Adókártya, adószám

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #7498 Írta: janikata
janikata válaszolt a következő témában: Adókártya, adószám

Sziasztok!

Egy kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni. 2010 novemberétől-2011 áprilisáig Németországban dolgoztam egy magyar cég által. Ők csináltattak nekem anno adószámot, viszont mikor haza kellett jönnöm Németországból azt az adószámot, adópapírt nem kaptam vissza. A kérdésem a következő, ha októberben ismételten kimegyek, akkor kell új adószámot csináltatnom vagy mivel már voltam regisztrálva ott kint nem kell ennek érdekében semmi lépést tennem? A volt munkáltatóm nagyon nem készséges nem válaszolt a kérdéseimre.
köszi válaszotok J. Kata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7499 Írta: forsterh
forsterh válaszolt a következő témában: Adókártya, adószám

Elviekben a Németországban váltott adószám a haláláig elkíséri az embert, vagyis nagyon is megőrzendő! Bizonyára adnak ki újat is, de szerintem az a járható út, ha ismét visszamész és valahol alkalmaznak, akkor a Finanzamt-nál (Németországi APEH)jelezd, hogy neked volt már egy adószámod, azt is elmondhatod, hogy mikor váltották ki és hol.... és talán meg is találják és visszakapod az eredeti adószámodat....

Das Leben ist schön, wenn du es leben kannst!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: janikata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7508 Írta: janikata
janikata válaszolt a következő témában: Adókártya, adószám

köszönöm szépen a segítséget. megnyugtató.tehát akkor elviekben ha visszamegyek, jeleznem kell hogy mi a helyzet, s újat nem kell igényelni. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7514 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Adókártya, adószám

Ha munkavállalóként mész vissza
(mindegy, hogy magyar cégen keresztül, vagy közvetlenül egy német céghez),
akkor jövöre, ha beadod az idei adóbevallást, kapsz a lakóhely szerint illetékes adóhivataltól egy új adószámot.

Ha vállalkozóként mész vissza, akkor kell igényelni egy új adószámot.

(Az elöttem válaszoló írja, hogy az adószám egy életen át elkisér. Ö bizonyára az adóazonosítóra gondolt.)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zoltanjuhasz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #7822 Írta: zoltanjuhasz
zoltanjuhasz válaszolt a következő témában: Adókártya, adószám

Sziasztok!

Tudnádtok nekem abban segíteni, hogy a tb ill. adókártya kiváltása kerül e vmibe vagy nem?

Köszi szépen!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7824 Írta: zoltanjuhasz
zoltanjuhasz válaszolt a következő témában: Adókártya, adószám

Szia!

Én magam egy céghez megyek nem vállalkozóként. Az adózás miatt kérdeztem pl mert házas vagyok és a feleségem marad itt egyelőre, aki jelenleg nem doglozok és szeretném ha 3-as csoportba soroljanak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!