GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 3 hete #3354 Írta: ollti
ollti válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Szia Brigi !Bocsi hogy most válaszolok de nem voltam itt egy ideig...Már egy előző üzidre is írtam de írok ide is...
Ha a párod kint dolgozik itt kell betegbiztosításának lennie az otthoni itt nem érvényes....A családival kapcsolatban meg azt tudom mondani amit az előbb is leírtam,hogy ha kiegészítést kérsz akkor nem kell visszamondanod otthon a családit mivel a különbözetet kapod viszont ha itt laktok és van bejelentett lakcímetek és a teljes összeget megigénylitek akkor otthon vissza kell mondani a családit és itt kapjátok a teljes összeget,ha minden papír jó......ezt is leírtam a múltkori üzimben,hogy tőlünk miket kértek.....ha van valami kérdésed írj nyugodtan! Üdv Timi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • erobi2
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hete - 13 éve 3 hete #3355 Írta: erobi2
erobi2 válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Szia Timi!
Tudnál segíteni hol és milyen papírokkal kell kint igényelni a családit?
Köszönöm előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • mocsok555
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hete - 13 éve 3 hete #3371 Írta: mocsok555
mocsok555 válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Én most kezdem intézni a családi pótlékot, két papirt töltöttem eddig ki, csak különbözetet kérek ha lehet, kiváncsi vagyok még mi kell. Egyszerre nem tudják odaadni a papirokat, csak egyesével, nehogy valami gyorsabban menjen. Lehet, hogy a MÁK-nál dolgozó ismerős segitségét igénybe veszem - ha itt kukacoskodnak.
Szép napot

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #40267 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Kedves Vatbrigi!
Semmilyen ilyen céget soha nem bizz meg a dolgaid intézésével! Mindig mindent magad intézz! 400 euróért közel 1 hónapig
lehetsz itt Németországban egy kisebb panzióban! Akiktől az ilyen információ van azok átvertek!
Akik otthon vannak és mégis kaszíroznak az nem legális és ha kiderül szívás van. Annak jár csak családi pótlék aki legalább 185 napot itt tartózkodik Németországban! A legjobb ha az egész család itt van, mert ha a gyerek Mo.-on van, legkésőbb 6-7 éves korában iskolaköteles lesz és ki fog derülni a turpisság ha nem itt kint van!
Ha a gyerek Magyarországon tartózkodik akkor csak a különbözet jár!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!