GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3198 Írta: abraham64
abraham64 válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Sziasztok !
Ne keverjük össze a dolgokat, ha jól értettem akkor Brigi és a 3 gyerkőc otthon van és csak a férje dolgozik itt. Akkor viszont nem kaphatja meg a teljes családit itt,csak a kiegészítőt a kettő közötti különbséget. Tehát akkor nem kell lemondani semmit otthon. Ha meg bejelentkezik ide Németországba, akkor azonnal küldik a papírt melyik iskolába kell megjelenniük a gyerekeknek.
Mivel itt kötelező az iskola látogatás. És ha bejelentkezik akkor meg kell jelenni különböző hivataloknál.
És Brigi nem tudom a férjed hogy beszéli a német nyelvet, de ha nem jól akkor ajánlom hogy bízzatok meg valakit aki segít az intézkedésben, biztos találtok olyat aki kevesebbért is segít.
További szép napot mindenkinek !
Üdv:
Annamari

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #3208 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Szia Annamari!

Köszönöm, hogy megerősítettél.
Én is úgy tudtam, hogy csak akkor jár a teljes összeg, ha mindenki itt van bejelentve.
Mi is visszamenőleg kaptuk a kiegészítést, majd mikor már mi is itt voltunk hivatalosan, onnantól a teljes összeget.

Remélem ezek után sikerül elintézni Brigiéknek a papírokat.

Vidám napot mindenkinek!
Rita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • mmarti
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #3211 Írta: mmarti
mmarti válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Sziasztok!
Mi is most intézzük ezeket a dolgokat. Párom már régebb óta kint van,mi dec. végén költöztünk. Otthon lemondtam a családit,mert kijövünk. Ők autómatikusan leállították a folyósítást,januárban megkaptuk az utolsót. Itt kitöltöttünk egy nyomtatványt. A MÁK pestről küldött egy levelt,amiben ki kellett tölteni az adatokat,ki hol dolgozik,mióta,ilyenek. Most várjuk a fejleményeket. Én is úgy tudom,hogy most az egész kindergeld jár,ameddig csak a párom volt kint,és én otthon kaptam a családit akkorra a különbözet. 2 gyerekre igényeltük,remélem,nem ülnek sokáig rajta. Az e-mailról csak annyit,hogy én 2-t küldtem,de egyikre se reagáltak.
Sziasztok,szép napot mindenkinek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3216 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Szia Annamari!
Köszönöm neked is a tanácsodat. Sajnos a párom nem nagyon tudja a nyelvet. Ott ahol Ők vannak van aki segítsen csak az a legnagyobb baj,hogy a párom egyáltalán nem hiszi el hogy ez nekünk jár!
GBR-ben dolgoznak és Ő azt mondja hogy az után biztosan nem tudjuk igénybe venni. Majd most jön haza 22.-én és majd megbeszélem vele a dolgokat,hogy milyen papírok kellenek! Egy régebbi hozzászólásban írták ha jól értelmeztem,akkor a páromnak a könyvelőjüktől kell igazolást kérnie?
Persze hogy hajlandóak lennénk valakinek fizetni a segítségért csak azért nem 250 euró/gyerek!
Ha esetleg tudtok valakit aki tudna segíteni, természetesen nem ingyen és Heilbronn környékén van, nagyon de nagyon megköszönném!
További szép estét!
Üdv: Brigi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3217 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Szia Rita!
Nagyon szépen köszönök neked is mindent!
Remélem Én is hogy sikerül elintézni, addig megyek míg nem sikerül. Komolyan mondom nagyon jók az ilyen fórumok mert nagyon-nagyon sokat segítettetek nekem!
Még egyszer nagyon szépen köszönök mindent!
További szép estét!
Üdv: Brigi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #3221 Írta: abraham64
abraham64 válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Szia Brigi !
Mond meg a férjednek ez jár ha itt dolgozik és adózik.
És visszamenőleg is meg fogjátok kapni,amióta van bejelentett lakcíme. Mond meg neki nyugodtan az én férjemnek is GbR-je van és mi is megkapjuk igaz mi az egészet mivel mi mid kiköltöztünk. Pont ma kaptam meg a levelet miket kell még pótolni.
Mond meg neki ne hagyja ott a pénzt,nem kevés pénzről van szó.

További szép napot !
Üdv :
Annamari

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!