GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3121 Írta: Vatbrigi
GBR-es munkavállalás és családi pótlék? téma létrehozva Vatbrigi által

Sziasztok!
Érdeklődnék hogy tud-e nekem valaki segíteni abban hogy Németországban GBR-es munkavégzésnél igénybe lehet-e venni a gyerekekre járó kinti családi pótlékot?
Elméletileg számláznak a németnek,van kinti lakcímük!
Mi kell még hozzá hogy igénybe tudják venni?
Ha igénybe lehet venni hol lehet intézni?
Köszönöm segítségeteket!!!
További szép estét mindenkinek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3122 Írta: abraham64
abraham64 válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Szia Brigi !
Ez egy kicsit összetett dolog! Ki dolgozik kint ? A gyerekek otthon laknak? Mert ha csak a férj dolgozik kint és te meg a gyerekek otthon akkor csak a külömbözetett lehet megkérni, ha az egész család itt van akkor lehet a teljes családit innen igényelni. Le kell fordíttatni a születési anyakönyvi kivonatot,ki kell tölteni egy nyomtatványt le lehet tölteni a netről ,ha a gyerekek otthon vannak akkor kell egy igazolás a bejelentett lakcímről,hogy ott laktok.
Remélem tudtam segíteni, ha bármi kérdésed van írj nyugodtan.
Üdv
Annamari

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3125 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Szia Annamari!
Igen csak a párom van kint Mi itthon vagyunk.Azért kérdeztem mert a pároméknak azt mondták hogy nem lehet igényelni.holott Én már előtte ezt megkérdeztem máshol is,ahol azt a választ kaptam hogy igen is lehet,csak GBR-nél is le kell igazolnia hogy 3 hónapja már kint dolgozik!!!Most az lenne még a kérdésem hogy az hogy Ők számláznak az már elég igazolás vagy más valami kell!!!!Azt mondták nekik hogy amúgy sem kapnánk meg mivel nekik a GBR-ben majd be kell adózni és majd levonják az adóból!!!De Én azt annyiból nem értem hogy szerintem ez a juttatás havonta jár majd nem?Abban tudnál-e segíteni hogy mennyit kell majd nekik beadózni a GBR után?ÉS mivel saját autóval járnak ki dolgozni,azután az üzemanyagköltséget vagy az autó csináltatást nem lehet majd leírni az adóból?Be lehet íratni az autót is a vállalkozásba?Van még esetleg valami más amit le lehet íratni az adóból!A másik kérdésem hogy a nyomtatványt hol lehet letölteni a családi pótlékhoz?
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!!!!!!
További szép napot neked!
Üdv:Brigi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja #3126 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Szia Brigi!

A családi pótlékot a helyi Krankenkasse-nél tudod intézni.
Antrag auf Kindergeld nyomtatványt kell kitölteni.
+ van egy ún. E411-es német nyelvű nyomtatvány, amit szintén ki kell tölteni (legalábbis nekem ki kellett németül.)(Ezt a Budapest-i MÁK Nemzetközi Kapcsolatok Osztályára kellett küldeni)
A születési anyakönyvi kivonatot nekünk nem kellett lefordítattnunk (gondolom már nektek is az új 3 nyelvű van)

De legjobb, ha felhívod a MÁK Budapesti kirendeltségét és kéred a Nemzetközi kapcsolatok osztályát (mindegy melyik MÁK-hoz tartozol, ezzel a kérdéssel csak itt foglalkoznak), ott biztos felvilágosítást kapsz.

Üdv
Rita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3129 Írta: Zita
Zita válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Sziasztok,

Nem a krankenkassenal (betegbiztosito) kell megkervenyezni hanem a hozzadtartozo Familienkasse-nal. En peldaul Singenben lakok es nekem a Villingen-Schwenningeni küldi. Es ez az intezmeny a munkanelküli irodahon tartozik. Attol függ hol laksz. Nezdd meg a neten.
Üdv Zita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3133 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Szia Rita!
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet. Fel fogom hívni a budapesti MÁK-ot és megfogom érdeklődni. Na például ezt sem tudtam hogy itthon is meg lehet érdeklődni.
Köszi mindent!
Üdv: Brigi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!