GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3234 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Szia Annamari!
Átadom neki az üzenetet. Mondtam neki, hogy úgy is addig megyek míg meg nem kapjuk! Nagyon sokat segítettetek! Köszönöm.
További szép estét!
Üdv: Brigi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3252 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Sziasztok!
Képzeljétek ma kaptam email-t a MÁK-tól és azt írták benne,hogy csak a teljes összeget igényelhetjük meg kint mivel nekem itthon nincs munkaviszonyom és így a különbözet nem jár!
Vagy kint jár a teljes összeg vagy itthon. Nem baj, hogy mi nem vagyunk kint és az sem hogy nincs kint bejelentett lakcímünk, mivel a párom a fő kereső és Ő kint dolgozik így ott vagyunk teljes összegben jogosultak a családira!

Kedves Rita!
Ugye Te írtad hogy a férjed GBR-ben dolgozik kint?
Azt szeretném kérdezni tőled hogy nektek kellett-e a könyvelőtöktől valami igazolás hogy vállalkozóként dolgoznak?
Mert itt a MÁK - nál egyenlőre csak a kinti címe kell a páromnak,hogy az illetékes hivatallal feltudják venni a kapcsolatot. Na majd látjuk mi lesz.
További szép estét mindenkinek!
Üdv: Brigi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #3257 Írta: Bniki81
Bniki81 válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Sziasztok!

Nekem német párom van, és áprilisban tervezzük az esküvőt, de csak nyáron költöznék ki hozzá a két gyerekemmel.
Kérdésem: esküvő utána egyből kapja kint a csaldi pótlékot a gyerekeim után attól függetlenül, hogy akkor ők még itt fognak lakni Magyarországon? Vagy estleg csak ha már a gyerekek is ott élnek? (nyáron)
köszönöm

Niki

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #3263 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Szia Brigi!

Ez szuper hír! :woohoo:

Az én férjemnek itt mini GmBH-ja van. Otthon Magyarországon volt vállalkozása. Otthon csak az én munkaviszonyomat kellett igazolni.
Ha a papírt beadod a Familienkasse-hoz(antrag auf Kindergeld), akkor ők úgyis rögtön írni fognak, hogy milyen papírokra van még szükségük. Emellé rögtön csatold a férjed lakcímigazoló papírjának másolatát, útlevelek másolatát, születésiket (lehetőleg másodlatot vagy hiteles másolatot), az igénylő a férjed legyen.
(Talán Annamari férje dolgozik GBR-ben.)

Üdv Rita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #3268 Írta: ollti
ollti válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Szia mmarti!
Mi október végén költöztünk a párom 2 éve már itt van...Mi is megigényeltük a különbözetet még tavaly augusztusban.Azóta annyi a fejlemény,hogy mindig újabb és újabb papírokat kérnek tőlünk..Már a magyarországi Mák papírok rendben vannak és itt is kitöltöttünk mindent....Kaptunk egy olyan papírt amiben igazolnunk kellett az otthoni népesség nyilvántartónál,hogy nekünk arra az időszakra otthoni lakcímünk volt,kellett a férjem lakcím bejelentője ,ő még akkor geverbé -vel dolgozott( mostmár GBR-rel) annak az igazolása,adóbevallások az igényelt időszakra,eredménykimutatás ( mérleg)...a betegbiztosításról igazolás....,most ott tartunk,hogy még ezeket a papírokat be kell nyújtanunk és talán akkor lesz belőle valami....Attól az időponttól ahogy itt bejelentkeztünk természetesen innen az egész családit igényeljük majd és egy jó tanács,hogy ne mondjátok addig vissza az otthoni családit amíg itt nincs elintézve minden,mert egy csomó ideig pénz nélkül maradtok.Vn olyan aki megigényelte és hamar megkapta???Amúgy megkérdeztük visszamenőleg 4 évig lehet igényelni a családit....Szóval kitartást!!!Ja és emailben nem adnak felvilágosítást csak esetleg telefonon de ott is minden azonosítást elkérnek.....Üdv:Ollti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #3270 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: GBR-es munkavállalás és családi pótlék?

Szia!

Mi par honapon belül megkaptuk es visszamenöleg is. De mi az egeszet igenyeltük, nem a különbözetet.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!