Adókártya, adószám

Több
12 éve 7 hónapja #7844 Írta: zoltanjuhasz
zoltanjuhasz válaszolt a következő témában: Adókártya, adószám

Sziasztok!

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy adószámért kell e fizetni kint? Azt már megtudtam itt, hogy mint munkavállaló megyek ki, akkor az első bevallásnál kapom meg.

Ill. a tb kártyáért kell e fizetnem majd?

Köszönöm nektek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7850 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Adókártya, adószám

se az adószámért, se a tb kártyáért nem kell fizetni
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zoltanjuhasz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8106 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Adókártya, adószám

Pár hete kint vagyunk gyerekestül mi is. Be vagyunk lakásra jelentkezve. Postán kaptam egy "Steuernummer""-t a Finanzamttól. Gondolom ez elég már erre a 2-3 hónapra ami az évből hátra van, ezzel már be tud jelenteni a munkaadóm? A gond ugyanis ez: van egy állásajánlatom, rögtön kezdhetnék is (kis cégnél), a főnök kért egy adószámot és egy biztosítási számot. Itt viszont azt olvasom, hogy neki kell bejelentenie a biztosítóhoz, és akkor lesz nekem biztosítási számom.
Szóval hogy megy ez? Előre is köszönöm a segítséget-

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8120 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Adókártya, adószám

Szio

Adoszámod, németországban ugyanugy végigkisér életeden át mint otthon :P
A biztositot neked kell kiválasztani, egy ismerősőmnél 2 honapja kiválasztottuk Technikert és felhivta telefonon őket , kikérdezték, és két nap mulva már ott volt a biztositási papirok amit aláirva egy példányt visszakellett küldenie, papiron természetesen a biztositási száma rajta volt amit bejelentett a főnőkének, ennyi volt.a biztositási ügyintézés.
Más biztositoknál nem tudom,hogy mint van de a forumozok biztosan leirják tapasztalatukat.
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8349 Írta: lichardttomi
lichardttomi válaszolt a következő témában: Adókártya, adószám

Sziasztok! A segítségeteket kérném!Nem tudom felvenni a fizetésemet mert még nincs meg a steuer id nummerem.
Állítólag az önkormányzathoz való bejelentkezés után automatikusan postázzák, nem tudom hogy ez igaz e mert a bejelentkezésem után 4 napra jött egy levél de ebben csak megerősítik a bejelentkezésemet, steuer id nummer pedig sehol nincs a levélben. Légyszíves segítsetek ha tudtok köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8393 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Adókártya, adószám

lichardttomi írta: Sziasztok! A segítségeteket kérném!Nem tudom felvenni a fizetésemet mert még nincs meg a steuer id nummerem.



Ha nincs meg ez a „Steuer-Identifikationsnummer“ nevü számod, akkor írásban vagy interneten kell kérelmezned, hogy adják ki neked újra.
Itt tudod megkérni:

• Bundeszentralamt für Steuern, Referat St II 3, 53221 Bonn, (anzugeben sind Name, Vorname, Adresse, Geburtsdatum und Geburtsort).
vagy
• Internetseite des Bundeszentralamtes (www.steuerliches-info-center.de/DE/Aufga...ormular/ID-Node.html).

Csak írásban válaszolnak, így egy picit hosszadalmas lesz a dolog.
De általában a fizetésed átvételéhez nincs szükség erre a számra… sokkal inkább a munkavégzés megkezdése elött kell ezzel számmal adókártyát (Lohnsteuerkarte) kérvényezned. Ha mindez megvolt, akkor a fizetésedet a bankszámládra utalják. Ha nem így történt, akkor lehet, hogy itt valaki nagyon átvágott téged. Remélem, nincs igazam…
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, muhaddib

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!