GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3171 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Szia Brigi!
Valóban nem egyszerű, de ne add fel.
Én anno leveleztem több hónapig ezzel kapcsolatban a MÁK-kal.
Itt van egy részlet, amit ők írtak nekem e-mail-ben.
+ csatolom a nyomtatványokat is, amit ki kell tölteni.

Magyar Államkincstár
Közép- magyarországi regionális igazgatóság
Nemzetközi kapcsolatok osztálya
1115 Budapest
Bartók Béla út 120-122.
A fenti címre kérném elpostázni a nyomtatványokat. (német e411, 8sz pótlap)
Önök az E411 A részét töltik ki… továbbá csatoljanak mellé TAJ kártya, adó kártya, lakcímkártya, és magyarországi munkáltatói igazolást, ha van. (fénymásolatokat természetesen)

Itt vannak a linkek:
http://www.iranynemetorszag.com/images/E401_nemetul.pdf
http://www.iranynemetorszag.com/images/E411_uj_magyarul.doc
http://www.iranynemetorszag.com/images/8_sz_melleklet.doc
Ebből keresd ki az E411-est. Nyomtasd ki, töltsd ki (németül)és küldd el nekik. Ha a munkáltatói igazolást kicsit később tudod eljuttatni nekik, akkor mellékelj egy pár soros levelet.
Nekem is keservesen indult, de a végén sikerült. És valóban 3 gyereknél nem kis összegről van szó, még ha csak a különbözetről beszélünk.
Sok sikert!
Üdv Rita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3178 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Szia Rita!
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet. Nekem nincs munkahelyem mert főállásó anya vagyok. Gondolom ez nem gond? Ha jól értettem a páromnak a munkáltatói igazolása is kell ide?
Meg azt szeretném kérdezni hogy a nyomtatványt meg az igazolásokat ide a Magyar Állam Kincstárhoz kell elküldeni?
Kintre nem kell?
Én is írtam nekik email-ben levelet de nem válaszoltak vissza!
Annyi jött csak vissza hogy elolvasták. Nem tudom egyáltalán válaszolnak-e?
Köszi mindent Rita!
Jó hogy vannak még ilyen segítőkész emberek!
Mert már tényleg azon gondolkoztam hogy megkérek egy olyan céget akik nekem ezt elintézik, de képzeld 250 euró/gyerek az intézési díj! Azért ezt egy picit sokallom.
Köszi
Üdv: Brigi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3181 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Szia!
Ha segit, leirom, mi mit csinaltunk. Elöször is lemondtuk a csaladi potlekot otthon, ugy emlekszem, az Allamkincstarnal. Ugyanabban a levelben kerteünk igazolast, hogy meddig folyositottak nekünk a csladi potlekot.A lemondashoz ird be, hogy milyen datumtol kered a lemondast.
Ez az igazolas kell a nemet csaladi potlekhoz.Ha nincs meg, az nem baj, azert lehet kerni, es majd irnak, ha valami meg kell nekik. Nem emlekszem, hogy le kellett-e fordittatni.
Németországban itt tudod igenyelni:
http://goo.gl/1y0df
mielöbb küldd be, mert ha kerdesük van, vagy valami hianyzik, ugyis irnak. Es kifizetnek mindent visszamenöleg.
Bankszamla kell, mert oda utaljak.
Mi beadtuk, utana irtak, hogy kell a papir a lemondasrol.
Ez a 250 euro szerintem is sok, föleg gyerekenkent.
szia
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3183 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Szia Éva!
Nagyon, nagyon szépen köszönöm a segítségedet. Mi úgy szeretnénk meg igényelni, hogy kint csak a kettő közötti különbséget kapjuk de azt írták előzőleg,hogy ezt így is lehet.
Most egyelőre várom, hogy a páromnak kint adnak-e valamilyen igazolást, hogy kinek dolgoznak,utána pedig a nyomtatványok kitöltése a következő.
Még annyi hogy a gyerekek a születési anyakönyvi kivonatnak kell-e németre fordítása vagy sem? Gondolom mindenkinek a TB kártya,lakcím kártya másolata kell? Kell-e még esetleg valami?
Én főállású anya vagyok úgy, hogy nekem is a MÁK fogja kiadni az igazolást.
Köszi mindenkinek a segítséget.
További szép napot!
Üdv: Brigi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3188 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Szia Brigi!
A MÁK-nak az E411-es nyomtatvány (németül) és a 8. sz. pótlap (magyarul) kell. (Gergő már javította is az előző hozzászólásomban a linkeket, hogy ki tudjátok nyomtatni!)
Emellé kell a TAJ, adó és lakcímkártya másolat.
+ a munkáltatói igazolás. Pff, arra nem emlékszem, hogy a férjem munkáltatói igazolása is kellett volna. Szerintem csak az enyémet mellékeltük.
Én szerintem lemondani csak akkor kell a családit, ha mindenki itt van. Mi otthon nem mondtuk le, de a MÁK automatikusan megvonta.
A születésit mi nem fordíttatuk le, mert 3 nyelven van. Viszont ide a németeknek egy hiteles másolatot kellett küldeni vagy az eredetit. (Mi kértünk egy másodlatot, így most két születésije van a fiamnak, mert visszaküldték.)
Kell nekik még lakcím igazolás (másolat) és útlevél másolat.
Mi mindhármunkét lemásoltuk.
Most hírtelen ezek ugrottak be.
Ne fizess senkinek, ha magad is el tudod intézni a dolgokat. ;)
Ha van még kérdés nyugodtan írj!
Üdv
Rita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja #3189 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Szia Brigi!
Mar kaptal valaszt több kerdesedre. Mindenesetre en nem ertem, miert szeretnemd a különbözetet kerni csak. Aztan, ha itt többet kapsz, mindig adhatod be, hogy csökkentsek a különbözetet. Persze, ha a ferjed csak rövid ideig dolgozik Nemetorszagban, akkor ez jo, de ha tartosan itt szeretne, akkor jobb az egeszet itt kerni. Az nem baj, ha a gyerekek otthon jarnak iskolaba, csak iskolalatogatasi kell, azt küldik es az iskola kitölti. Nekünk is van otthon tanulo gyerek. Jo, ha nemetül töltik ki, de ez sem szokott problema lenni. ha kicsi a gyerek, akkor ugyis kapjatok ismet, ha esetlöeg vissza költöznetek. ne erts felre, nem lebeszelni akarlak, csak megkimelni az allando szaladgalastol. mert kepzeld el, hogy otthon allandoan valtozik az összeg, meg valtozik az euro erteke is....igy meg megkapod az eurot es kesz.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!