosak voltak,minden alkalommal ezt tapasztaltam.Két vendégtől borravalót is kaptam.Megint megkérdezték a vendégeket,h minden rendben volt-e.Kivétel nélkül azt mondták,h igen.A munka végén azt mondta az egyik főnöknő,h jövő héten keddig eldöntik,h felvesznek-e vagy sem.Hát,furcsának találom ezt az egészet így.Talán addig másik jelentkező megy próbamunkára.Nemtudom,h megy ez ítt.Én azt gondoltam,h egyből megmondják majd,h kellek-e vagy sem.Én a bizonyítványomat hivatalosan,hitelesítve fordíttattam le,és mindenhol megmutatom,de annak a fénymásolatát hagyom ott.

Ez tényleg furcsa! Nagyon máshogy működnek, mint mi. Valószínűleg az lehet, amit Te is írtál, biztos megdolgoztatnak még egy pár embert, aztán majd döntenek. Kint élő barátaink is mondták, hogy ezt szokták csinálni. Elvégeztetnek veled egy csomó munkát, aztán majd valamikor eldöntik, hogy kellesz-e. Érdekes népség...
Azért én drukkolok, remélem sikerül!
Egyébként ez egy szép, nagy szalon mindenféle szolgáltatással, vagy egy kisebb üzlet? Nyilván ez sem mindegy.Milyen anyagokkal dolgoznak kint?
Írtad, hogy alapfokkal el se induljon senki. Nekem érettségim van németből, most frissítem a tudásom (gyorsan ráállt az agyam). Terveink szerint nem is kezdenék azonnal, ha a páromnak sikerül munkát találnia. De ha máshogy alakul és nekem kell dolgozni, vajon menni fog-e? Bár azt sejtem, hogy egy fodrász fizetésből meg a Kindergeldből nem élnénk meg négyen...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #4367 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Fodrász munka Németországban

Bocsi a belszolásért :) de igen itt igy mennek a dolgok, hogy tőbb embert dolgoztatnak 2-vagy 3 napig probaidő cimén aztán eldőntik 1 hét vagy két hét mulva hogy kellesz-e nekik ?
Van aki folyamatosan megy probamunkára és majd egy honapot ingyen dolgozik hol itt hol ott mig végleg fel nem veszik sajna :sick:
a másik voltam már itt kint fográsznál, hát gyalázatos én is szalonban dolgoztam fodrászok kőzőtt 14 évig mint manikürős, pedikürős masszőr, tudom milyen munkát végeznek a mieink. és mennyiért természetesen.
;)
elmentem itt egy sima mosás, vágásra, 80 eurot fizettem, majd leültem, ja és mire haza mentem nem volt frizurám :ohmy:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!